Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Rozpoznajesz – zadzwoń, on napadł na sklep
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadzi śledztwo w sprawie rozboju, do jakiego doszło 28 stycznia 2019 roku. Nieznany sprawca napadł na pracownicę zakładu krawieckiego znajdującego się przy ul. 3go Maja. Sprawca skradł pieniądze i uciekł. Poszukujemy napastnika oraz świadków zdarzenia.
Dąbrowa Górnicza Rozboje -
Areszt za kradzież samochodów
Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch samochodów. Do kradzieży pojazdów doszło na początku roku. W trakcie zatrzymania u mężczyzny znaleziono narkotyki. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.
Zabrze Przestępczość samochodowa -
Awanse na stanowiska kierownicze w śląskiej policji
W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia rozkazów personalnych powierzenia obowiązków na stanowiska kierownicze w komendach miejskich, powiatowych oraz komendzie wojewódzkiej. Podczas spotkania pożegnano także odchodzącego na emeryturę Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Inspektor Karol Fajer żegna się z mundurem po 28 latach służby. Rozkazy i podziękowanie wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.
KWP w Katowicach Jakość i zarządzanie, Kadry, Uroczystości -
Portal społecznościowy pomocny w służbie dzielnicowego
Dzielnicowy z Małobądza wpadł na pomysł, jak szybko trafić do właściciela zagubionego telefonu. Komunikat umieścił na swoim portalu społecznościowym. Już w kilka godzin po umieszczeniu informacji, zgłosiła się właścicielka zguby. Asp. Paweł Tomasik jako jeden z pierwszych dzielnicowych w regionie postanowił skutecznie wykorzystać w swojej służbie serwisy społecznościowe, aby być jeszcze bliżej mieszkańców.
Będzin Interwencje, Opinia publiczna -
Uratowany przed zamarznięciem
„Jestem w górach w środku lasu i nie przeżyję do rana” - takie słowa usłyszał dzisiaj w nocy dyspozytor telefonu alarmowego od mężczyzny, który zgubił się w Szczyrku. Na szczęście dla zaginionego policjanci z miejscowego komisariatu szybko dotarli z pomocą. Już po kilku minutach odnaleźli nietrzeźwego 38-latka, który zsunął się ze skarpy, wpadł do rowu i nie był w stanie wydostać się o własnych siłach.
Bielsko-Biała Zaginięcia i poszukiwania -
Warty pół miliona złotych tytoń nie trafi na rynek
Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zabezpieczyli nielegalny tytoń i maszyny do jego cięcia oraz pakowania papierosów. Mundurowi przejęli kontrabandę w mieszkaniu 36-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna przechowywał w nim tonę suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa z wprowadzenia takiej ilości tytoniu na rynek wstępnie oszacowano na blisko pół miliona złotych. Śledczy zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar.
KWP w Katowicach Przestępczość gospodarcza, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Poszukujemy kobiety, która udzielała pomocy nieprzytomnej 37-latce
Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują kobiety, która w dniu 10 czerwca 2018 roku około godziny 6.30 w Bielsku-Białej na Drodze Krajowej nr 1 (na wysokości hali magazynowej firmy „ŁAKOĆ”), zatrzymała pojazd na poboczu i pomogła w udzielaniu pomocy nieprzytomnej 37-letniej pasażerce opla astry koloru srebrnego.
Bielsko-Biała Nieszczęśliwe wypadki -
Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywych alarmów bombowych w Częstochowie
Sąd, na wniosek śledczych, tymczasowo aresztował mężczyznę, podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych w sklepie i na terenie dworców w Częstochowie. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez policjantów kilka godzin po zdarzeniu. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Częstochowa Fałszywe alarmy -
"Zakochaj się w bezpieczeństwie"
"Złamał Pan/Pani nam serce..." mogli usłyszeć dzisiaj kierowcy, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego i zostali zatrzymani na DK-81 przez żorskich policjantów. Jadąc za szybko, bez pasów, bądź bez wymaganych świateł, oprócz czarnego serduszka, mieli możliwość dokonania wyboru. Mandat karny mogli zamienić na wspólną zabawę edukacyjną, a także szybki kurs pierwszej pomocy.
Żory Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Pierwszy dzień w służbie i pierwsze zatrzymanie
Mania, bo niej mowa, to policyjny pies patrolowo - tropiący, który wczoraj rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i już ma na swoim koncie zatrzymanie sprawcy przestępstwa. W pierwszym dniu służby, pełnionej wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Jakubem Furczykiem, Mania wywęszyła chuligana, który uszkodził samochód. To dzięki jej doskonałemu węchowi i skutecznemu prowadzeniu przez przewodnika, 50-latek nie uniknie odpowiedzialności.
