Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Namawiała męża do samobójstwa
Policjant i strażnik miejski z Łazisk Górnych uratowali życie 52-latka. Mężczyzna powiesił się na pasku od spodni po awanturze z żoną. Policję wezwali zaniepokojeni sąsiedzi. Po reanimacji przeprowadzonej przez mundurowych mężczyzna odzyskał przytomność. Zatrzymana została małżonka desperata, która namawiała go do samobójstwa. Grozi jej 5 lat więzienia.
Mikołów Samobójstwa
-
Samochodowy oszust rozliczony
Policjanci z Żywca zakończyli właśnie prowadzone od ponad roku pod nadzorem prokuratury rejonowej śledztwo dotyczące szeregu oszustw i przywłaszczeń. Akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego oraz jego sześciu wspólnikom trafił właśnie z prokuratury do żywieckiego sądu. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli ponad 170 zarzutów, a policjanci odzyskali mienie o wartości ponad 1 miliona złotych.
Żywiec Oszustwa -
Okradali cmentarz
Informacje przekazane przez świadków przyczyniły się do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy pod osłoną nocy okradali bielski cmentarz na ul. Akademii Umiejętności. Mundurowi z komisariatu I, wspólnie z policyjnymi wywiadowcami, ujęli sprawców na gorącym uczynku przestępstwa. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.
Bielsko-Biała Kradzieże -
Już wiedzą, jak zachowywać się bezpiecznie
W ramach wspólnego projektu realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Żorach oraz lokalne Stowarzyszenie dla Zwierząt, w Zespole Szkół Specjalnych, odbyło się kolejne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci podczas kontaktu z obcymi zwierzętami. Kilkudziesięciu uczniów miało nie tylko okazję wysłuchać cennych porad, ale także zaprzyjaźnić się, z niezwykle towarzyskim, czworonogiem o imieniu Saba.
Żory Profilaktyka
-
Policjanci o cyberprzemocy
Na zaproszenie uczniów i grona pedagogicznego wojkowiccy policjanci gościli w murach Szkoły Podstawowej im. Gen. Aleksandra Zawadzkiego w Dobieszowicach. Tematem przewodnim warsztatów zorganizowanych przez stróży prawa dla uczniów szkoły podstawowej, stała się wczoraj cyberprzemoc. Policjanci wykorzystali w zajęciach interaktywny film animowany.
Będzin Profilaktyka -
Uzależnienie - i co dalej?
Kontynuując założenia kampanii "Uzależnienia drogą donikąd", wczoraj w murach wodzisławskiej komendy gościliśmy uczniów pierwszej klasy Gimnazjum nr II. Kolejnym etapem była wizyta w ośrodku odwykowym i pogadanka z terapetutą. Wszystko po to, by uświadomić młodzieży jakie są konsekwencje prawne oraz skutki zdrowotne wynikające z uzależnienia od alkoholu i narkotyków
Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Policjanci zabezpieczali znaleziony niewypał
Mikołowscy policjanci, strażacy oraz inne służby zabezpieczali miejsce odnalezienia pocisku artyleryjskiego pochodzącego prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znalezisko wykopali pracownicy firmy wykonującej prace kanalizacyjne na ul. Waryńskiego. Ewakuowano część osób z pobliskiego szpitala i szkoły podstawowej oraz zamknięto drogi.
Mikołów Materiały wybuchowe
-
Postrzelił kolegę - odpowie za usiłowanie zabójstwa
Mężczyzna, który w czwartek na Giszowcu postrzelił 23-letniego mieszkańca Katowic, został zatrzymany zaraz po wyjściu ze szpitala. Przebywał w nim w związku z obrażeniami odniesionymi podczas tego zajścia. Przez cały czas był pilnowany przez policjantów. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Katowice Zabójstwa -
Nie chciał wracać „za kratki”
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 20-latka poszukiwanego listem gończym. W 2009 roku wraz z dwójką wspólników napadł on na mieszkańca powiatu gliwickiego i okradł go. Pobity mężczyzna zmarł.
KWP w Katowicach Poszukiwani -
Spotkanie z przedszkolakami w bibliotece
Aspirant sztabowy Robert Stachnik z jastrzębskiej drogówki spotkał się dzisiaj z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 18. Jak nietrudno się domyślić, tematem prelekcji było przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. W nagrodę za wzorowe zachowanie dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki i bransoletki.
