Poważny wypadek na DW 912. Apelujemy o ostrożność! - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Poważny wypadek na DW 912. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 14.05.2019

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 912 doszło do poważnego wypadku drogowego. Droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Aby udzielić pomocy poszkodowanej, na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Apelujemy o ostrożność!

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 912. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni kierujący renault megane, na prostym odcinku drogi z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Toyota. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne: kierowca renault oraz 76-letni kierowca i 74-letnia pasażerka toyoty. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, straż pożarna, karetka pogotowia. Konieczne było wezwanie do pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało kobietę do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z tarnogórskiej komendy.

Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

  • Zdjęcie przedstawia drogę. Po obu jej stronach, w rowie widać dwa rozbite pojazdy. w tle widać wóz strażacki.
  • zdjęcie przedstawia rozbity samochód. W tle widać wóz strażacki, a za nim ciąg pojazdów
  • zdjęcie przedstawia rozbity samochód. z lewej strony pojazdu znajduje się wykonujący czynności policjant
  • zdjęcie przedstawia helikopter - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. na zdjęciu widać również grupę strażaków oraz karetkę pogotowia i ratowników medycznych
  • Zdjęcie przedstawia rozbity samochód. Widać otwarte poduszki i kurtyny powietrzne.
  • zdjęcie przedstawia przód rozbitego samochodu. Auto nie posiada maski - widać silnik