Szef śląskich policjantów pogratulował laureatom zawodów rowerowych
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Mariusz Krzystyniak w towarzystwie swojego zastępcy insp. Jacka Stelmacha podziękował policjantom, którzy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w V Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Marka Boronia. Komendant docenił ciężką pracę mundurowych, dzięki której w swojej służbie odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Osobiście pogratulował laureatom i życzył im wielu dalszych sukcesów zawodowych.
Służba w Policji to często znacznie więcej niż tylko praca. Dla wielu stróżów prawa, również śląskich policjantów, to doskonała okazja do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Udział w różnych przedsięwzięciach, zarówno sportowych, jak i związanych z ich profesją, to świetny sposób na pokazanie ich umiejętności, zainteresowań, oraz tego, jak doskonale łączą obowiązki zawodowe i własne pasje.
W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie nadinspektora Mariusza Krzystyniaka - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz inspektora Jacka Stelmacha - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach z laureatami V Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Marka Boronia. W spotkaniu uczestniczyli także Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - młodszy inspektor Katarzyna Wesołowska, koordynator policyjnych patroli rowerowych z ramienia prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej - podkomisarz Maciej Olejnik, a także przełożeni wyróżnionych policjantów, Komendant Miejski Policji w Tychach - młodszy inspektor Tomasz Zawadzki oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji - młodszy inspektor Jacek Śliwka.
Drużyna śląskiej Policji w składzie aspirant sztabowy Dawid Stwora z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz aspirant Krzysztof Jastrzębski z Komendy Miejskiej Policji w Tychach zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny w jednej z konkursowych dyscyplin - wyścigu patroli rowerowych, zdobywając pierwsze miejsce. Ponadto aspirant sztabowy Dawid Stwora stanął również na 3 miejscu podium w klasyfikacji indywidualnej.
W rywalizacji o tytuł najlepszego policyjnego patrolu rowerowego w 2026 roku udział wzięło 17 dwuosobowych patroli reprezentujących wszystkie garnizony Policji w kraju. Policjanci musieli wykazać się wiedzą z zakresu służby prewencyjnej, znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, sprawnością podczas pokonywania ponad 30-kilometrowej trasy rowerowej oraz umiejętnościami strzeleckimi z wykorzystaniem amunicji FX.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!