Policja Śląska


Aktualności

Statystyki

2020-09-18
Rozboje0
Kradzieże35
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
2020-09-17
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2020-09-16
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2020-09-15
Rozboje0
Kradzieże38
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2020-09-14
Rozboje0
Kradzieże37
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w Chorwacji - nie żyje policjantka z chorzowskiej komendy

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w tragicznym wypadku drogowym zginęła st. sierż. Joanna Krzempek. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy olbrzymiego żalu i współczucia z powodu śmierci, w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji, składa Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorz Matuszek.

 2. 23 zatrzymanych pseudokibiców po meczu Polonia Bytom – Ruch Chorzów

  Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz III ligi piłki nożnej w Bytomiu nie dopuścili do eskalacji aktów chuligaństwa i agresywnych zachowań pseudokibiców. Mundurowi zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj mieszkańcy Chorzowa napadli na kibica Polonii Bytom.

 3. Jak ostudzić zapędy kierowców uzależnionych od prędkości?

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, przy współpracy z policyjnymi psychologami, przeprowadził sondaż, dotyczący skuteczności stosowania określonych rodzajów sankcji za przekroczenie dozwolonej prędkości. Do wyboru było zwiększenie wysokości mandatu, ilości punktów karnych, czy wymuszony postój. Sprawdźmy, co za najskuteczniejszą karę wybrali respondenci...

 4. Kolejne uderzenie w narkobiznes pseudokibiców

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali 28-latka ze znaczną ilością narkotyków. W mieszkaniu mieszkańca Czechowic-Dziedzic stróże prawa znaleźli prawie 7 kg marihuany, blisko 1 kg amfetaminy i ponad 9600 sztuk tabletek ecstasy. Czarnorynkowa wartość przejętych środków odurzających to około 210 tys. złotych. Mundurowi zabezpieczyli również gotówkę na poczet przyszłych kar. Wczoraj mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 5. Przejście dla pieszych nie jest miejscem do zawracania samochodem

  Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje polska lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Policjant zauważył poszukiwanego listem gończym... w kościele

  Sosnowiecki policjant z zespołu poszukiwań, będąc w czasie wolnym od służby zauważył w kościele mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 44-latek jest sprawcą pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Był poszukiwany od kwietnia b.r.

 7. “Prowadzę jestem trzeźwy – Dołącz do mnie !” ze wsparciem śląskiej Policji

  Wystartowała najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Partnerami akcji są: Samorząd Województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ambasadorem kampanii został kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.

 8. 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 30-lecie działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

  Dzisiaj przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej, odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej połączone z 30-leciem działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z siedzibą w Katowicach. Zebrani uczcili pamięć kilku tysięcy policjantów, zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha, a jej gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

 9. O krok od tragedii...

  Ostatnie dni obfitowały w zdarzenia z udziałem pieszych, które miały miejsce na przejściach. W Mysłowicach, na "pasach", kierujący samochodem osobowym uderzył w wózek z rocznym dzieckiem. W Raciborzu, kierujący samochodem dostawczym potrącił natomiast na przejściu trzy nastolatki. Na szczęście w tych przypadkach nie skończyło się to tragicznie, mogło być jednak zupełnie inaczej...

 10. 27-latek potrącony przez kolejkę wąskotorową

  Śledczy z tarnogórskiej komendy wyjaśniają okoliczności niedzielnego wypadku, w którym 27-latek został potrącony przez kolejkę wąskotorową. Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Rudy Śląskiej był pijany.