Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2021-05-11
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2021-05-10
Rozboje6
Kradzieże49
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2021-05-09
Rozboje1
Kradzieże11
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
2021-05-08
Rozboje1
Kradzieże18
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
2021-05-07
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Bandyta śmiertelnie postrzelił policjanta

  Dzisiaj w Raciborzu mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

 2. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela asp. Michała Kędzierskiego, który zginął na służbie. Cześć Jego pamięci!

  Wczoraj w Raciborzu odbyły się uroczystości pogrzebowe naszego Kolegi śp. asp. Michała Kędzierskiego. Stróża prawa pożegnali najbliżsi, środowisko policyjne na czele z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim i Komendantem Głównym Policji gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem, a także osoby poruszone losem zamordowanego policjanta. Michał do końca wypełnił słowa roty ślubowania ginąc na służbie zastrzelony przez bandytę. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...

 3. Wypełnił do końca słowa roty ślubowania…

  Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 maja br. zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, nasz Kolega i Przyjaciel – młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, policjantów i pracowników, rodzinie Michała i jego przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 4. Areszt dla 40-letniego zabójcy policjanta

  Raciborscy mundurowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca Raciborza, który śmiertelnie postrzelił Policjanta. Decyzją sądu bandyta spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pobytu w więzieniu.

 5. Policjanci w całym kraju oddali cześć Śp. asp. Michałowi Kędzierskiemu

  Wczoraj pożegnaliśmy Naszego Kolegę Śp. aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął służąc Ojczyźnie. Uroczystość pogrzebowa rozpoczęła się o 12.00 w Raciborzu. Również punktualnie w samo południe w całym kraju rozbrzmiały syreny policyjnych radiowozów oraz pojazdów zaprzyjaźnionych służb – tym gestem solidarności oddajemy cześć Michałowi. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 6. Aplikacja „Kwarantanna domowa” - zobacz jakie to proste

  „Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację jest łatwe, o czym przeczytasz poniżej.

 7. Nowy policyjny dron pomoże dbać o bezpieczeństwo na drogach

  Już nie tylko z drogi, ale także z powietrza policjanci obserwują poczynania uczestników ruchu drogowego. Do dyspozycji śląskich policjantów trafił właśnie nowoczesny dron. To kolejny sprzęt, który ukróci zapędy piratów drogowych. Drony obsługiwane przez doświadczonych policjantów pomogą w staraniach o zwiększenie bezpieczeństwa na śląskich drogach.

 8. Domownicy spali, kiedy paliła się okolica ich domu. Pomogli policjanci

  Policjanci z Kuźni Raciborskiej podczas patrolu zauważyli na horyzoncie dym, który unosił się nad miejscowością Babice. Natychmiast pojechali na miejsce pożaru. Jak się okazało, palił się budynek gospodarczy przylegający do domu jednorodzinnego. Mundurowi natychmiast weszli na posesję i zaalarmowali domowników. Tym razem dzięki czujności policjantów nie doszło do tragedii. Policjanci cały czas służą dla społeczeństwa w myśl motta „Pomagamy i chronimy”, już od ponad 100 lat.

 9. Będzie ukarany za zdezorganizowanie lekcji online

  Uczniowie z klasy ósmej rozesłali link do lekcji chemii w celu jej dezorganizacji. Po przeprowadzonych czynnościach ustalono sprawcę, a następnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Sprawcy grozi grzywna do 3 tysięcy złotych.

 10. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku oficjalnie powołany na swoje stanowisko

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z powołaniem na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Rozkaz personalny nowemu zastępcy komendanta wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.