Wiadomości

Wideorejestrator na ulicach Mysłowic

Data publikacji 18.04.2024

Policjanci mysłowickiej drogówki, wspierani przez kolegów z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, patrolowali wczoraj ulice Mysłowic nieoznakowanym samochodem z wideorejestratorem. Stróże prawa kontrolowali prędkość samochodów poruszających się ulicą 3 Maja i drogą S1. Mundurowi zwracali również uwagę na inne niebezpieczne zachowania, jak korzystanie z telefonu podczas jazdy, niekorzystanie z prawego pasa na drodze ekspresowej, czy wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych.

O tym, jak niebezpieczna jest nadmierna prędkość, nie trzeba nikomu przypominać. Policjanci z mysłowickiej drogówki, korzystając ze wsparcia policjantów z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, kontrolowali wczoraj prędkość poruszających się pojazdów z wykorzystaniem radiowozu z wideorejestratorem. Stróże prawa kontrolowali prędkość na ulicy 3 Maja, a także na drodze S1.

Mundurowi zwracali również uwagę na kierujących, którzy swą uwagę, zamiast na prowadzeniu samochodu, skupiali na korzystaniu z telefonów komórkowych. To bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie było tego dnia surowo karane. Kolejnymi wykroczeniami, na które zwracali uwagę policjanci, było niekorzystanie z prawego pasa na drodze ekspresowej, czy wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych.

W celu poprawienia bezpieczeństwa, działania te będą przeprowadzane cyklicznie.

  • zdjęcie przedstawia światło pojazdu uprzywilejowanego. w tle widać policjantów w trakcie kontroli pojazdu
  • zdjęcie przedstawia policjantów w trakcie kontroli pojazdu
  • zdjęcie przedstawia policjantów w trakcie kontroli pojazdu
  • zdjęcie przedstawia policjantów w trakcie kontroli pojazdu
  • zdjęcie przedstawia policjantów w trakcie patrolowania ulic radiowozem
  • zdjęcie przedstawia zbliżenie na naszywki policjantów na mundurach
Powrót na górę strony