Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pijani rodzice podróżowali z miesięcznym dzieckiem
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 38-letnią kobietę, która kierowała samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pasażerem auta był jej również nietrzeźwy partner. Pijani rodzice mieli "pod opieką" swoje miesięczne dziecko. Grozi im do 5 lat więzienia.
Częstochowa Nietrzeźwi opiekunowie -
Oddani w służbie i wierni muzyce
Niegdyś marzyli o karierze muzycznej, czy zawodzie kaskadera. Koncertowali na europejskich scenach muzycznych. Dzisiaj walczą z przestępczością i rozwiązują kryminalne zagadki służąc w Policji. Ich wspólna pasja pozwala im zrelaksować się po ciężkim dniu i towarzyszy w życiu wypełniając je brzmieniem począwszy od muzyki klasycznej, poprzez rozrywkową, jazz, progresywny rock aż po symfoniczny metal.
Żory Policyjne pasje
-
Sznupek na „Dniu Bezpieczeństwa”
Żywieccy policjanci uczestniczyli w „Dniu Bezpieczeństwa”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Twardorzeczce. W czasie spotkania policjanci uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z dróg. Zaprezentowali im sprzęt jakim posługują się w służbie, a także przedstawili pokaz wyszkolenia psów policyjnych „Aresa” i „Iwana”. Na koniec spotkania mundurowi rozdali uczestnikom elementy odblaskowe. Gościem specjalnym uroczystości był „Sznupek” – maskotka śląskiej policji.
Żywiec Profilaktyka
-
W poszukiwaniu bezdomnych
Żorscy stróże prawa wsparli wojewódzkie badania, których celem było ustalenie liczby osób bezdomnych na terenie Śląska. Wspólnie z pracownikami socjalnymi odwiedzili w mieście tereny, na których koczują pozbawieni dachu nad głową.
Żory Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Zginęła rowerzystka
54-letnia rowerzystka zginęła potrącona przez samochód ciężarowy. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Katowic.
Katowice Wypadki śmiertelne -
Akcja "Czyste budowy"
Policjanci z katowickiej drogówki oraz strażnicy miejscy kontrolują ciężarówki wyjeżdżające z placów budów w różnych częściach miasta. Samochody, które zanieczyszczają drogi są zatrzymywane, a kierowcy karani mandatami. Funkcjonariusze sprawdzają również poprawność oznakowania w rejonach prac budowlanych i sposób parkowania aut.
-
Dilerzy narkotyków aresztowani
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z myszkowskiej komendy rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu, handel i posiadanie narkotyków. Stróże prawa zatrzymali łącznie 7 osób, mieszkańców Myszkowa i Żarek w wieku od 18 do 32 lat oraz zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości przeszło 8 tysięcy złotych. Sąd zastosował trzy miesiące aresztu tymczasowego wobec 3 członków grupy. Sprawa ma charakter rozwojowy...
Myszków Przestępczość narkotykowa
-
Akcja "Alkohol i Narkotyki"
Śląscy policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzą działania "Alkohol i Narkotyki". Jak wskazuje nazwa akcji, mundurowi będą sprawdzali trzeźwość kierujących. Podobne działania są prowadzone na terenie całego kraju.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
„Lewe" rękawiczki
Wczoraj stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Tychach na stoisku handlowym zabezpieczyli towar w postaci rękawiczek z podrobionym znakiem towarowym znanej światowej marki. Łączna suma strat wynosi ponad 5 tys. złotych. Właścicielowi „lewego towaru” grozić kara pozbawienia wolności do lat dwóch.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Policjanci kontrolowali pustostany i miejsca niebezpieczne
Wczoraj policjanci powiatu mikołowskiego sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni lub inne osoby. Akcja zorganizowana została w trosce o zdrowie i życie tych, którzy szukają schronienia w miejscach niebezpiecznych. Bezdomnych namawiano do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji.
Mikołów Akcje policyjne -
Rozbili kolejną grupę handlarzy narkotyków
Żywieccy kryminalni rozbili kolejną grupę zajmującą się handlem narkotykami. W sprawie zatrzymane zostały 23 osoby, którym policjanci udowodnili popełnienie ponad 70 przestępstw narkotykowych. Na wniosek śledczych dwóch z zatrzymanych żywiecki sąd tymczasowo aresztował, a trzech objął policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi kara nawet 10 lat wiezienia.
Żywiec Przestępczość narkotykowa
-
Skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy
Policjanci z Cieszyna zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który skonstruował ładunek wybuchowy i zdetonował go w skrzynce na listy. Mieszkaniec Górek Wielkich posiadał także pistolet i przerobioną amunicję. W wybuchu, który spowodował nikt nie odniósł obrażeń. Straty zostały oszacowane na kilkaset złotych. Zgodnie z decyzją sądu sprawca najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Cieszyn Materiały wybuchowe -
Złodziej kolczyków ustalony, zatrzymany i ukarany
Kryminalni komisariatu w Halembie ustalili mężczyznę podejrzanego o 13 kradzieży kolczyków. Kara dla zatrzymanego ustalona przez prokuratora to trzy lata pozbawienia wolności oraz naprawienie szkody.
Ruda Śląska Rozboje -
Służby ponadnormatywne w Mikołowie
W 2014 roku wzorem lat poprzednich na ulicach Mikołowa pojawi się zwiększona liczba policyjnych patroli. To efekt współpracy komendy z władzami miasta, które sfinansują ponadnormatywne służby stróżów prawa. Z tej okazji szef mikołowskich mundurowych spotkał się z Burmistrzem Miasta w celu podpisania porozumienia.
Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Bezpieczne osiedle Paderewskiego - spotkanie policjantów z mieszkańcami
Razem bezpiecznie, razem o bezpieczeństwie, razem o przyszłości. W środę w Gimnazjum nr 4 przy ulicy Granicznej, policjanci z Katowic, funkcjonariusze Straży Miejskiej, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego spotkali się z mieszkańcami osiedla Paderewskiego.
Katowice Profilaktyka -
Udany pościg za nietrzeźwym kierowcą
Policjanci z Łodygowic zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej i ulicami Łodygowic samochodem uciekał przed policyjnym radiowozem, następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Po jego zatrzymaniu wyjaśniła się przyczyna ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu.
Żywiec Nietrzeźwi kierujący -
Działania z ITD
Policjanci z bytomskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, przeprowadzili działania „TRUCK”. Mundurowi kontrolowali pojazdy w kilku punktach miasta. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, oraz trzeźwość i uprawnienia kierowców.
Bytom Ruch Drogowy
-
Zatrzymany wandal i podpalacz
Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 42-latek, który na początku lutego przebił opony w trzech samochodach, a w jednym z nich dodatkowo wybił boczną szybę. Podejrzany podpalił też niezamieszkały dom, powodując straty, które oszacowano na 55 tys. złotych. O jego losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.
Kłobuck Pożary i podpalenia -
Dąbrowscy policjanci na targach pracy i praktyk studenckich
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej cyklicznie biorą udział w Targach Pracy i Praktyk Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. To już VII tego typu przedsięwzięcie. I tym razem młodzi ludzie mogli odwiedzać policyjne stoisko.
Dąbrowa Górnicza Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”
Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, organizowany przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy