Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2023-12-03
Rozboje1
Kradzieże7
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2023-12-02
Rozboje0
Kradzieże16
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2023-12-01
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2023-11-29
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2023-11-28
Rozboje0
Kradzieże25
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Kryminalni zatrzymali patostreamerów ze Śląska

  Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

 2. Nietrzeźwy kierował ruchem

  Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który mając w organizmie prawie promil alkoholu, kierował ruchem pojazdów podczas prac drogowych. 48-latek dodatkowo nie posiadał odpowiedniego przeszkolenia w tym zakresie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 3. Seryjny złodziej w rękach Policji

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie dokonywał kradzieży kart płatniczych, z których wypłacał pieniądze w bankomatach. Pokrzywdzeni ponieśli straty liczące przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 48-latek był ponadto poszukiwany listem gończym.

 4. Kontrolowali trzeźwość kierowców

  Okres przedświątecznych spotkań w gronie najbliższych, w tym z okazji obchodzonych już w miniony weekend „Andrzejek” sprawia, że na stołach pojawia się alkohol. Przypominamy, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma” nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i nie zdaje sobie sprawy, że wciąż ma go w swoim organizmie. Dzisiaj sprawdzają to śląscy policjanci…

 5. Znaczna ilość środków odurzających przechwycona przez mundurowych

  Policjanci z Będzina zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Czeladzi. W ręce kryminalnych trafiła amfetamina oraz marihuana, z których można przygotować ponad 1500 porcji dilerskich. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

 6. Kierowca z ponad 3 promilami próbował przekupić policjantów

  Sosnowieccy wywiadowcy, po uzyskaniu informacji od świadków zdarzenia, zatrzymali 43-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Gdy mundurowi poinformowali go o popełnieniu przestępstwa, próbował przekupić ich dwoma butelkami alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu oraz obietnicę wręczenia łapówki.

 7. Podziękowanie dla policjantów z sosnowieckiej drogówki

  Do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęło podziękowanie dla dwóch policjantów drogówki, sierżanta sztabowego Dariusza Stolarka i sierżanta Kacpra Wardy. Kobieta w ten sposób chciała złożyć wyrazy uznania za udzielenie jej pomocy. Poniżej publikujemy treść podziękowania.

 8. Policjant - naukowiec odznaczony

  12 listopada, podczas uroczystej mszy świętej w Parafii Wojska św. Kazimierza Królewicza w Katowicach, aspirant sztabowy Adam Piontek, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, został uhonorowany prestiżowym medalem Gloria Intrepidis et Animi Promptis (Chwała Ofiarnym i Nieustraszonym). To polskie odznaczenie kościelne Ordynariatu Polowego WP, nadawane przedstawicielom służb mundurowych za odważne świadectwo wartości, jak prawda, bohaterstwo i sprawiedliwość.

 9. Mysłowicki policjant wyróżniony przez Prezydenta Miasta Mysłowice

  Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz wyróżnił dzisiaj podziękowaniami oraz drobnym upominkiem mysłowickiego policjanta - starszego sierżanta Pawła Jankowskiego, za jego osiągnięcia sportowe oraz dotychczasową służbę. W imieniu prezydenta, wyróżnienie wręczył I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Wojciech Chmiel.

 10. Policyjny pościg jastrzębskiej drogówki

  Nie uniknie odpowiedzialności 40-latek, który wsiadł już po raz drugi za kierownicę pojazdu po alkoholu. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego próbował uciekać w takim stanie przed jastrzębską Policją. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Powrót na górę strony