Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2020-10-22
Rozboje1
Kradzieże20
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2020-10-21
Rozboje1
Kradzieże22
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
2020-10-20
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2020-10-19
Rozboje1
Kradzieże44
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2020-10-18
Rozboje1
Kradzieże10
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Aplikacja „Kwarantanna domowa” - zobacz jakie to proste

  „Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację jest łatwe, o czym przeczytasz poniżej.

 2. Ponad sto zarzutów za nielegalne rozpowszechnianie gier

  Policjanci z Gliwic zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie niemal 130 zarzutów popełnienia przestępstwa 32-letniemu mieszkańcowi powiatu gliwickiego. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier w wersji cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu 5 lat więzienia.

 3. TUR - nowy pojazd do zadań specjalnych dla śląskich kontrterrorystów

  Śląscy kontrterroryści otrzymali nowy, wysokiej klasy sprzęt do zadań specjalnych- lekki transporter opancerzony TUR VI/LTO. Wcześniej pojazdy tego typu użytkowane były jedynie przez wyselekcjonowane jednostki wojskowe. TUR jest dostosowany do potrzeb policyjnych komandosów. 12-tonowy 8-osobowy transporter, posiada m,.in. opancerzenie, system przeciwpożarowy, zabezpieczenie załogi przez bojowymi środkami trującymi, luki strzelnicze, taran, wyciągarkę i inne wyposażenie, przeznaczone do działań prowadzonych przez jednostki specjalne.

 4. Tragiczny wypadek przy remoncie wodociągu

  Będzińscy stróże prawa ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Czeladzi przy ul. Będzińskiej. W trakcie prac prowadzonych przy remoncie rury wodociągowej doszło prawdopodobnie do wybuchu, w którym ucierpiało czterech mężczyzn. Niestety, jeden z nich zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

 5. Zatrzymany z papierosami bez akcyzy

  Policjanci zatrzymali mieszkańca Przemyśla, który przewoził kilkanaście tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił w ich ręce po pościgu ulicami miasta. Teraz grozi mu nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

 6. Areszt dla narkotykowego dilera zaopatrującego nieletnich

  Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na trzy najbliższe miesiące 23-letniego mężczyzny, zatrzymanego w związku z przestępstwami narkotykowymi. Diler odpowie między innymi za posiadanie oraz udzielanie narkotyków osobom małoletnim, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. Na trop dilera policjanci wpadli po sygnale przekazanym przez ojca jednego z "klientów" 23-latka.

 7. Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne!

  Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!

 8. Chciał się zwolnić z lekcji, ale zawiodła ortografia

  Mysłowiccy policjanci zatrzymali 16-letniego ucznia, który włamał się do dziennika elektronicznego żeby zwolnić się z dwóch lekcji. Sprawa być może nie wyszłaby na jaw tak szybko, gdyby nie rażące błędy ortograficzne, które wzbudziły podejrzenia nauczyciela. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

 9. Uważajmy... piesi na pojazdy, kierujący na pieszych

  Wczoraj w naszym województwie doszło do kilku zdarzeń z udziałem pieszych. Cztery potrącenia pieszych miały miejsce rano, a trzy wieczorem. Niestety w Rybniku w rejonie „zebry”, życie straciła kobieta najechana przez samochód. W około 90 procentach wszystkich zdarzeń, w których udział biorą piesi i pojazdy, sprawcami są kierujący. Zobaczcie na filmie, jak tragicznie mogłoby się skończyć te sytuacje, gdyby nie wzmożona ostrożność pieszych w zestawieniu z niewłaściwym zachowaniem kierowców.

 10. Kolejny tragiczny wypadek drogowy

  Każdego roku w okresie jesienno- zimowym Policja notuje wzrost tragicznych wypadków. Również każdego roku zaskoczeniem dla wielu kierowców jest zmieniająca się aura. Niska temperatura w nocy, leżące na jezdni liście czy mokra nawierzchnia powodują, że trasy robią się bardzo śliskie. Szarża na drodze w takich warunkach zwykle kończy się w rowie bądź na drzewie. Tak też było w sobotę w Rybniku- bmw z czworgiem bardzo młodych ludzi w środku zakończyło swoją podróż na drzewie. Równocześnie zakończyło się też życie 19-letniej pasażerki.