Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Nowy naczelnik wydziału prewencji
Komendant Miejski Policji w Katowicach młodszy inspektor Paweł Szeląg wprowadził nowego Naczelnika Wydziału Prewencji. Zadania podinspektora Jarosława Łydki, który został komendantem komisariatu przy ulicy Iłłakowiczówny, przejął komisarz Tomasz Kępa.
Katowice Kadry -
Nowy Komendant Komisariatu Policji w Łodygowicach
W Komisariacie Policji w Łodygowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta Komisariatu. Na to stanowisko powołany został asp. Marcin Okrzesik, który dotychczas pełnił obowiązki komendanta. Wcześniej związany był z Komisariatem Policji w Gilowicach. Nominacji dokonał Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik.
Żywiec Kadry -
Złodziej paliwa w rękach policjantów
Policyjni wywiadowcy, wspólnie z policjantami z komisariatu I w Katowicach, zatrzymali 30-letniego mężczyznę pod zarzutem usiłowania kradzieży kilkuset litrów paliwa z ciężarowej scanii. Złodziej odpowie dodatkowo za kierowanie samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
-
Odeszli na zasłużoną emeryturę
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, policjanci oraz pracownicy cywilni pożegnali dwóch swoich kolegów, którzy po wielu latach służby odeszli na emeryturę. Komendant podziękował im za wieloletnią i pełną poświęceń służbę oraz życzył powodzenia w życiu osobistym.
Żywiec Kadry -
Zatrzymany awanturnik
Policjanci z komisariatu II zatrzymali 23-letniego bielszczanina, który w czasie domowej awantury pobił ojca tak dotkliwie, że złamał mu nos. Zatrzymany awanturnik odpowie także za groźby kierowane wobec rodziców. Za przestępstwa te może trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.
Bielsko-Biała Pobicia -
Wpadł przez „Niebieską Kartę”
Pszczyńscy dzielnicowi zatrzymali 30-latka z Katowic, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości u swojej znajomej w Łące. Wpadł w ręce stróżów prawa podczas rutynowych czynności wykonywanych w związku z tzw. „Niebieską Kartą”.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy"
Wczoraj od wczesnego rana policjanci śląskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami oraz wykonujących prywatny przewóz osób. Kontrole nie ominęły także kierujących samochodami ciężarowymi przewożącymi towary i innymi pojazdami mechanicznymi. Tylko w ciągu 4 godzin działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej blisko 20 tysięcy samochodów. Ujawniono 75 kierujących pod wpływem alkoholu.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Przejęto znaczną ilość narkotyków
Dziś zapadną decyzje o dalszych losach dwóch mężczyzn podejrzanych o czynną napaść na zabrzańskich policjantów. W godzinach południowych podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury, która podejmie decyzje o ich dalszych losach. Wczoraj w trakcie dokonanych przeszukań pomieszczeń należących do zatrzymanych, policjanci odnaleźli znaczne ilości narkotyków, amunicję oraz telefony komórkowe.
Zabrze Ataki na policjantów -
Okradli śpiącego
Trzej młodzi bielszczanie okradli mężczyznę, który zasnął na ławce przystanku autobusowego. Chwilę później złodzieje zostali zatrzymani przez strażników miejskich. W ich ujęciu pomógł miejski monitoring.
Bielsko-Biała Kradzieże -
Myśleli, że policjanci zapomnieli
Kryminalni z Komisariatu I w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy we wrześniu 2013 roku. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty. Każdemu z nich grozi po 12 lat więzienia.
Katowice Rozboje -
Ofiara pożaru
Częstochowscy policjanci ustalają okoliczności pożaru, w którym zginął najprawdopodobniej bezdomny mężczyzna. Do zdarzenia doszło wczoraj krótko przed północą na ulicy Focha w Częstochowie.
Częstochowa Pożary i podpalenia -
Ukradł paliwo i kierował bez uprawnień
Policjanci z Zawiercia zatrzymali 32-letniego kierowcę golfa podejrzanego o kradzież benzyny. Mężczyznę wskazał świadek zdarzenia, który cały czas jechał za uciekinierem. W samochodzie zabezpieczono skradzione tablice rejestracyjne i zbiorniki z paliwem. Zatrzymany złamał również sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Zawiercie Kradzieże -
Nowy komendant komisariatu II w Katowicach
Komendant Miejski Policji w Katowicach młodszy inspektor Paweł Szeląg uroczyście wprowadził nowego szefa komisariatu II. Od wczoraj jednostką przy ulicy Iłłakowiczówny kieruje podinspektor Jarosław Łydka, który dotychczas zajmował stanowisko naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Katowice Kadry -
Nowy szef katowickiej "siódemki"
Na wczorajszym spotkaniu w Komisariacie VII Policji w Katowicach uroczystego wprowadzenia nowego komendanta dokonał Komendant Miejski Policji w Katowicach młodszy inspektor Paweł Szeląg. Od wczoraj katowicką "siódemką" dowodzi nadkomisarz Tomasz Wyczesany.
Katowice Kadry -
Monitoring miejski - konferencja
W siedzibie częstochowskiej straży miejskiej odbyła się konferencja dotycząca kolejnego etapu rozbudowy monitoringu wizyjnego dla miasta. W spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Częstochowy oraz Komendant Miejski Policji w Częstochowie oraz inni zaproszeni goście. Zaprezentowano nagrania, dokumentujące zachowania niezgodne z prawem, które umożliwiły szybką reakcję służb i zatrzymanie ich sprawców.
Częstochowa Profilaktyka -
Zatrzymanie i areszt dla sprawcy znęcania się nad rodziną
Policjanci z komisariatu w Kaletach zatrzymali pijanego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Interwencja była efektem reakcji sąsiadów na tragedię maltretowanej kobiety. Zatrzymany ma już na swoim koncie wcześniejsze wyroki za przestępstwa.
Tarnowskie Góry Przemoc domowa -
Policjant i Hektor o bezpieczeństwie przedszkolaków
Policjant wraz z sierżantem Hektorem – maskotką mikołowskich mundurowych gościł na balu przedszkolaków. Stróż prawa w asyście pluszowego kompana wyjaśniał dzieciom, jak bezpiecznie bawić się w przedszkolu, w domu i na podwórku.
Mikołów Profilaktyka
-
Zaproszenie
Dzisiaj o godz. 14.30 Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia przedstawi plany związane z budową nowej siedziby Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie inaugurujące inwestycje odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przy Placu Jana Pawła II 1.
Bielsko-Biała Logistyka, wyposażenie -
Opiekowała się dziećmi mając prawie 2,5 promila
Bytomscy policjanci zatrzymali pijaną matkę, która „opiekowała” się dwójką swoich małych dzieci. Kobieta mając w organizmie prawie 2,5 promila podróżowała z nimi autobusem. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.
Bytom Nietrzeźwi opiekunowie -
Amfetamina w lodówce
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 17-letniego częstochowianina podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu przy ulicy Katedralnej, policjanci znaleźli w ponad 680 działek amfetaminy i 35 działek marihuany. Narkotyki ukryte były zamrażalniku lodówki...
Częstochowa Przestępczość narkotykowa