Bielsko-Biała Wandalizm
-
Wspólne patrole z adeptami katowickiej szkoły policji
Od początku tygodnia słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, wspólnie z zabrzańskimi mundurowymi, patrolują ulice Zabrza. Młodzi adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych policjantów, dbając o bezpieczeństwo w mieście. Dodatkowe służby prewencyjne realizowane są na podstawie trójstronnego porozumienia.
Zabrze Kadry -
Zapomniał o kurtce z dokumentami na miejscu włamania
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który włamał się do magazynu, skąd ukradł artykuły przemysłowe. Wpadł, ponieważ na miejscu popełnionego przestępstwa zostawił swój... dowód osobisty. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.
Częstochowa Kradzieże z włamaniem -
„Brońmy się sami!” - pracownicy MOPS na kursie samoobrony
Dwie godziny intensywnych ćwiczeń zapewnili uczestnikom kursu samoobrony policjanci z będzińskiej komendy. Mundurowi, w ramach programu BEZPIECZNY BĘDZIN, zorganizowali zajęcia dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie. Kolejne szkolenie już 20 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul.Wisławy Szymborskiej 1 w Będzinie. Serdecznie zapraszamy!
Będzin Profilaktyka -
Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń
Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy, którego wartość rynkowa wynosi około 40 tys. zł. W ręce stróżów prawa wpadł także 30-letni właściciel nielegalnego towaru. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Handlował kradzionymi częściami samochodowymi
Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z pogranicznikami z województwa lubelskiego przechwycili części samochodowe. Wszystko wskazuje na to, że warte kilkaset tysięcy złotych podzespoły oraz elementy nadwozia pochodzą ze skradzionych we Francji samochodów. 41-latkowi, który handlował nielegalnym towarem grozi 5 lat więzienia.
KWP w Katowicach Paserstwo, Przestępczość samochodowa, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Rybniccy policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie
Mundurowi z rybnickiej komendy patrolując rejon centrum Rybnika zauważyli leżącego na chodniku młodego mężczyznę. Jak się okazało, 21-latek nie oddychał. Policjanci przystąpili do reanimacji. Pierwszej pomocy udzielali aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Gdyby nie natychmiastowa reakcja, mężczyzna mógłby nie przeżyć.
Rybnik Interwencje -
Kręci mnie bezpieczeństwo w ... Walentynki
Każdego dnia, a szczególnie w Dzień Zakochanych, policjanci ruchu drogowego stawiają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i na... miłość! Plakat skierowany do osób najbliższych kierowcy ma przypominać mu, że jest kochany, a w domu czekają na niego bliscy i dlatego powinien jechać ostrożnie. Ma być właśnie tym impulsem, który sprawi, że kierowca użyje wyobraźni i opamięta się na drodze. Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po polskich drogach, aby wszystkim podróżowało się bezpiecznie. Zróbmy to dla siebie, zróbmy to dla swoich bliskich!
KWP w Katowicach Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Kuba i Śruba wspólnie z policjantami rozdawali odblaski
Wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz znanych z kreskówek maskotek Kuby i Śruby pojawiły się w centrum Bielska-Białej. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie zimowym. Działania prowadzone były w ramach akcji „Bezpieczni = Widoczni”, które honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Współpraca dzielnicowego przy tworzeniu filmu dla seniorów
Dzielnicowy w trakcie obchodu swojego rejonu zastaje otwarte drzwi w domu jednorodzinnym, a na podwórku nikogo nie ma. Tak właśnie zaczyna się scenka przygotowana przez seniorów z tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla telewizji TVP3 Katowice. Krótki film ma za zadanie przestrzec osoby starsze przed pozostawieniem otwartych drzwi wejściowych i pokazać jak zachować się w przypadku wizyty osób z rożnych firm i instytucji.
Tarnowskie Góry Akcje policyjne, Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Odpowie za nękanie byłej żony
Zarzuty uporczywego nękania byłej żony i naruszenia jej nietykalności cielesnej usłyszał 37-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Sprawca tych przestępstw został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Szczyrku. Prokurator objął go już policyjnym dozorem. Zakazał mu też kontaktowania się z byłą żoną i zbliżania do niej. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Bielsko-Biała Przemoc domowa, Przestępczość kryminalna