Wiadomości

Mieli opiekować się noworodkiem, a zasnęli, bo byli tak pijani

Data publikacji 08.05.2017

Niedzielne popołudnie, pozamykane okna i drzwi do domu, a wewnątrz 6-tygodniowe dziecko w towarzystwie pijanych rodziców. Taką sytuację zastali wczoraj policjanci w jednej z myszkowskich rodzin. Nadmiar wypitego alkoholu sprawił, że rodzice chłopczyka zasnęli, pozostawiając dziecko bez należytej opieki. Na szczęście, wykonany na czas telefon do dyżurnego zapobiegł tragedii.

Wczoraj, około godziny 15.30, oficer dyżurny przyjął zgłoszenie z informacją o nieodpowiedzialnych rodzicach. Niezwłocznie wysłał na miejsce patrol. Po przybyciu pod wskazany adres, nikt nie otworzył drzwi. Za pośrednictwem wezwanych na miejsce innych członków rodziny, którzy otworzyli drzwi wejściowe, policjanci weszli do mieszkania. Wewnątrz zastali płaczącego noworodka, który leżał pomiędzy śpiącymi rodzicami. Jeszcze nie wiadomo, jak długo dziecko pozostawało bez należytej opieki. Wiadomo natomiast, że 21-letnia matka i 25-letni ojciec byli upojeni alkoholem. Badanie wykazało, że matka miała  2,5 promila alkoholu w organizmie, a ojciec - 1,5 promila. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamiast opiekować się swoim synkiem upili się i zasnęli. Z trudem dobudzili ich dopiero interweniujący policjanci. Teraz o ich dalszym losie będzie decydował sąd. Dziecko, póki co, trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnego aresztu.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń, przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony