Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2021-06-20
Rozboje0
Kradzieże18
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
2021-06-19
Rozboje2
Kradzieże22
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2021-06-18
Rozboje1
Kradzieże35
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2021-06-17
Rozboje1
Kradzieże47
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2021-06-16
Rozboje0
Kradzieże33
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Strzelali do interweniujących policjantów

  Dzisiejszej nocy, tuż po godzinie 1.00 zabrzańscy policjanci przeprowadzali interwencję, podczas której zostali ostrzelani. By odeprzeć atak, zmuszeni byli użyć broni służbowej. Mundurowi zatrzymali osiem osób, nikt nie został ranny.

 2. Odszedł na wieczną służbę aspirant sztabowy Henryk Rzerzacz

  Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 czerwca 2021 zmarł nagle nasz Kolega i Przyjaciel aspirant sztabowy Henryk Rzerzacz. Miał 47 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, policjantów i pracowników, rodzinie Henryka i jego przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 3. Tragedia na przejeździe kolejowym. Pociąg potrącił rowerzystkę

  Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejeździe kolejowym w jednej z dzielnic Orzesza. Pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga śmiertelnie potrącił kierującą rowerem 77-letnią mieszkankę miasta. Mundurowi apelują do niechronionych uczestników dróg i kierujących pojazdami o wyjątkową ostrożność - zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach, jak przejazdy kolejowe .

 4. Zdobyła Mistrzostwo Polski i kolejne powołanie do Kadry Narodowej

  Katowicka policjantka, post. Justyna Ciborska zdobyła Mistrzostwo Polski w Kickboxingu w formule K1 i kolejne powołanie do Kadry Narodowej. Już w październiku nasza policjantka, która na co dzień trenuje w GSWW Najemnik Gliwice, będzie walczyć o złoto dla Polski podczas Mistrzostw Świata we Włoszech.

 5. #Nie Bajka o porwaniu

  Za kilka dni rozpoczynają się wakacje i nasze dzieci częściej będą spędzać swój wolny czas na placach zabaw, boiskach czy nad wodą. To dobry moment, by przygotować dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Przygotowaliśmy dla Państwa spot filmowy ukazujący jak dziecko powinno się zachować w sytuacji, gdy dojdzie już do ataku. Pamiętajmy, że to nieprawda, że potwory żyją tylko w bajkach...

 6. Tarnogórski dzielnicowy został Mistrzem Polski i ustanowił nowy rekord

  Aspirant sztabowy Ryszard Preg już po raz drugi został Mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi ważącej 100 kilogramów. Tym razem ustanowił nowy rekord Polski. Nasz mistrz wycisnął sztangę aż 40 razy, nie pozostawiając swoim konkurentom żadnych szans na zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych.

 7. Sukces charytatywnej wyprawy po zdrowie Mateusza

  8 czerwca dobiegła końca niesamowita przygoda, będąca wynikiem godnej pochwały inicjatywy sierżanta sztabowego Damiana Lorisza z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który organizując rajd rowerowy wybrzeżem Bałtyku, postanowił wesprzeć walczącego z nowotworem kolegę z częstochowskiego pododdziału prewencji. Wyprawa, połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie sierżanta sztabowego Mateusza Lewandowskiego, okazała się dużym sukcesem. Udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych!

 8. Mundurowi łączą siły w walce o zdrowie

  Kłobuccy policjanci włączyli się w charytatywny rajd po zdrowie Mateusza. Wspólnie z mundurowymi z samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie pokonali ostatni odcinek trasy. Po jego ukończeniu spotkali się z Mateuszem, który nie krył zaskoczenia.

 9. Podejrzany o pedofilię aresztowany na 3 miesiące

  Zabrzańscy policjanci razem z podkarpacką policją doprowadzili do zatrzymania 52-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o obcowanie płciowe z 13-latką. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52-latek został aresztowany na 3 miesiące. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów.

 10. Ratunek dla życia w zasięgu ręki

  Wielu z nas już udzielało lub będzie komuś udzielać pierwszej pomocy. Jej podstawy powinien znać każdy, gdyż w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i braku oddechu, każda sekunda jest niezmiernie ważna. Aby zwiększyć szanse na przeżycie ratowanej osoby, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Urządzenia te coraz częściej można spotkać w budynkach instytucji publicznej. Wkrótce z pomocy automatycznego defibrylatora będzie można również skorzystać w każdej komendzie Policji województwa śląskiego.