Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowy charytatywnie dla Angeliki i Antosia
Dzielnicowy z myszkowskiej komendy zaangażował się w organizację charytatywnego biegu. Celem tego sportowego przedsięwzięcia było finansowe wsparcie leczenia dwóch małych mieszkańców gminy Żarki. Mł. asp. Paweł Biedroń już nie po raz pierwszy bierze udział w sportowych akcjach na rzecz osób wymagających specjalistycznego, bardzo często kosztownego leczenia.
Myszków Sport -
Kilkanaście powodów do ukrywania się i... jeden finał
Policjanci jastrzębskiej patrolówki zatrzymali 25-latka, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna podał mundurowym fałszywe dane osobowe. Jak się okazało, powodem kłamstw była chęć uniknięcia konsekwencji za kryminalną przeszłość. Poszukiwany jastrzębianin trafił już do zakładu karnego.
Jastrzębie Zdrój Interwencje, Poszukiwani -
Poszukujemy fałszywych przedstawicieli firmy energetycznej
Wydział Kryminalny KMP Siemianowice Śląskie prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży gotówki i biżuterii, która miała miejsce 14 stycznia br. Do mieszkania seniorów zapukało dwóch mężczyzn, którzy podali się za pracowników firmy energetycznej i powiedzieli, że mają do zwrotu nadpłatę. W tym celu poprosili o rozmienienie 200-złotowego banknotu. Ostatecznie oszuści ukradli oszczędności seniorów. Na podstawie zapamiętanych przez pokrzywdzonych rysopisów sporządzono portrety pamięciowe oszustów. Liczymy na Państwa pomoc.
Siemianowice Kradzieże, Oszustwa -
Tragiczny pożar w Kleszczowie
Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło wczoraj nad ranem w żorskiej dzielnicy Kleszczów. Na pomoc ofiarom ruszyły nie tylko służby ratownicze, ale i świadek, który zauważył kłęby dymu i ogień wydobywające się z budynku. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 47-letni mężczyzna, a jego młodszy brat trafił na oddział intensywnej terapii.
Żory Nie reagujesz - akceptujesz, Ofiarni i odważni, Pożary i podpalenia, Wypadki śmiertelne -
Komendant podziękował policjantom za odwagę
Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach insp. Andrzej Brzozowski podziękował policjantom, którzy w lutym tego roku ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku. Komendant docenił odwagę oraz poświęcenie mundurowych z ogniwa patrolowo-Interwencyjnego i osobiście wręczył im pamiątkowe listy gratulacyjne. Policjanci zostaną również nagrodzeni finansowo.
Świętochłowice Ofiarni i odważni
-
Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Na wniosek jastrzębskich śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 36-latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli u zatrzymanego 212 gramów amfetaminy oraz marihuanę. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie także za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Z uwagi na to, że mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość narkotykowa
-
W mieszkaniu miał ponad 2 kg amfetaminy
Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu stróże prawa znaleźli blisko dwa i pół kilograma amfetaminy. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Poszukiwani, Przestępczość narkotykowa -
Mistrzostwa policji w narciarstwie alpejskim
Już w piątek (1.03. br.) na stoku stacji narciarskiej "Zwardoń Ski" w Zwardoniu odbędą się „Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim”. Zawody organizowane są w ramach Kalendarza Imprez Sportowych Województwa Śląskiego na rok 2019. Zapraszamy do wzięcia udziału w sportowych zmaganiach!
Żywiec Kadry, Sport -
Koniec ferii zimowych. Działania „Prędkość”
To już ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Groził podłożeniem bomb w urzędach państwowych. W mieszkaniu miał prekursory materiałów wybuchowych
Policjanci z Częstochowy przy współpracy ze śledczymi z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali 67-latka w związku z podejrzeniem wytwarzania przez niego materiałów wybuchowych. Jak się okazało, mężczyzna w mieszkaniu posiadał środki służące do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie wytworzonymi, metalowymi nabojami. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli substancje, które zostaną wysłane do badań. Ponadto jak ustalono mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.
Częstochowa Broń i amunicja, Materiały wybuchowe, Terroryzm
-
Poszukiwany ukrył się przed policjantami za obrazem
Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji wraz z kryminalnymi z „czwórki” w Zabrzu zatrzymali dwóch poszukiwanych braci. Młodszy z nich ukrywał się w specjalnie wydzielonej części pokoju w swoim mieszkaniu. Wejście do wnęki, w której się schował, przesłonił obrazem, który trzymał w rękach… Mimo tak finezyjnego i pełnego artyzmu kamuflażu poszukiwany wpadł w ręce mundurowych. Wraz ze swoim bratem został doprowadzony do jednostki Policji.
