Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2021-06-11
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2021-06-10
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2021-06-09
Rozboje1
Kradzieże35
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2021-06-08
Rozboje3
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2021-06-07
Rozboje1
Kradzieże48
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Zarabiali na cudzym nierządzie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę działających zorganizowanej grupie przestępczej, które ułatwiały, organizowały i czerpały korzyść z uprawiania prostytucji oraz prały brudne pieniądze. W tym samym czasie kryminalni i policyjni kontrterroryści wkroczyli do jednego w klubów nocnych w Tychach, gdzie zatrzymani prowadzili swoje „interesy”. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

 2. Ratunek dla życia w zasięgu ręki

  Wielu z nas już udzielało lub będzie komuś udzielać pierwszej pomocy. Jej podstawy powinien znać każdy, gdyż w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i braku oddechu, każda sekunda jest niezmiernie ważna. Aby zwiększyć szanse na przeżycie ratowanej osoby, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Urządzenia te coraz częściej można spotkać w budynkach instytucji publicznej. Wkrótce z pomocy automatycznego defibrylatora będzie można również skorzystać w każdej komendzie Policji województwa śląskiego.

 3. Policjanci przejęli blisko 17 ton nielegalnego tytoniu

  Policjanci z Bielska-Białej ujawnili prawie 17 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i VAT-u, gdyby tytoń trafił na czarny rynek, mogły sięgnąć kwoty ponad 9 milionów złotych. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego o paserstwo akcyzowe mężczyznę na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Przepisy ruchu drogowego są po to, by ich przestrzegać! Apelujemy o rozsądek!

  Kierujący, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu w Rędzinach, usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. Za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

 5. Postrzelił z wiatrówki rowerzystkę

  Raciborscy policjanci wyjaśniają okoliczności postrzelenia z wiatrówki rowerzystki. Stróże prawa zatrzymali 44-latka, którego wcześniej ujął świadek zdarzenia. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

 6. O włos od tragedii na przejściu dla pieszych – apelujemy o rozwagę!

  W ubiegłą niedzielę w Rędzinach doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Rozpędzony volkswagen podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Dzisiaj kłomniccy stróże prawa ustalili kto kierował pojazdem. Za narażenie pieszych na niebezpieczeństwo grozi do 3 lat więzienia.

 7. Sukces charytatywnej wyprawy po zdrowie Mateusza

  8 czerwca dobiegła końca niesamowita przygoda, będąca wynikiem godnej pochwały inicjatywy sierżanta sztabowego Damiana Lorisza z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który organizując rajd rowerowy wybrzeżem Bałtyku, postanowił wesprzeć walczącego z nowotworem kolegę z częstochowskiego pododdziału prewencji. Wyprawa, połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie sierżanta sztabowego Mateusza Lewandowskiego, okazała się dużym sukcesem. Udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych!

 8. Policjant z lekkim piórem

  Sierżant sztabowy Sebastian Bachniak na co dzień pełni służbę w Komisariacie II Policji w Częstochowie. Policjant prowadzi szereg czynności związanych z wykrywaniem sprawców wykroczeń. Po służbie poświęca się dzieciom, spędzając z nimi jak najwięcej czasu. Doskonale łączy jednak obowiązki służbowe z tymi domowymi, znajdując czas na pisanie powieści.

 9. Tarnogórski policjant został Mistrzem Polski w kulturystyce

  Tarnogórski policjant zajął I miejsce w rozegranych w Zblewie Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness w kategorii Body Athletic powyżej 175 centymetrów. Zawody te stanowiły eliminacje do Mistrzostw Świata Federacji WBBF – WFF w Kłajpeda na Litwie, zaplanowanych w dniach od 4 do 5 września. Teraz nasz mundurowy przygotowuje się do Mistrzostw Świata.

 10. "Naucz mnie kiedy mówić NIE!"- film z eksperymentu Policji

  Czy Twoje dziecko też jest narażone na atak pedofila? Czy oddali się z placu zabaw bez pytania o pozwolenie? Jak reagowały dzieci, gdy "fałszywy pedofil" próbował je wyprowadzić z placu zabaw? Autentyczne zapisy reakcji dzieci i rodziców dają do myślenia... Zobacz materiał filmowy z eksperymentu katowickich policjantów. Film został wykorzystany w kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".