Policjanci popłynęli w maratonie charytatywnym dla chorej Alisi - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci popłynęli w maratonie charytatywnym dla chorej Alisi

Data publikacji 15.05.2019

Podczas Rybnickich Dni Integracji na pływalni w Boguszowicach, ponad 300 zawodników z 25 drużyn popłynęło wczoraj w maratonie dla Alisi. Rybniccy policjanci przyłączyli się do tego wspaniałego przedsięwzięcia, przepływając przeszło 15 km. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację pooperacyjną 3-letniej dziewczynki z wrodzoną wadą stópek.

W ramach IV Rybnickich Dni Integracji osoby z niepełnosprawnościami, wspólnie z młodzieżą z rybnickich szkół oraz mieszkańcami, przepłynęli wczoraj dystans maratonu - 42 195 metrów - czyli 1688 długości basenu, na krytej pływalni „Akwarium” w Rybniku-Boguszowicach. W ten sposób zebrano środki potrzebne na leczenie i rehabilitację pooperacyjną 3-letniej Alisi.

Rybniccy policjanci przyłączyli się do tego wspaniałego przedsięwzięcia i przepłynęli dla chorej dziewczynki ponad 15 km. Każdy przepłynięty metr, to zaledwie 10 gr, 25 metrów (1 długość basenu) to 2,50 zł, ale kilometr, to już 100 zł. Drużynę policyjną reprezentowali stróże prawa z rybnickiej komendy oraz Komisariatu Policji w Boguszowicach, a także policyjni wodniacy, którzy w sezonie letnim dbają o bezpieczeństwo mieszkańców nad wodą.

Trzyletnia rybniczanka Aaliyah Knaissi posiada wadę wrodzoną stópek (Stopy końsko-szpotawe). Jest to choroba polegająca na zniekształceniu kończyn, a ich wyprostowanie to ciężka walka wymagająca zaawansowanego leczenia. Alisia na co dzień zmaga się jeszcze z niedosłuchem (głębokim na lewe i średnim na prawe uszko).

Maraton oglądała sama dziewczynka wraz ze swoją mamą. Życzymy Alisi dużo zdrowia i uśmiechu!

  • Zdjęcie ilustruje basen, a w nim funkcjonariuszy, którzy przygotowują się do pokonania dystansu w wodzie.
  • Na zdjęciu widać matkę wraz z Alisią oraz prowadzących zawody sportowe.
  • Na zdjęciu widać policjantów, którzy stoją poza basenem wraz z matką i  małą Alisią.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widać basen, gdzie obywają się zawody - sztafeta charytatywna dla Alisi.
  • Na zdjęciu widać osoby odpowiedzialne za liczenie przebyte długości basenów oraz kibiców.
  • Na zdjęciu widać osoby kibicujące zawodnikom, którzy biorą udział  w sztafecie.