Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Groził i podpalił
Policjanci z komisariatu IV w Zabrzu, zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Jak wynika z posiadanych przez policję informacji, zabrzanin miał grozić byłej konkubinie pozbawieniem jej życia, a następnie podpalić altankę należącą do jej matki. Za te przestępstwa może grozić mu do 5 lat więzienia.
Zabrze Pożary i podpalenia -
Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika
Zakończył się VII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, reprezentujących różne instytucje. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca policję z Katowic. Imprezie patronował Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof JAROSZ.
KWP w Katowicach Sport
-
Zgłosił się w obawie o konsekwencje
Do zabrzańskiej komendy zgłosił się 38-letni mężczyzna, który przyznał się do jazdy samochodem pomimo obowiązującego go zakaz sądowego. Zgłosił także, że kilka godzin wcześniej był uczestnikiem kolizji drogowej. W chwili zgłoszenia się do jednostki Policji, 38-latek był nietrzeźwy.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Poszukiwany z amunicją
Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali 44-letniego, poszukiwanego mężczyznę, który posiadał w swoim domu amunicję. Zatrzymany najbliższe rok spędzi w areszcie za wcześniejsze przestępstwa. Przed sądem dodatkowo tłumaczyć się będzie za nielegalne posiadane amunicji, za co może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.
Bielsko-Biała Poszukiwani -
Zatrzymany seryjny włamywacz
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 39-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna od początku lutego tego roku włamał się do ponad 20 domków letniskowych znajdujących się w Międzybrodziu Bialskim. Seryjnego włamywacza w drodze na kolejną „robotę” zatrzymał zastępca komendanta komisariatu policji w Gilowicach. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty, a żywiecki prokurator na wniosek śledczych objął go policyjnym dozorem.
Żywiec Kradzieże z włamaniem -
Policjanci "zamknęli" hurtownię dla dilerów
Tarnogórscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali hurtownika, który zaopatrywał miejscowych dilerów. Sprawca w chwili zatrzymania miał w mieszkaniu środki odurzające umożliwiające wprowadzenie na rynek ponad tysiąca gotowych "działek". Mężczyzna zaopatrywał tarnogórskich dilerów w narkotyki.
Tarnowskie Góry Przestępczość narkotykowa -
Amfetamina i marihuana w rękach sosnowieckiej Policji
Policjanci kryminalni z II komisariatu w Sosnowcu zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie 7 działek marihuany. Dalsze czynności doprowadziły policjantów do zabezpieczenia w mieszkaniu mężczyzny 150 działek amfetaminy i dodatkowo woreczka z suszem marihuany. Sosnowiczanin usłyszy zarzuty związane z posiadaniem narkotyków - grozi mu do 3 lat więzienia.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Zatrzymano dwie osoby w sprawie postrzelenia mężczyzny
Katowiccy policjanci zatrzymali dwie osoby mające związek z postrzeleniem 23-latka. Zraniony w nogę przebywa on obecnie w szpitalu. Z obrażeniami ręki trafił tam również mężczyzna, który najprawdopodobniej oddał strzał. Broń, z której strzelano została odnaleziona i zabezpieczona przez śledczych.
Katowice Akcje policyjne -
Debatowali o bezpieczeństwie przewozów
Przedstawiciele firm zajmujących się transportem zbiorowym roboczo spotkali się policyjnymi sztabowcami. Omówiono przebieg dotychczasowej współpracy oraz obszary, w których można poprawić bezpieczeństwo przewożonych osób. Spotkaniu przewodniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Zatrzymani sprawcy napadu na sklep
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w listopadzie ubiegłego roku napadli na sklep przy ulicy Raciborskiej. Przestępcy sterroryzowali nożem sprzedawcę i ukradli pieniądze. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani.
Katowice Napady na sklepy -
Zatrzymany za zabójstwo matki
Będzińscy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej matki. Na wniosek śledczych i mężczyzna został tymczasowo aresztowana. Zabójcy grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.
-
Policjanci w „Klubie Bezpiecznego Puchatka”
Żywieccy policjanci realizując założenia kampanii społecznej „Rok Pieszego”, która w 2014 r. jest realizowana pod hasłem „Idź – Jedź – Żyj” odwiedzają szkoły zarówno w Żywcu, jak i całym powiecie. Dzisiaj zawitali do Szkoły Podstawowej w Oczkowie, gdzie prowadzony jest „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Tam rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Żywiec Profilaktyka
-
Udusiła kolegę od kieliszka
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu wyjaśnili sprawę zabójstwa 51-letniego mieszkańca Katowic. Podejrzana o to kobieta została zatrzymana i tymczasowo aresztowana. Grozi jej dożywotni pobyt w więzieniu.
Katowice Zabójstwa -
VII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej
Dzisiaj rozpoczął się VII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W turnieju bierze udział 8 drużyn, reprezentujących różne instytucje. Jutro poznamy zwycięzców. Imprezie patronuje Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof JAROSZ.
KWP w Katowicach Sport -
Aleksandria II – Śmiertelne potrącenie pieszego
Policja częstochowska poszukuje świadków w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku, do którego doszło w dniu 19 lutego miejscowości Aleksandria II, w którym zginął pieszy potrącony przez nieznanego kierującego pojazdem. Świadkowie zdarzenia, jak i osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu jego okoliczności proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie.
Częstochowa Wypadki śmiertelne -
Ugodziła męża nożem
Policjanci z Jasienicy zatrzymali 41-letnią kobietę, która w czasie domowej awantury ugodziła swojego męża nożem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Za przestępstwo to zatrzymanej może teraz grozić nawet do 5 lat za kratami.
Bielsko-Biała Przemoc domowa -
Młody bandyta - już nie okradnie
Wyjątkowo brutalnego młodego mężczyznę, sprawcę kilku przestępstw rozbójniczych, zatrzymali świętochłowiccy policjanci.Został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Świętochłowice Rozboje -
Z dziećmi o bezpieczeństwie
Komendę Policji w Świętochłowicach odwiedzili dzisiaj mili goście. Byli to podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Chorzowie. Razem z policjantami poznawali podstawowe zasady bezpiecznych zachowań, w tym między innymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To kolejna wizyta dzieci z Chorzowa w naszej komendzie.
Świętochłowice Profilaktyka -
Bezpieczni seniorzy z gminy Popów
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku spotkali się z seniorami Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Popowie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo osób starszych na drodze. Nie zabrakło jednak wskazówek, co robić, aby nie paść ofiarą kradzieży czy oszustw metodą na wnuczka.
Kłobuck Profilaktyka -
Ukradli samochód aby oddać go na złom
Policjanci z Bytomia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Bytomianie w wieku od 24 do 28 lat usłyszeli już zarzuty. Odzyskane tico zwrócono właścicielowi. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed prokuratorem. Grozi im do 5 lat więzienia.
Bytom Kradzieże