Wiadomości

Znaczna ilość środków odurzających przechwycona przez mundurowych

Data publikacji 29.11.2023

Policjanci z Będzina zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Czeladzi. W ręce kryminalnych trafiła amfetamina oraz marihuana, z których można przygotować ponad 1500 porcji dilerskich. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Z informacji będzińskich kryminalnych wynikało, że 29-latek może posiadać narkotyki w swoim mieszkaniu i garażu. W trakcie obserwacji jednego z budynków w Czeladzi mundurowi zauważyli mężczyznę w samochodzie, który odpowiadał posiadanemu rysopisowi sprawcy.

Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Przeszukanie mieszkania oraz użytkowanych pomieszczeń przez 29-latka szybko pokazało, że stróże prawa się nie mylili. Znaleźli u niego łącznie ponad 1500 działek dilerskich w postaci amfetaminy oraz marihuany. Na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli także ponad 5 tysięcy złotych, które zostały ujawnione u czeladzianina.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony