Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Chciał się zwolnić z lekcji, ale zawiodła ortografia
Mysłowiccy policjanci zatrzymali 16-letniego ucznia, który włamał się do dziennika elektronicznego żeby zwolnić się z dwóch lekcji. Sprawa być może nie wyszłaby na jaw tak szybko, gdyby nie rażące błędy ortograficzne, które wzbudziły podejrzenia nauczyciela. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.
Mysłowice Przestępczość nieletnich -
Niebezpieczny wypadek na DK 88
Dwie osoby ranne - to bilans wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 88. Udział w zdarzeniu wzięły trzy samochody osobowe. Dwie poszkodowane, 20-latka i 36-latka zostały zabrane do szpitala. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Bytom Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Przypominamy! Dyskoteki i kluby nocne nadal pozostają zamknięte
Zakaz organizowania dyskotek obowiązuje od początku trwania epidemii koronawirusa. W miniony weekend właściciel dyskoteki w Częstochowie otworzył lokal pomimo zakazu organizowania tego typu imprez. Na miejscu interweniowali częstochowscy policjanci. Właściciel lokalu odpowie za naruszenie przepisów związanych z epidemią.
Częstochowa Interwencje -
Poszukiwany wpadł podczas działań "Truck & Bus"
Tyscy policjanci przeprowadzili dwudniowe działania "Truck & Bus". Mundurowi skontrolowali łącznie 99 pojazdów. Podczas wykonywanych czynności policjanci zwracali także uwagę na przestrzeganie nowych przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa. W ten sposób wpadł 45-letni mężczyzna poszukiwany przez katowicki sąd, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa.
Tychy Akcje policyjne, Zatrzymania poszukiwanych -
Dąbrowscy policjanci uderzyli w narkobiznes
W ręce stróżów prawa z Dąbrowy Górniczej wpadł 25-letni mieszkaniec tego miasta. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli ponad 400 porcji dilerskich amfetaminy, 36 tabletek ecstasy oraz 300 działek marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Przestępczość narkotykowa -
Sami zgłosili się na komendę i przyznali do zniszczenia mienia
Dwóch młodych tyszan zgłosiło się na komendę po tym, jak trzy dni temu zdemolowali Ośrodek Wypoczynkowy "Paprocany". Chuligani zniszczyli lampy oraz drewniane szczeble tworzące palisadę między jeziorem a przystanią. Straty sięgają blisko 10 tysięcy złotych. Sprawcy sami przyznali się do winy. Usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia.
Tychy Wandalizm -
Katowicki kontrterrorysta zwyciężył w morderczym Maratonie-Selekcja
Policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic odniósł ogromny sukces w Maratonie-Selekcja wzorowanym na selekcjach do wojsk specjalnych. Śląski kontrterrorysta zwyciężył ten ultratrudny i wymagający wyścig pokonując 139 pozostałych uczestników zmagań. W zawodach uzyskał fenomenalny czas 2 h 56 min. Gratulujemy!
KWP w Katowicach Nagrodzeni policjanci, Policyjne pasje, Sport -
Przebierał się w krzakach, żeby nie zostać rozpoznanym
Sosnowieccy Policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali sprawcę wybicia szyby w autobusie miejskim. Kiedy go wytropili, 44-latek przebierał się akurat w krzakach w inne ubrania, aby nie zostać rozpoznanym. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Sosnowiec Interwencje, Wandalizm -
Zatrzymany za zniszczenie elewacji kamienicy
Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali nastolatka, który zniszczył elewację budynku, malując graffiti. Młody mężczyzna farbą w sprayu namalował herb jednego z katowickich klubów sportowych. Za zniszczenie mienie nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.
Katowice Wandalizm -
Policjant z katowickiego oddziału prewencji na podium Silesia Półmaratonu
Sierżant Paweł Wylężek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uczestniczył w zawodach biegowych Silesia Półmaraton. Policjant czasem 1:15:35 pobił swój rekord życiowy i zajął w imprezie bardzo wysokie 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy !
