Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Znaczna ilość środków odurzających przechwycona przez mundurowych
Policjanci z Będzina zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Czeladzi. W ręce kryminalnych trafiła amfetamina oraz marihuana, z których można przygotować ponad 1500 porcji dilerskich. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
„Świadomy senior = bezpieczny senior”. Kolejna debata za nami
O zagrożeniach i metodach ich uniknięcia mówili dzielnicowi podczas wczorajszej debaty w Ogrodzieńcu. Zgodnie z tytułem spotkania „Świadomy senior = bezpieczny senior”, policjanci skupili uwagę na przestępstwach, których ofiarami najczęściej padają starsze osoby. Rozmawiano także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na koniec spotkania dyskutowano na najbardziej nurtujące mieszkańców tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.
Zawiercie Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Policjant - naukowiec odznaczony
12 listopada, podczas uroczystej mszy świętej w Parafii Wojska św. Kazimierza Królewicza w Katowicach, aspirant sztabowy Adam Piontek, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, został uhonorowany prestiżowym medalem Gloria Intrepidis et Animi Promptis (Chwała Ofiarnym i Nieustraszonym). To polskie odznaczenie kościelne Ordynariatu Polowego WP, nadawane przedstawicielom służb mundurowych za odważne świadectwo wartości, jak prawda, bohaterstwo i sprawiedliwość.
Gliwice Nagrodzeni policjanci -
Podziękowania dla policjantów z Pszczyny za odzyskanie ładowarki
Do pszczyńskiej komendy wpłynął list od właścicieli firmy, która dziękuje mundurowym za odnalezienie skradzionej im ładowarki. Dzięki zaangażowaniu mundurowych w rozwiązanie sprawy, sprzęt o wartości 80 tysięcy złotych wrócił do właścicieli. Jest nam zawsze bardzo miło, gdy ciężka służba zostaje doceniona, a takie podziękowania są dla policjantów najlepszą motywacją do pracy.
Pszczyna Kradzieże, Opinia publiczna -
Już dzisiaj w NOSPR wielki koncert policyjnej orkiestry!
Już dzisiaj o 19.00 czeka nas wielkie widowisko. W katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się koncert z okazji 50-lecia Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z naszymi muzykami wystąpi wiele gwiazd: Natalia Niemen, Karolina Leszko, Sylwia Banasik-Smulska, Mateusz Ziółko oraz Marcin Jajkiewicz. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie przedstawicieli wszystkich zainteresowanych redakcji.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Ćwiczenia „EGIDA-23”
W poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu odbyły się ćwiczenia „EGIDA-23”, w których brały udział wybrane jednostki organizacyjne Policji z terenu całego kraju. Działania te polegały na przygotowaniu pracowników Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.
Sosnowiec Szkolenia i ćwiczenia -
Myślał, że załatwi sprawę proponując łapówkę
Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 66-letniego kierowcę nissana, który przekroczył prędkość. Aby uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna próbował wręczyć łapówkę mundurowym. Teraz zamiast mandatu za wykroczenie drogowe, grozi mu proces i kara nawet 10 lat więzienia.
Bytom Korupcja -
Odśnieżaj dach i chodnik
Policjanci przypominają o konieczności odśnieżania chodników i dachów oraz usuwania tworzących się na budynkach sopli lodowych. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków. Nieodśnieżone, śliskie chodniki oraz spadający z dachów śnieg i lód mogą stanowić duże zagrożenie dla pieszych.
Zawiercie Profilaktyka -
Usiłował zapłacić banknotem - souvenirem
Zarzut usiłowania oszustwa usłyszał 19-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez cieszyńskich policjantów. Mundurowi ustalili, że mężczyzna chciał zapłacić za zakupy 200-złotowym banknotem, który w rzeczywistości był souvenirem. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Apelujemy, szczególnie w okresie przedświątecznym, aby zwracać uwagę na wszystkie czynności związane z płatnościami. Oszuści czekają na Twój błąd!
Cieszyn Oszustwa -
Seryjny złodziej w rękach Policji
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie dokonywał kradzieży kart płatniczych, z których wypłacał pieniądze w bankomatach. Pokrzywdzeni ponieśli straty liczące przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 48-latek był ponadto poszukiwany listem gończym.
Rybnik Kradzieże