Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2021-09-22
Rozboje0
Kradzieże35
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2021-09-21
Rozboje3
Kradzieże34
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2021-09-20
Rozboje2
Kradzieże45
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2021-09-19
Rozboje1
Kradzieże16
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2021-09-18
Rozboje2
Kradzieże26
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Poszukiwany Jacek Jaworek podejrzewany o zabójstwo

  Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo trzech osób. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek.

 2. Pijany kierowca TIR-a staranował sygnalizator świetlny i barierki ochronne przy szkole

  W środę przed południem kompletnie pijany kierowca ciężarówki staranował betonowe śmietniki i barierki energochłonne ustawione przy drodze. Swoją eskapadę zakończył, gdy uszkodził sygnalizator świetlny przy przejściu dla pieszych i barierkę oddzielającą chodnik przy szkole na ulicy Oświęcimskiej. Zbadany przez policjantów alkotestem wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu...

 3. Atestacja i doskonalenie umiejętności czworonożnych funkcjonariuszy

  W częstochowskiej prewencji służbę pełni 6 przewodników i 8 psów służbowych. Większość z nich to psy patrolowo-tropiące. Oznacza to, że mogą one być wykorzystywane zarówno do działań związanych z zabezpieczaniem imprez masowych i zgromadzeń, jak i do zatrzymań osób, tropienia na miejscach zdarzeń czy przeszukiwania terenu w celu odnalezienia osoby zaginionej. Dzisiaj odbyła się atestacja dwóch częstochowskich czworonogów.

 4. Czerwona nota Interpolu i 20 tysięcy nagrody za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka

  Jacek Jaworek poszukiwany jest listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, jak również wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. Czerwona nota jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało.

 5. Areszt dla narkotykowego dilera

  Na wniosek śledczych i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Czeladzi został zatrzymanego w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kilograma substancji odurzających.

 6. Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku i apeluje do kierowcy

  Mikołowscy policjanci apelują do świadków sobotniego, tragicznego w skutkach, zdarzenia w dzielnicy Śmiłowice. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęła kobieta. Kierowca czarnej skody, który potrącił 41-latkę, oddalił się z miejsca wypadku. Śledczy proszą o kontakt wszystkich, którzy swoją wiedzą mogliby pomóc w identyfikacji kierującego.

 7. Zarzuty za usiłowanie uprowadzenia 5-letniej dziewczynki

  Katowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia 5-letniej dziewczynki. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 8. Kolejny raz rozGROMili konkurencję w morderczym biegu

  Śląscy kontrterroryści kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni w prestiżowych zawodach Grom Challenge wzorowanych na pierwszych selekcjach do elitarnej jednostki wojskowej GROM. Ekstremalny bieg terenowy odbył się na poligonie w miejscowości Czerwony Bór i zgromadził blisko 300 osób, które musiały pokonać 28-kilometrową trasę i kilkadziesiąt wymagających przeszkód. A wszystko to w wojskowym ekwipunku. Policyjni specjalsi z Katowic zajęli 1 miejsce. Gratulujemy!

 9. Patrol drogówki konwojował samochód z chorą

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gliwickiej komendy pomogli błyskawicznie dojechać do szpitala mężczyźnie wiozącemu żonę z objawami zawału serca. Liczyła się każda minuta, ponieważ 50-latka czuła się coraz gorzej. Na szczęście kierowca zatrzymał się przy patrolu i poprosił o pomoc. Dzięki szybkiej interwencji policjantów oraz koordynacji z personelem izby przyjęć, kobiecie w porę udzielono ratunku.

 10. Zaparkował na autostradzie i zasnął. Mogło dojść do tragedii

  Dzięki reakcji przypadkowego kierowcy być może nie doszło do tragedii. Zgłaszający poinformował policjantów, że na autostradzie A1 był zaparkowany samochód, a w środku siedział kierowca. Świadek chciał mu pomóc, ale mężczyzna kompletnie nie reagował na wołania. Powodem były blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie...

Powrót na górę strony