Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Idź- jedź-żyj – Rok Pieszego 2014
W ramach trwającego w naszym mieście przedsięwzięcia „Bezpiecznie, czyli jak?” policjanci z siemianowickiej drogówki przeprowadzili prelekcję dla ponad stu uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tego rodzaju działania profilaktyczne są elementarną częścią kampanii „ Idź – jedź – żyj – Rok Pieszego 2014”.
Siemianowice Ruch Drogowy
-
Zatrzymany z narkotykami w aucie
Policjanci zatrzymali w nocy mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Po sprawdzeniu testerami policyjnymi okazało się, że były to różne odmiany amfetaminy. Wartość szacunkowa ujawnionego towaru to kilkaset złotych.
Tarnowskie Góry Przestępczość narkotykowa -
Rozbili grupę włamywaczy
Policjanci z Węgierskiej Górki rozbili grupę, która specjalizowała się we włamaniach do domków letniskowych. Łupem włamywaczy padały głównie elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Straty jakie wyrządzili swoim działaniem to kwota kilku tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Śmiertelne potrącenie pieszego
Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło rano na ulicy Orzegowskiej. W zdarzeniu zginął 80- letni pieszy.
Bytom Wypadki śmiertelne -
Poszukiwani świadkowie śmiertelnego wypadku
Policjanci z Lublińca poszukują świadków wypadku, do którego doszło wczoraj w Gwoździanach. Kierujący samochodem śmiertelnie potrącił rowerzystę i nie udzielając pomocy oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadkowie i osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia proszone są kontakt z policjantami z Lublińca pod nr tel. 034/3532255 lub z najbliższą jednostką policji - tel. 997 lub 112.
Lubliniec Wypadki śmiertelne -
Nagrodzeni przez komendanta głównego
W gabinecie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i nagród pieniężnych dwóm policjantom garnizonu śląskiego. W ten sposób Komendant Główny Policji podziękował śląskim stróżom prawa, którzy wsparli działania Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w zwalczaniu przestępczości wśród funkcjonariuszy.
KWP w Katowicach Nagrodzeni policjanci -
Narkotyki w fordzie
Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. U obywatela Austrii znaleziono ponad 8 gramów amfetaminy. Do zatrzymania doszło 17 lutego, około godziny 22.00.
Racibórz Przestępczość narkotykowa -
Wspólne służby kursantów szkoły policyjnej i mikołowskich mundurowych
Za nami pierwsze w tym roku służby mikołowskich policjantów z kursantami Szkoły Policji w Katowicach. Przez ostatnie dwa tygodnie na ulicach powiatu pracowały dodatkowe patrole mundurowych. Młodzi adepci, pod czujnym okiem doświadczonych policjantów z Mikołowa, Łazisk Górnych i Orzesza doskonalili umiejętności policyjnego rzemiosła oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.
Mikołów Nowe inicjatywy
-
Autostradówka zatrzymała przemytnika
Jechał z prędkością prawie 200 km/h, wioząc kontrabandę - blisko 50 tysięcy papierosów. Obywatel Armenii został zatrzymany. W jego sprawie toczy się już procedura zmierzająca do wydalenia go z terytorium naszego kraju.
KWP w Katowicach Przestępczość gospodarcza -
Profilaktyka w "Radosze"
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się propozycja uczniów klas mundurowych skierowana do najmłodszych mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Ostatnio, wspólnie z policjantami, gościli u przedszkolaków z pszczyńskiej „Radochy”. Maluchy mogły obejrzeć profilaktyczne spektakle oraz spotkać się ze "Sznupkiem" - maskotką śląskiej policji.
Pszczyna Profilaktyka
-
31-latek zatrzymany za zabójstwo
Policjanci z Bytomia zatrzymali 31-latka podejrzanego o zabójstwo 69-letniej kobiety. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.
Bytom Zabójstwa
-
Wielokrotny recydywista
Policjanci z komisariatu I w Zabrzu zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Nie było to jednak pierwsze tego typu zachowanie pochodzącego z Zabrza kierowcy. W jego kartotece widnieją adnotacje o wielokrotnym zatrzymaniu w związku z jazdą autem w stanie nietrzeźwości oraz łamaniu zakazu sądowego.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Okradał pracodawcę
Policjanci wydziału kryminalnego z myszkowskiej komendy zatrzymali 48-latka, który okradał pracodawcę. Z firmy produkującej akumulatory wynosił ołowiane płytki służące do ich produkcji. Jego łupem padło blisko 9000 sztuk tych elementów. Wartość skradzionych przedmiotów to prawie 16 tysięcy złotych. Stróże prawa namierzyli też pasera, który skupował towar po zaniżonych cenach. Teraz każdemu z podejrzanych grozi do 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Myszków Kradzieże -
Wjechała w płot kradzionym samochodem
W niedzielę tuż przed północą, mundurowi z tyskiej "drogówki" zatrzymali kobietę. Ukradła ona samochód swojemu znajomemu, po czym kierując nim wjechała w płot posesji. Na dodatek była pijana!
Tychy Nietrzeźwi kierujący -
Zapobiegli samobójstwu
To mogło skończyć się tragedią. Na szczęście w odpowiednim miejscu i czasie pojawił się patrol. Policjant oraz „sokista” uratowali człowieka, który zamierzał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.
Gliwice Samobójstwa -
Trzy pijane matki zatrzymane w ciągu jednej doby
Policjanci z Dąbrowy Górniczej w ciągu jednej doby zatrzymali trzy pijane matki, które "opiekowały się" swoimi dziećmi. Każda z kobiet w wieku 36, 33 i 32 lat miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pierwsza sprawowała opiekę nad 2,5-miesięczną córką, druga nad 6 i 8-latkiem, a trzecia nad rocznym synkiem. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Nietrzeźwi opiekunowie -
Pierwszy mecz w rundzie wiosennej
Meczem Ruchu Chorzów z Jagiellonią Białystok rozpoczęła się w Chorzowie runda wiosenna piłkarskiej ekstraklasy. Zapewnienie porządku podczas spotkania kilku tysięcy kibiców, to kolejny sprawdzian dla policji i służb porządkowych organizatora spotkania. Zabezpieczenie meczu przebiegło bez zakłóceń. Mundurowi zatrzymali jednego kierującego sympatyka piłki nożnej, który prowadził samochód na podwójnym gazie oraz ukarali mandatami karnymi 142 sprawców wykroczeń.
Chorzów Zabezpieczenie imprez masowych -
"Narkotykowe zatrzymanie" ciąg dalszy
Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali rudzcy policjanci. Kryminalni zabezpieczyli ponad 100 porcji dealerskich narkotyków. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mógł prowadzić samochód pod wpływem środków odurzających. Dozór i poręczenie majątkowe to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora.
Ruda Śląska Przestępczość narkotykowa -
Policjanci na warsztatach terapii zajęciowej
Policjanci z Żywca uczestniczyli w warsztatach terapii zajęciowej, które prowadzone są w Milówce dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Spotkanie przede wszystkim zostało poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Na koniec wizyty policjanci rozdali uczestnikom elementy odblaskowe i podkreślali jak ważne, dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie.
Żywiec Profilaktyka
-
Zaatakował policjantów siekierą
Piekarscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował ich siekierą. Za napaść na mundurowych zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych został on już tymczasowo aresztowany.
Piekary Śląskie Ataki na policjantów