Jastrzębie Zdrój Profilaktyka -
Uciekł z miejsca wypadku - został zatrzymany
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. O porzuconym, uszkodzonym samochodzie, poinformował policjantów mieszkaniec Częstochowy. Samego sprawcę wypadku, mundurowi zatrzymali zaraz po tym, jak udzielono mu pomocy lekarskiej, po którą sam się zgłosił do szpitala.
Częstochowa Ruch Drogowy -
Nosił marihuanę na plecach
Zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem narkotyków usłyszał 41-latek z Sosnowca. Mężczyzna w woreczku foliowym schowanych na plecach ukrył 50 działek marihuany. Twierdził, że jest to towar zakupiony na jego urodzinową imprezę. „Prezent” jaki sobie zrobił został zabezpieczony, a on sam noc spędził w policyjnym areszcie. Urodziny zapamięta na długo, gdyż grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Szczęśliwy finał interwencji
Szczęśliwie zakończyła się dzisiejsza interwencja, którą prowadzili bielscy i śląscy policjanci na terenie jednej z firm w Bielsku-Białej. 60-letni pracownik wspiął się tam na komin i z wysokości około 20 metrów żądał od dyrekcji wypłaty należnych mu pieniędzy. Policjanci skłonili mężczyznę, aby zszedł na dół. Dalsze negocjacje pomiędzy pracownikiem a dyrekcją toczyły się już w biurowcu firmy.
Bielsko-Biała Samobójstwa -
Aresztowany za napad na 75-latka
Policjanci zatrzymali, a sąd aresztował 18-letniego zabrzanina, podejrzanego o rozbój na 75-letnim mężczyźnie. Sprawca obezwładnił seniora, a następnie zrabował mu pieniądze i dowód osobisty. Niezadowolony uzyskanym łupem, kazał mężczyźnie iść do domu i oddać mu więcej pieniędzy. Za rozbój grozi nawet 12 lat lat więzienia.
Zabrze Rozboje -
Pijana matka wiozła dzieci mając 2,5 promila
Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia grozi pijanej matce, która przewoziła autem dwójkę swoich dzieci. Do zatrzymania 33-letniej kobiety przyczynił się będący po służbie mikołowski policjant. Kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
Zareagowali mieszkańcy
Policjanci z komisariatu III w Zabrzu zatrzymali 22-letnią kobietę, która pijana sprawowała opiekę nad swoją roczną córką. Nietrzeźwą kobietę zataczającą się na chodniku zauważyli mieszkańcy dzielnicy Zaborze, którzy o swoich niepokojących spostrzeżeniach powiadomili Policję. Zatrzymana minioną noc spędziła w policyjnym areszcie, natomiast jej córeczką zaopiekowała się babcia.
Zabrze Nietrzeźwi opiekunowie -
Zatrzymani-poszukiwani
Trzynaście osób poszukiwanych przez sądy, prokuratury i jednostki policji, zatrzymali policjanci z Rybnika. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany od kilku lat na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. On i dziesięciu innych mężczyzn trafiło już do zakładów karnych. Podczas działań zatrzymano również dwoje nieletnich.
Rybnik Poszukiwani -
Handlarze narkotyków w rękach policji
Jaworzniccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. U dwóch z zatrzymanych w toku przeszukania znaleziono ponad 130 porcji marihuany. Teraz grozi im za to kara nawet do 8 lat więzienia.
Jaworzno Przestępczość narkotykowa -
Nowy komisariat w Czechowicach-Dziedzicach
W ciągu 1,5 roku w Czechowicach-Dziedzicach powstanie nowoczesny komisariat. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum. W sali sesyjnej miejscowego urzędu Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia przedstawił plany budowy nowej jednostki.
Czechowice-Dziedzice Logistyka, wyposażenie
-
Pijana wjechała w kino
Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zatrzymali kierującą volkswagenem, która mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie wjechała w remontowany budynek kina w Poraju. O tym co się stało mundurowych powiadomili budowlańcy, którzy uniemożliwili 48-latce dalszą jazdę. Grozi jej utrata prawa jazdy, a nawet 2 lata więzienia.