Dąbrowscy policjanci uderzyli w narkobiznes - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dąbrowscy policjanci uderzyli w narkobiznes

Data publikacji 14.10.2020

W ręce stróżów prawa z Dąbrowy Górniczej wpadł 25-letni mieszkaniec tego miasta. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli ponad 400 porcji dilerskich amfetaminy, 36 tabletek ecstasy oraz 300 działek marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek. Do mieszkania 25-latka wkroczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z kryminalnymi z dąbrowskiej komendy. Podczas przeszukania znaleźli 421 porcji amfetaminy, 36 tabletek ecstasy oraz 300 działek marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się, że narkotyki należą do niego. Dąbrowianin trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu 10 lat więzienia.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani osobie posiadającej nawet niewielkie ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości, sprawca może trafić za kratki na 10 lat. Taka sama kara grozi osobie, która udostępnia narkotyki innym osobom.

  • Zatrzymany stojący przodem do okratowanego okna. Na rekach trzymanych z tyłu widnieją zapięte policyjne kajdanki.
  • Na zdjęciu widnieją 2 puste opakowania/słoiki , w których znajdowały się substancje psychotropowe, worek foliowy strunowy z zawartością tabletek ecstasy, waga oraz pęk zwiniętych małych woreczków foliowych strunowych umieszczony na czerwonym pudełku.
  • Na zdjęciu widnieją 3 worki strunowe foliowe, jeden z zawartością białego proszku/amfetaminy, dwa pozostałe z suszem marihuany oraz waga.