Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2020-11-25
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2020-11-24
Rozboje0
Kradzieże26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2020-11-23
Rozboje0
Kradzieże34
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2020-11-22
Rozboje1
Kradzieże21
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2020-11-21
Rozboje2
Kradzieże20
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Aplikacja „Kwarantanna domowa” - zobacz jakie to proste

  „Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację jest łatwe, o czym przeczytasz poniżej.

 2. Finał kampanii „Posłuchaj znanego człowieka...” z kabaretem Czesuaf

  Prezentujemy ostatni już materiał filmowy z kampanii „Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze, w znany sobie humorystyczny sposób komentuje kabaret Czesuaf. Wierzymy jednak, że do sprawy bezpieczeństwa na drodze, każdy podejdzie poważnie i udostępni film dalej.

 3. O dużo za dużo...

  Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W ostatnim czasie policyjna kamera wideorejestratora nagrała kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Jadący bmw 38-latek poruszał się z prędkością 204 km/h, przekraczając tę dopuszczalną o przeszło 100 km/h.

 4. Piesi giną nocą... niestety nie posiadają elementów odblaskowych

  Tylko w listopadzie na śląskich drogach doszło do aż 6 wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Do końca miesiąca pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie, a już wiadomo, że będzie on najbardziej tragicznym miesiącem licząc od marca bieżącego roku. Pomimo trwającej pandemii, policyjni profilaktycy spotykają się z pieszymi i przekazują im elementy odblaskowe.

 5. "Chroń dziecko przed hejtem" - spot profilaktyczny

  W związku z realizacją programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przygotowano spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Jest on skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w internecie, szkole czy na ulicy. Zapraszamy do obejrzenia spotu.

 6. 26 listopada zapraszamy na akcję honorowej zbiórki krwi "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna"

  W czwartek 26 listopada pod siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców. Szczególnie teraz, w czasie pandemii podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych. Zapraszamy do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

 7. Policyjny pościg w Lublińcu

  Policjanci z Lublińca prowadzili pościg za samochodem osobowym marki Audi, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Grunwaldzkiej. Po zatrzymaniu okazało się, że 25-letni kierowca prowadził samochód znajdując się pod wpływem środków odurzających, które zostały również przy nim znalezione. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem obycia kary 3 lat więzienia.

 8. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów w garnizonie śląskim

  Szeregi śląskiego garnizonu Policji zasiliło 81 nowych mundurowych, w tym 4 kobiety. Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się ich uroczyste ślubowanie. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa miało ono skromniejszy charakter i odbywało się w 4 turach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Policjanci, którzy złożyli dziś rotę ślubowania wzmocnią stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niebawem rozpoczną oni służbę w katowickim oddziale oraz bielskim i częstochowskim pododdziale prewencji policji, a także w wydziale konwojowym.

 9. Nowa metoda kradzieży „na odpięty kolczyk”

  Zawierciańscy policjanci wyjaśniają, kto stoi za kradzieżą złotych kolczyków. W ostatnim czasie na terenie Zawiercia okradzione zostały dwie kobiety, które straciły swoją biżuterię. Metoda działania jest podobna. Pod rzekomą chęcią pomocy, kryją się niecne zamiary złodzieja.

 10. Challenge - oddaj krew, uratuj życie!

  W ramach kampanii „ Nasza Krew, Nasza Ojczyzna” mundurowi z Klubu Honorowych Dawców Krwi z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zorganizowali challenge "Oddaj krew, Uratuj życie". W ramach akcji nominowani powinni do końca roku oddać honorowo krew. Działania mają na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa.