Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bo liczy się każda kropla
Wczoraj po raz pierwszy pod wodzisławską komendą zaparkował autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Mundurowi i pracownicy cywilni mogli oddać swoją krew i tym samym wspomóc potrzebujących. Nigdy nie wiadomo czy nam nie będzie kiedyś potrzebny ten życiodajny płyn, dlatego tak ważne jest wspieranie takich akcji. Bo liczy się każda kropla...
Wodzisław Śląski Ofiarni i odważni -
Weszli z drzwiami do kolegi
Za naruszenie miru domowego oraz zniszczenie drzwi i wyposażenia mieszkania odpowie trzech rudzian, którzy wczoraj zostali zatrzymani przez dzielnicowego i policjantów z „jedynki”. Mężczyźni w niedzielny poranek, wywarzając drzwi, wtargnęli do mieszkania swojego znajomego. Na dodatek jeden z nieproszonych gości był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.
Ruda Śląska Interwencje -
Sukces katowickich policjantów
Sukcesem katowickich policjantów zakończył się start IX Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W kategorii „Mundurowa - mężczyźni” oraz "policyjna" pierwsze miejsce zajął st.sierż. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice. W kwalifikacji kobiet drugie miejsce zajęła policjantka z Komisariatu Policji I w Katowicach sierż. Marta Głowacz – Mocherek, a tuż za nią uplasowała się sierż. Monika Nawrat z wydziału sztab policji. Drużynowo policjanci z katowickiej komendy zdobyli I miejsce.
Katowice Sport
-
Wspólne patrole z adeptami szkoły policji
Od połowy kwietnia słuchacze Szkoły Policji w Katowicach wspólnie z zabrzańskimi mundurowymi patrolują ulice Zabrza. Młodzi adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych policjantów, dbając o bezpieczeństwo w naszym mieście. Dodatkowe służby prewencyjne realizowane są na podstawie trójstronnego porozumienia, jakie zostało podpisane w marcu.
Zabrze Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Alkohol mógł stać się przyczyną tragedii wędkarzy
Służby ratownicze interweniowały wczoraj na dąbrowskim akwenie „Pogoria I”. Powodem interwencji strażaków i policjantów była wywrotka łodzi wędkarskiej w odległości około 100 metrów od linii brzegowej zbiornika wodnego. Przebywający na łódce dwaj mężczyźni na szczęście dopłynęli do brzegu. W tym czasie należąca do jednego z nich jednostka zatonęła. Szybko na jaw wyszło, że „rozbitkowie” byli pod wpływem alkoholu. Kierującemu łodzią 46-latkowi grozi teraz wysoka grzywna.
Dąbrowa Górnicza Interwencje, Wykroczenia -
Dzielnicowy wie, „co piszczy” w jego rejonie
St. asp. Dariusz Gieszczyk dokładnie wie, co dzieje się w jego rejonie. Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyła go lokalna społeczność, dzielnicowy uzyskał informację na temat skradzionego volkswagena polo. Jego ustalenia potwierdziły się. Samochód został odnaleziony w Sosnowcu - Zagórzu. Do sprawy policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którym przedstawiono już zarzut kradzieży pojazdu.
Dąbrowa Górnicza Kradzieże, Kadry -
Śląscy policjanci zapobiegli konfrontacji pseudokibiców
Do tzw. ustawki miało dojść w rejonie Zabrza, w lesie, w pobliżu autostrady A4. Znalezione tam przez mundurowych, różne niebezpieczne przedmioty, w przypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników, a nawet ich śmierci. Stróże prawa wylegitymowali ponad 150 osób i skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, nakładając 29 mandatów za różne wykroczenia drogowe i porządkowe.
KWP w Katowicach Pseudokibice
-
Policjanci na paradzie motocyklistów w Tychach
W minioną sobotę policjanci z tyskiej drogówki zabezpieczali oraz uczestniczyli w „VII Wilkowyjskim Zlocie Motocyklowym”. W imprezie wzięło udział około 1000 motocyklistów z Tychów i okolic. Ta plenerowa impreza była świetną okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Tychy Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Hybrydowe radiowozy od dzisiaj na śląskich drogach
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie aż 34 nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris odebrali dzisiaj przedstawiciele komend miejskich i powiatowych.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Areszt dla trzech włamywaczy
Decyzją myszkowskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mieszkańcy Siemianowic Śląskich. Mężczyźni w wieku od 26 do 32 lat włamali się do niezamieszkałego budynku i pomieszczeń gospodarczych w Markowicach. Ich łupem padły przedmioty o wartości ponad 35 tysięcy złotych. Śledczy odzyskali większość skradzionego mienia.
Myszków Kradzieże z włamaniem -
Pobił i sam zadzwonił na policję
Policjanci z Rajczy zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna pobił znajomego swojej żony, a później sam zadzwonił na policję mówiąc o całym zdarzeniu. Jak ustalili policjanci w pobiciu brał udział również syn 58-latka. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet 3 lata.
Żywiec Pobicia -
Nieuczciwi pracownicy zatrzymani
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali firmę, w której byli zatrudnieni. Ich łupem padły różnego rodzaju części z hali produkcyjnej wartości ponad 5,5 tys. złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Nieuczciwym pracownikom grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Tychy Broń i amunicja, Przestępczość kryminalna -
Sprawcy rozboju na 11-latku usłyszeli zarzuty
Sosnowieccy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozboju dokonanego na 11-letnim chłopcu. Sprawcy szarpiąc i grożąc odebrali mu telefon komórkowy. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.
Sosnowiec Rozboje -
31-latek usłyszał zarzut za przestępstwo seksualne
Rybniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo seksualne. 31-latek z Rybnika usłyszał zarzut doprowadzenie małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej. Rybnicki sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Rybnik Pedofilia, pornografia dziecięca
-
Dzielnicowy z Kobiernic po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kobiernicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 55-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za „jazdę na podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat więzienia.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Mieli opiekować się noworodkiem, a zasnęli, bo byli tak pijani
Niedzielne popołudnie, pozamykane okna i drzwi do domu, a wewnątrz 6-tygodniowe dziecko w towarzystwie pijanych rodziców. Taką sytuację zastali wczoraj policjanci w jednej z myszkowskich rodzin. Nadmiar wypitego alkoholu sprawił, że rodzice chłopczyka zasnęli, pozostawiając dziecko bez należytej opieki. Na szczęście, wykonany na czas telefon do dyżurnego zapobiegł tragedii.
Myszków Nietrzeźwi opiekunowie -
Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku drogowego
Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 28-letni kierowca, który mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu doprowadził do poważnego wypadku drogowego. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po pościgu miejscowej drogówki. Złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara 4,5 roku pozbawienia wolności.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy