Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2024-05-17
Rozboje1
Kradzieże25
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2024-05-14
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2024-05-13
Rozboje2
Kradzieże27
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2024-05-12
Rozboje1
Kradzieże12
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2024-05-11
Rozboje0
Kradzieże19
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Śląscy policjanci zatrzymali członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu narkotyki za blisko 60 mln zł...

  Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach od kilku lat intensywnie pracują nad rozległą i wielowątkową sprawą „Torcidy”. Zatrzymali kolejnych 15 osób powiązanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą, która od 2019 roku wprowadziła do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 60 milionów złotych.

 2. Szkolenie oficerów prasowych śląskiego garnizonu

  Za nami odprawa służb prasowych śląskiego garnizonu Policji, podczas której poruszono kluczowe kwestie związane z przekazywaniem informacji środkom masowego przekazu. Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz oficerowie prasowi omówili zasady współdziałania w sytuacjach kryzysowych, a także aktualne procedury w zakresie przekazywania informacji mediom, a tym samym społeczeństwu.

 3. Wstępne wyniki konkursu "Odblaskowa szkoła"

  Publikujemy wstępne wyniki konkursu "Odblaskowa szkoła" prowadzonego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzacji stosowania elementów odblaskowych i wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w odblaski. Szkoły uczestniczące w konkursie mają czas do 20 grudnia 2023 roku na złożenie odwołań.

 4. Pożar kamienicy w Chorzowie

  W wyniku pożaru kamienicy w centrum Chorzowa 8 osób z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala. Zdaniem lekarzy ich życiu nic nie zagraża. Przyczyną pożaru, według strażaków, mogło być zwarcie w nielegalnej instalacji omijającej licznik. Właściciel mieszkania, do którego dostarczany był nielegalnie prąd... uciekł ze szpitala.

 5. Zabójstwo na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Policja zatrzymała 34-latka

  Współpraca policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach i mundurowych z Bierunia doprowadziła do zatrzymania 34-latka, podejrzanego o zabicie swojej partnerki. Na wniosek mysłowickiej prokuratury, decyzją sądu, mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 6. Wypadek na A4 - objazdy

  Dzisiaj około godziny 12.00 na , na autostradzie A4 doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Autostrada jest zamknięta w kierunku na Wrocław pomiędzy węzłem Kleszów i Łany. Policjanci prowadzą kierowców na objazd drogą 88, następnie przez miejscowości Rzeczyce, Taciszów, Bycinę i drogą nr 40 do węzła Łany.

 7. Podziękowania dla katowickich policjantów

  Do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla katowickich policjantów. W ten szczególny sposób Pani Elżbieta chciała podziękować policjantom za interwencję wobec agresywnej grupy pasażerów zakłócających podróż współpasażerom pociągu relacji Wiedeń – Warszawa Wschodnia. Po zanonimizowaniu danych publikujemy ich treść.

 8. Znamy najlepszych policyjnych ratowników w województwie śląskim!

  Za nami wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zwyciężyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. To oni od 5-7 czerwca będą reprezentować śląski garnizon Policji podczas finału zawodów w Słupsku. Inicjatywa była także kolejną okazją do pogłębiania wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 9. Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

  Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 69 nowych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

 10. Pożar hali

  Policjanci z Zawiercia ustalają szczegółowe okoliczności pożaru do jakiego doszło wczoraj około 13.40 w Porębie. W zakładzie produkcji świec, z nie ustalonych dotychczas przyczyn wybuchł pożar w hali produkcyjnej.

Powrót na górę strony