Wpadli w ręce policji z transportem kontrabandy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Wpadli w ręce policji z transportem kontrabandy

Data publikacji 13.10.2020

Ponad 112 tysięcy nielegalnych papierosów i 195 litrów "lewego" alkoholu zabezpieczyli kryminalni z Częstochowy. Towar przewożony był przez kierowcę w samochodzie osobowym oraz przechowywany na posesji. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Posiadanie papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Wszystko zaczęło się od informacji kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowy. Z ich wiedzy wynikało, że na jednej z posesji w gminie Poczesna mają być sprzedawane papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz alkohol nieznanego pochodzenia. Policjanci wytypowali osobę podejrzaną o prowadzenie nielegalnego biznesu, a kilka dni temu namierzyli jednego z podejrzanych, który odjeżdżając z posesji, przewoził swoim samochodem ponad 112 tysięcy sztuk przemycanych i nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Kryminalni przeszukali także pojazd i posesję właściciela, od którego zakupiony został nielegalny towar. Zabezpieczyli dodatkowo 195 litrów nieznanego alkoholu i gotówkę w kwocie 24 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

58-latek z Częstochowy usłyszał już zarzuty posiadania papierosów bez oznaczeń polskich znaków akcyzy. Natomiast 47-latkiem, który posiadał alkohol, zajmą się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

  • policjant przy pudełku w którym znajduja sie plastikowe butelki z płynem
  • papierosy w dużym pudełku w bagażniku samochodu
  • policjant wyjmuje z podełka karton papierosów