Wiadomości

Pijany kierowca z potrójnym zakazem w jednym aucie z poszukiwanym

Data publikacji 24.04.2024

Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali pijanego 58-latka, który kierował oplem, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna posiada potrójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pasażer, z którym podróżował, był poszukiwany listem gończym.

Mundurowi z drogówki, zostali podczas służby skierowani na interwencję do Będzina, gdzie w okolicy ulicy Mazowieckiego samochodem marki Opel miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Po przyjeździe policjantów na miejsce, za kierownicą nie było nikogo, jednak stróże prawa szybko ustalili, że autem kierował 58-letni będzinianin, który podróżował z 3 pasażerami.

Badanie alkomatem wskazało, że kierowca w swoim organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aż 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sądy w Chrzanowej, Kolbuszowej i Będzinie. Podczas podjętych czynności przez stróżów prawa okazało się również, że pasażer opla - 39-letni obywatel Ukrainy - jest poszukiwany listem gończym. Mundurowi odholowali samochód, a dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia poszukiwany 39-latek został przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary, a 58-letni podejrzany usłyszał zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Powrót na górę strony