Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Rekrutacja
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
SAFE in POLAND

Statystyki

2022-06-29
Rozboje0
Kradzieże46
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący32
2022-06-28
Rozboje0
Kradzieże40
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2022-06-27
Rozboje2
Kradzieże41
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący45
2022-06-26
Rozboje1
Kradzieże12
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący36
2022-06-25
Rozboje0
Kradzieże27
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący43
Urząd Służby Cywilnej

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH
Stop włamaniom do domów
About Polish Police
Jest Akcja
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Policjant, który mi pomógł
#NATURALNIE że CHRONIMY
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Zielona Strefa
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E na terenie obiektów IK
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Linia Nadziei

Najczęściej czytane

 1. Portrety progresywne poszukiwanego Jacka Jaworka

  Wciąż prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa w lipcu 2021 r. trzech osób w Borowcach pod Częstochową. Podejrzewany o tę zbrodnię Jacek Jaworek jest nadal poszukiwany przez organy ścigania. Publikujemy portrety progresywne poszukiwanego mężczyzny obrazujące, jak może obecnie wyglądać. Portrety przygotował biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

 2. 8 kilogramów narkotyków nie trafi na rynek

  Sosnowieccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie mieszkaniu miał łącznie ponad 8 kilogramów narkotyków. Amfetamina i marihuana przechowywane były w foliowych workach i plastikowym wiadrze. Mieszkaniec Sosnowca za posiadanie znacznych ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 3. Nowe łodzie trafiły do śląskich policjantów

  Śląski garnizon Policji wzbogacił się o zestawy przeciwpowodziowe dofinansowane w ramach środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mowa o 7 łodziach Kontra 450 wraz z osprzętem i przyczepami transportowymi. Obecność tego typu łodzi można docenić szczególnie w okresie letnim, gdy wiele osób spędza czas wolny nad wodą. Przy wykorzystaniu takiego właśnie sprzętu mundurowi patrolują akweny wodne i dbają o bezpieczeństwo, prowadzą działania ratownicze i poszukiwawcze oraz pomagają tonącym. Dziś odbyło się uroczyste przekazanie zestawów przeciwpowodziowych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji do jednostek Policji, w których będą użytkowane.

 4. Inauguracja akcji "Bezpieczne wakacje"

  Dziś w siedzibie katowickiej komendy wojewódzkiej odbył się briefing prasowy, na którym śląscy policjanci zainaugurowali akcję "Bezpieczne wakacje" i zaprezentowali spot z udziałem potrąconej w maju br. w Gliwicach 15-letniej Magdy. W trakcie wydarzenia kierownictwo komendy wręczyło także świadectwa wyróżnionym uczniom klas mundurowych ze szkół naszego województwa. Spotkanie uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 5. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej już za nami

  Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Turniej rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena, a uczestniczyło w nim 13 drużyn reprezentujących jednostki terenowe Policji województwa śląskiego. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 6. Poszukiwany Jacek Jaworek podejrzewany o zabójstwo

  Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo trzech osób. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek.

 7. Szkolenie dla lektorów i osób prowadzących uroczystości policyjne

  Ponad 60 policjantów i pracowników cywilnych z garnizonu śląskiego wzięło udział w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych oraz prowadzenia uroczystości o charakterze ceremonialnym. W wydarzeniu wziął udział Naczelnik Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach podinsp. Marcin Budzich. Szkolenie przeprowadzili policjanci z Zespołu ds. ceremoniału policyjnego Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego.

 8. Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w Katowicach

  W środę 29 czerwca pierwszy etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków, zawita do Katowic. Podczas rywalizacji, 150 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Organizacja wyścigu wymaga czasowych wyłączeń w ruchu.

 9. Policjanci zatrzymali podejrzanych o zabójstwo 41-letniego mężczyzny

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie ze śledczymi z Rybnika zatrzymali 2 osoby, podejrzane o zabójstwo 41-latka z Czerwionki-Leszczyn. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i zostali aresztowani przez sąd na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 10. Marzenia są po to, aby je spełniać

  Z takiego założenia wyszli żywieccy policjanci i postanowili spełnić kolejne marzenie Przemka, o tym aby zostać policjantem. Wczoraj miał okazję wyglądać i czuć się, jak prawdziwy policjant. Radość i uśmiech na twarzy Przemka były dla policjantów największą nagrodą.

Gazeta 997
Informacyjny Serwis Policyjny
Cepol
Zgłoś korupcję
OSRP 1939r w Katowicach
Powrót na górę strony