Wiadomości

Sukces katowickich policjantów

Data publikacji 08.05.2017

Sukcesem katowickich policjantów zakończył się start IX Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W kategorii „Mundurowa - mężczyźni” oraz "policyjna" pierwsze miejsce zajął st.sierż. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice. W kwalifikacji kobiet drugie miejsce zajęła policjantka z Komisariatu Policji I w Katowicach sierż. Marta Głowacz – Mocherek, a tuż za nią uplasowała się sierż. Monika Nawrat z wydziału sztab policji. Drużynowo policjanci z katowickiej komendy zdobyli I miejsce.

Blisko 100 osób wzięło udział w IX Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mistrzostwa odbyły się na terenach rekreacyjnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. O tytuł najlepszego biegacza walczyli policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy więzienni, strażacy, żołnierze i sympatycy służb mundurowych oraz młodzież z częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy marszobiegu pokonywali w trudnych warunkach pogodowych dystans 6 kilometrów. Start przewidziany był w dzielnicy Mirów w Klubie Rekreacyjno-Sportowym Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Pegaz”, natomiast meta przy Hali Sportowej na ul. Żużlowej, gdzie wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Najlepszy zawodnik otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentowali: 

  • st.sierż. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice
  • sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji KMP Katowice
  • sierż. Marta Głowacz-Mocherek z Komisariatu Policji I w Katowicach
  • st.asp. Bogusław Bożek z Komisariatu Policji III w Katowicach
  • kom. Sebastian Hulin z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice
  • mł.asp. Dariusz Klocek z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice
  • mł.asp. Szymon Szociński z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice
  • asp.szt. Sylwester Szklorz  Komisariatu Policji II w Katowicach
  • sierż.szt. Zbigniew Paradecki z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice

W kwalifikacji „Mundurowa - mężczyźni” pierwsze miejsce zajął policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach st.sierż. Łukasz Hildebrand.   
W kwalifikacji „Mundurowa – kobiety"  drugie miejsce zajęła policjantka  z  Komisariatu Policji I w Katowicach sierż. Marta Głowacz – Mocherek, a tuż za nia uplasowała się sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji KMP Katowice. 
W kwalifikacji  "policyjna" pierwsze na najwyższym stopniu podium stanął st.sierż. Łukasz Hildebrand z katowickiej drogówki. Czwarte miejsce w tej samej kategorii zajął st.asp. Bogusław Bożek z Komisariatu Policji III w Katowicach. 
Policjanci z katowickiej komendy  w składzie: st.sierż. Łukasz Hildebrand, st.asp. Bogusław Bożek, kom. Sebastian Hulin, sierż. Marta Głowacz-Mocherek zajęli drużynowo I MIEJSCE.
 
Nagrody i puchary wręczali: podinsp. Marek Twardoch z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mł. insp. Dariusz Atłasik pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, mł. insp. Dariusz Kondas – Dowódca SPPP w Częstochowie, Piotr Juszczyk – Wójt Gminy Kłomnice, a także przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Częstochowie, Stowarzyszenia IPA Częstochowa, a także Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Częstochowskiego.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sporcie!

 

Zdjęcia i film: M.Ladowska
Zdjęcia: 
Bogusław Bożek 
 

tekst: M.Ladowska/A.Orman

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.63 MB)

Powrót na górę strony