Wiadomości

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 18.04.2024

Mężczyzna, który zaatakował nastolatka nożem w autobusie, został tymczasowo aresztowany. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Życiu i zdrowiu 16-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów, zatrzymany został mężczyzna, który zranił nożem 16-latka. Do zdarzenia doszło w autobusie linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice-Strefa Kultury, 46-latek zagroził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny, nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka. Natychmiast na akt agresji zareagowali pasażerowie, którzy ujęli mężczyznę i powiadomili Policję.

W trybie alarmowym na miejsce zostali skierowani policjanci z NGW OPP Katowice, którzy zatrzymali agresora. 46-latek był pod wpływem alkoholu. Przyznał policjantom również, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, pod nadzorem prokuratury, prowadzą czynności w tej sprawie. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

  • zdjęcie kolorowe: policjanci zakładają kajdanki na ręce zatrzymanego
  • zdjęcie kolorowe: policjanci zakładają kajdanki na nogi zatrzymanego
  • zdjęcie kolorowe: dwóch policjantów trzyma zatrzymanego za ręce
  • zdjęcie kolorowe: policjant wchodzący z zatrzymanym do windy
  • zdjęcie kolorowe: policjant i zatrzymany stoją w windzie
  • zdjęcie kolorowe: policjant i zatrzymany stoją w windzie

Film F.mp4

Pobierz plik F.mp4 (format mp4 - rozmiar 6 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 202.86 KB)

Powrót na górę strony