KWP w Katowicach Policyjne pasje, Sport -
Sprawca podpalenia szybko zatrzymany przez kryminalnych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie dwóch ładowarek. Straty powstałe w wyniku jego działania zostały oszacowane na kwotę stu tysięcy złotych. Z to przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Jaworzno Pożary i podpalenia -
Wpadli w ręce policji z transportem kontrabandy
Ponad 112 tysięcy nielegalnych papierosów i 195 litrów "lewego" alkoholu zabezpieczyli kryminalni z Częstochowy. Towar przewożony był przez kierowcę w samochodzie osobowym oraz przechowywany na posesji. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Posiadanie papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.
Częstochowa Przestępczość gospodarcza -
Nie spodziewali się, że będą nieść pomoc poparzonemu maluchowi
Mundurowi z Żor ruszyli wczoraj z pomocą 2-letniemu dziecku, które doznało rozległych oparzeń. Choć karetka pogotowia była już w drodze, policjanci udzielili maluchowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Służby błyskawicznie pojawiły się na miejscu, gdyż sąsiedzi zaalarmowali je, słysząc przeraźliwy krzyk malucha.
Żory Interwencje, Wypadki z udziałem dzieci -
Policjant z drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
O tym, że policjanci egzekwują przestrzeganie prawa nie tylko wtedy, gdy noszą mundur, przekonał się 54-latek, który kierował samochodem mając w organizmie 2 promile. Mundurowy zauważył mieszkańca Rybnika, kiedy chwiejnym krokiem wsiadał za kierownicę swojego samochodu. Czujny stróż prawa szybko zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
Rybnik Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Srebrna odznaka Turystycznej Korony Tatr dla asp. sztab. Tomasza Muskały
Piekarski policjant wciąż zaskakuje. Asp. sztab. Tomasz Muskała, pomimo że na co dzień służy w piekarskiej jednostce, a w czasie wolnym wspiera ochotniczą straż pożarną, w dalszym ciągu znajduje czas na realizację wyznaczonych celów. Stróż prawa właśnie został uhonorowany srebrną odznaką Turystycznej Korony Tatr za zdobycie 37 szczytów i 3 przełęczy.
Piekary Śląskie Policyjne pasje, Sport -
Jesienne bezpieczeństwo na drogach - zadbajmy o nie wspólnie
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym okresie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Zadbajmy więc, aby okres jesienny był przede wszystkim bezpieczny...
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Poszukiwany ENA wpadł kilka dni po wystawieniu nakazu
Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali mężczyznę, za którym Sąd Okręgowy w Bergamo wydał Europejski Nakaz Aresztowania. 56-latek przyszedł do komisariatu, by odebrać dowody rzeczowe. Wówczas okazało się, że kilka dni temu do Systemu Informacyjnego Schengen wprowadzono wydany przez stronę włoską nakaz…
Sosnowiec Przestępczość gospodarcza, Współpraca międzynarodowa, Zorganizowane grupy przestępcze -
Policyjny dozór dla pirata drogowego
Policjanci z bielskiej czwórki zatrzymali 29-letniego bielszczanina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i znieważył interweniujących mundurowych. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Pijani kierowcy w akcie zemsty chcieli staranować świadka
O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy niedzielnego zdarzenia na DK 86 w rejonie Sarnowa. Pijana para jadąca fordem w akcie zemsty na świadku, który próbował udaremnić im jazdę, postanowiła go staranować. Kierowca opla astry w ostatnim momencie uniknął zderzenia. 38-letnia kobieta i jej o dwa lata starszy partner zakończyli jazdę na barierach energochłonnych.
Będzin Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Sosnowiecka policjantka ponownie na podium Mistrzostw Polski
Sosnowiecka policjantka mł. asp.. Agnieszka Bergier ponownie zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu. Sosnowiecka kryminalna ma na swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Wielokrotna Mistrzyni Świata w 2016 roku podczas walki o podium doznała poważnej kontuzji kostki. Dzięki ogromnej determinacji udało się jej jednak w niespełna pół roku wrócić na matę i ponownie zdobyć medal. Obecnie do swoich trofeów dołączyła kolejny złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.
Sosnowiec Policyjne pasje, Sport