KWP w Katowicach Poszukiwani -
Sfingował przestępstwo by pogrążyć rywala
"W miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone"... najwyraźniej zbyt dosadnie zinterpretował słowa cytatu 30-letni mieszkaniec Siewierza. Mężczyzna, chcąc "pozbyć się" obecnego konkubenta swojej byłej partnerki życiowej, postanowił sfingować przestępstwo narkotykowe. Do samochodu rywala podrzucił woreczek z amfetaminą i poinformował policjantów, że 36-letni dąbrowianin jest dilerem narkotykowym. "Chytry" plan 30-latka bardzo szybko przejrzeli jednak siewierscy stróże prawa.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Kupował, płacąc cudzą kartą
Obciążenie cudzego konta nie uszło na sucho 38- latkowi, który czterokrotniekrotnie posłużył się znalezioną kartą bankomatową. Płacąc w ten sposób za swoje sprawunki dopuścił się przestępstwa kradzieży z włamaniem. To nie pierwszy raz, kiedy usłyszał zarzuty za popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzany w przeszłości był już karany za podobne występki, dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.
Pszczyna Kradzieże z włamaniem -
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy, który ukradł auto
W ręce drogówki wpadł pijany kierowca mitsubishi. 41-latek kierował autem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto śledczy ustalili, że ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów a auto, którym jechał ukradł swojej partnerce. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Bytom Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący, Przestępczość samochodowa -
Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję
Wywiadowcy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali 46-latka podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Policjanci w mieszkaniu mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli pistolet gazowy oraz amunicję. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.
KWP w Katowicach Broń i amunicja -
Powiedz stop przemocy!
Policjanci z Żywca zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna znęcał się nad swoim 74-letnim ojcem. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 44-latek usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem, wydał mu zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz nakazał mu opuszczenie mieszkania. Z uwagi na to, że 44-latek czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy w więzieniu może spędzić nawet 7,5 roku.
Żywiec Przemoc domowa -
Naczelnik prewencji kom. Rafał Biczysko przeszedł na emeryturę
21 lutego 2019 r. był ostatnim dniem trwającej ponad 20-lat policyjnej służby komisarza Rafała Biczysko. Oficer przez ostatnie dwa lata był naczelnikiem wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Wcześniej m.in. przez blisko 10 lat jako oficer prasowy reprezentował w mediach stanowisko szefa tarnogórskiej policji. 19 lutego uroczyście pożegnali go komendant powiatowy i jego zastępca oraz szefowie komisariatów i naczelnicy wydziałów.
Tarnowskie Góry Kadry -
Co z nich wyrośnie? Nieletni w rękach policji
Jastrzębscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mieszkańców Jastrzębia, którzy za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Dwaj 12-latkowie i 13-latek zaatakowali swojego rówieśnika, użyli wobec niego przemocy, a następnie zabrali mu e-papierosa. Pokrzywdzony 14-letni chłopiec doznał urazu twarzy i ma wybitego zęba. Jak się później okazało, młodzi mieszkańcy Jastrzębia wcielili w życie swój precyzyjnie zaplanowany plan...
Jastrzębie Zdrój Przestępczość nieletnich, Rozboje -
Areszt dla samochodowego włamywacza
Mężczyzna, który włamał się do samochodu w centrum Zabrza, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 29-latek „wpadł” w ręce policji po obywatelskim ujęciu dokonanym przez właściciela pojazdu. W trakcie włamania podejrzanemu towarzyszył nastolatek, który przyuczał się do "zawodu".
Zabrze Kradzieże z włamaniem, Nie reagujesz - akceptujesz, Przestępczość samochodowa -
Pobiegli w X Półmaratonie Komandosa WAT
Dwóch zabrzańskich policjantów ukończyło X Półmaraton Komandosa o Puchar Komendanta - Rektora Wojskowej Akademii Technicznej. Policjanci w umundurowaniu ćwiczebnym, ciężkich butach oraz z plecakiem o wadze min. 10 kilogramów, przebiegli dystans 21 km i 97 m. Mundurowym gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.
Zabrze Sport