Policja Śląska

Bezpieczne wakacje 2020

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-07-14
Rozboje0
Kradzieże21
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2020-07-13
Rozboje2
Kradzieże48
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2020-07-12
Rozboje1
Kradzieże15
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2020-07-11
Rozboje2
Kradzieże23
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2020-07-10
Rozboje3
Kradzieże30
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2020

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwana o usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki zatrzymana

  Dzięki przypadkowemu świadkowi, który rozpoznał ze zdjęcia zamieszczonego na profilach społecznościowych Śląskiej Policji poszukiwaną kobietę, 46-latka, podejrzewana o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka w Jaworznie, została zatrzymana. Do zdarzenia doszło wczoraj ok. 21.00 na ul. Matejki w Jaworznie. Dziewczynka trafiła do szpitala w Katowicach-Ligocie, gdzie przeszła operacje. Bardzo dziękujemy za pomoc!

 2. Oświadczenie Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

  W związku z dużą ilością informacji medialnych i komentarzy w przestrzeni internetowej dotyczących próby przejęcia pumy przez ZOO w Poznaniu, a także działań Policji w tej sprawie, pragniemy oświadczyć, iż naszą ustawową rolą jest wykonywanie czynności na polecenie sądów. W tej konkretnej sytuacji, Postanowieniem Sądu Rejonowego w Zawierciu, które uprawomocniło się 21 marca 2020r puma miała zostać przekazana przez właściciela do ZOO w Poznaniu.

 3. Policyjni instruktorzy podnoszą kwalifikacje

  Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Szkołą Policji w Katowicach podejmuje szereg inicjatyw doskonalących wiedzę i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie i zdrowie. Wspólnie zorganizowane szkolenia, podnoszą kwalifikacje zawodowe funkcjonariuszy śląskiej Policji. Ostatnio kolejna grupa policjantów zdała egzamin państwowy uzyskując tytuł ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 4. Kolejna doba poszukiwań zaginionej Leokadii Kupiec

  Sosnowieccy policjanci nadal intensywnie poszukują zaginionej w dniu 21.06.2020 Leokadii Kupiec L.80.Kobieta cierpi na zaniki pamięci.Wykorzystując nieuwagę swojego syna wyszła z domu i do tej pory nie udało się jej odnaleźć. Teraz pojawił się w sprawie nowy szczegół. Publikujemy nagranie kolejnej kamery, która uchwyciła kobietę. Jak widać na zapisie zaginiona ma na głowie jasna czapkę, która może być istotnym szczegółem dla wszystkich, którzy być może od tamtego czasu napotkali podobną osobę.

 5. Przepisy należy nie tylko znać, ale się do nich stosować

  Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Teresa Werner - znana wokalistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym występowała ponad 40 lat. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. „Bezpieczeństwo - wspólna sprawa! Przekaż dalej trzem znajomym” - wakacyjna profilaktyka inaczej

  W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i ograniczenia sanitarne z tym związane, śląscy policjanci z wydziału prewencji wpadli na nietypowy pomysł prowadzenia wakacyjnych działań profilaktycznych. Mundurowi opracowali kilkadziesiąt wiadomości obrazkowych, które można przesyłać w formie MMS-ów za pomocą telefonów komórkowych. Komunikaty te poprzez swój wizualny przekaz i wymowną treść maja zwracać uwagę odbiorcy na kwestie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mamy nadzieje, że przypadną Wam one do gustu i podzielicie się nimi ze swoimi bliskimi.

 7. Zaatakował gazem policjantów, bo nie chciał zapłacić za kurs

  Sławkowscy stróże prawa zatrzymali 61-letniego mieszkańca miasta, który zaatakował ich w trakcie interwencji. Pijany mężczyzna nie chciał zapłacić za przejazd taksówką i uciekł przed kierowcą do domu. Mundurowych wezwanych przez taksówkarza na miejsce zaatakował gazem. Za znieważenie i napad na policjantów grozi mu do 3 lat więzienia.

 8. Sprawcy brutalnego zabójstwa trafili do aresztu

  Będzińscy stróże prawa wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali dwóch sprawców brutalnego zabójstwa. W centrum Będzina sprawcy w wieku 28 i 46 lat bez wyraźnego powodu zaatakowali i dotkliwie pobili 45-letniego mieszkańca miasta. Opuszczając miejsce zbrodni, podpalili skatowanego mężczyznę. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

 9. Rozpoznajesz – zadzwoń! Oni oszukali seniorkę

  Świętochłowiccy kryminalni poszukują mężczyznę oraz kobietę, którzy w drugiej połowie maja br. w Świętochłowicach oszukali seniorkę metodą "na policjanta”. Publikujemy zdjęcia oszustów oraz nagranie z monitoringu. Osoby, które ich rozpoznają, prosimy o niezwłoczny kontakt z Policją! Gwarantujemy anonimowość.

 10. Akcja #strongRittAndKate ze śląską Policją

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przyłączyli się do akcji #strongRittAndKate, by podnieść świadomość uczestników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa rowerzystów. W sobotę o 5.00 grupa kolarzy wyruszyła w podróż do Gdańska, by zebrać pieniądze na leczenie dwóch rowerzystek, które uległy wypadkowi i przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg, jak ważny jest wzajemny szacunek, kultura, a przede wszystkim bezpieczeństwo własne na drodze.