Wiadomości

Skrzynka Stop Agresji Drogowej działa!

Data publikacji 14.05.2015

W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Jedną z form działania tego zespołu jest analiza materiałów nadsyłanych na specjalna skrzynkę e-mailową. Prezentujemy jeden z takich filmów, na którym widać jak mało wyobraźni maja niektórzy kierowcy przewożący dzieci.

W ostatnich dniach na skrzynkę poczty elektronicznej prowadzonej przez śląska drogówkę wpłynął film, na którym widać daewoo tico. W samochodzie tym przewożone jest dziecko, które jednak nie siedzi w foteliku, ani nie jest zapięte pasami, za to podróż spędza na tylnej półce pojazdu. Policjanci z katowickiego zespołu ustalają teraz gdzie i kiedy został zarejestrowany ten film oraz kto kierował samochodem w tak nieodpowiedzialny sposób przewożąc dziecko. Po ustaleniu tych danych materiały przekazane zostaną do właściwej miejscowo jednostki policji.

Wszystkich, którzy są świadkami agresywnych, bądź innych łamiących przepisy zachowań na drodze prosimy o nadsyłanie materiałów na następujący adres e-mail: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl
Nieocenioną pomocą dla policjantów pracujących nad nadesłanymi materiałami będzie dodanie informacji kiedy i gdzie został nagrany dany film.

Powrót na górę strony