Wspólne patrole z adeptami katowickiej szkoły policji - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Wspólne patrole z adeptami katowickiej szkoły policji

Data publikacji 15.05.2019

Od początku tygodnia słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, wspólnie z zabrzańskimi mundurowymi, patrolują ulice Zabrza. Młodzi adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych policjantów, dbając o bezpieczeństwo w mieście. Dodatkowe służby prewencyjne realizowane są na podstawie trójstronnego porozumienia.

Zgodnie z zawartymi porozumieniami, słuchacze Szkoły Policji w Katowicach kierowani są do służby w Zabrzu, aby wspomóc miejscowych policjantów w służbie i jednocześnie pod ich okiem uczyć się policyjnego rzemiosła. Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach przyjeżdżają pełnić służbę w Zabrzu na podstawie trójstronnego porozumienia, zawartego pomiędzy Prezydent Zabrza, Komendantem Szkoły Policji w Katowicach oraz Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu.

Słuchacze, którzy kończą kurs podstawowy, uczą się policyjnego fachu pod czujnym okiem starszych kolegów, patrolując ulice Zabrza. Doświadczenie, które zdobywają podczas wspólnych służb z zabrzańskimi policjantami, rozwijać będą później w macierzystych jednostkach. Tuż po ich zakończeniu przystąpią do końcowego egzaminu. Kolejne wspólne patrole odbędą się wkrótce.