Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Próbowali ukraść pieniądze z salonu gier
Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do salonu gier przy ulicy Armii Krajowej. Stróże prawa znaleźli przy nich 7 tysięcy złotych zrabowanych z automatów do gier. Teraz każdemu z włamywaczy grozi nawet 10 lat więzienia.
Katowice Kradzieże z włamaniem -
Czujny nawet po służbie
Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta z żorskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego przed sądem stanie pijany kierowca. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Grozi mu teraz 2 lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.
Żory Nietrzeźwi kierujący -
Trwa tydzień pomocy pokrzywdzonym
Rokrocznie luty to miesiąc, w którym szczególną uwagę zwraca się na pokrzywdzonych przestępstwem. Okazją do tego jest ogłaszany przez Ministerstwo Sprawiedliwości Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku obchodzony będzie od 24 lutego do 1 marca. Policjanci w województwie śląskim przez cały rok działają w punktach konsultacyjnych dla pokrzywdzonych, jednak tradycyjnie włączą się również w akcję resortu sprawiedliwości.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
"Rozliczeni" sprawcy pobicia
Policjanci ze Świętochłowic ustalili i zatrzymali sprawców pobicia, do którego doszło 1 lutego. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 19 i 20 lat. Dobrowolnie poddali się karze.
Świętochłowice Bójki i pobicia -
Poszukiwany wpadł na kradzieży
Żywieccy kryminalni zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna w sobotę z jednego z żywieckich domów ukradł kompresor warty 600 zł. To jednak nie wszystko. Dodatkowo okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, bowiem uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe dni spędzi w areszcie śledczym. Wkrótce odpowie też za popełnioną kradzież.
-
Ciąg dalszy policyjnych pomiarów prędkości przy szkołach
Policjanci z pszczyńskiej drogówki postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji na drogach przy szkołach i przedszkolach. Tym razem, pod lupę wzięli rejon szkół w Studzienicach i Jankowicach. W przeciągu trzech kwadransów, za przekroczenie prędkości, ukarali mandatem 3 osoby. Policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania na wsiach i osiedlach. Głównie w miejscach, gdzie najbardziej zagrożone są dzieci idące do szkół.
Pszczyna Ruch Drogowy
-
Tyszanin miał przy sobie amfetaminę.
Policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, którzy pełnili służbę na terenie Tychów, zatrzymali 29- latka. Mężczyzna "kręcił się" bez wyraźnego celu w rejonie jednego z parkingów samochodowych. Jak się okazało miał przy sobie prawie 7,5 grama amfetaminy.
Tychy Przestępczość narkotykowa -
Areszt za rozbój
Kryminalni z Rybnika zatrzymali mężczyznę, który pod koniec listopada napadł na salon gier i zranił nożem pracownicę. Do zatrzymania 35-latka doszło w czwartek, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzany może spędzić za kratkami nawet 12 lat.
Rybnik Rozboje
-
Zatrzymany poszukiwany trzema listami gończymi
Policjanci z wydziału kryminalnego żywieckiej komendy policji zatrzymali 22-latka, który poszukiwany był trzema listami gończymi. Mężczyzna przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od listopada ubiegłego roku. Teraz najbliższe 2,5 roku spędzi w zakładzie karnym.
Żywiec Poszukiwani -
Zatrzymany sprawca wypadku w Aleksandrii II
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia pieszego. Do wypadku doszło w środę, 19 lutego, w miejscowości Aleksandria II, na ulicy Piaskowej. Życie stracił 20-letni mężczyzna.
Częstochowa Wypadki śmiertelne -
Razem tworzymy bezpieczny internet
"Razem tworzymy bezpieczny internet" - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim zorganizowano dla dzieci dzień poświęcony zagrożeniom związanym z siecią komputerową. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, że internet nie powinien zabierać nam całego dnia, że lepiej uprawiać sport niż siedzieć godzinami przed komputerem. Do pogadanki na temat zagrożeń w sieci zaproszono także policjantów z wodzisławskiej komendy.
Wodzisław Śląski Profilaktyka
-
Matka z promilami
Policjanci z Posterunku Policji w Koziegłowach interweniowali wobec pijanej matki. Kobieta mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, zajmowała się swoimi małoletnim synem. Mundurowych o podejrzeniach co do jej stanu trzeźwości, poinformował kurator. Teraz sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie małoletniego i nieodpowiedzialnej matki.
Myszków Nietrzeźwi opiekunowie -
Złodziej felg zatrzymany
Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 24-latka, który ukradł kilkadziesiąt felg samochodowych. Wartość skradzionego mienia to prawie 8 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi wysoka kara, gdyż działał w warunkach powrotu do przestępstwa.
Świętochłowice Kradzieże -
"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" na kursie prawa jazdy
Policjanci z dąbrowskiej komendy przeprowadzili lekcję dla przyszłych kierowców w jednym z ośrodków szkolenia na terenie Dąbrowy Górniczej. Mundurowi skorzystali z zaproszenia kierownictwa szkoły, by przekazać przyszłym użytkownikom dróg praktyczne porady. Ostrzegali między innymi przed brawurową jazdą oraz kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu.
Dąbrowa Górnicza Ruch Drogowy
-
Dramatyczna interwencja
Katowiccy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Groził kobiecie śmiercią i celował do nich z pistoletu. Zatrzymano również jego kompana pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.
Katowice Ataki na policjantów -
Wzorowa reakcja - zatrzymany kierowca z blisko 4 promilami
Na pochwałę zasługuje postawa 22-latka, który ujął pijanego kierowcę opla. Młody mieszkaniec Łazisk zauważył podejrzanie poruszający się samochód i powiadomił policję. Sam nadal jechał za kierowcą i na parkingu uniemożliwił mu dalszą jazdę. Okazało się, że 37-latek kierujący oplem miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.
Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu
Policjanci operacyjni z I komisariatu w Sosnowcu zatrzymali 40-latka, który uszczuplał dochody Skarbu Państwa poprzez handel papierosami pochodzącymi z przemytu. W samochodzie mężczyzny odnaleziono 656 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany odpowie za handel nielegalnym towarem - może mu grozić wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.
Sosnowiec Przestępczość gospodarcza -
Groził i podpalił
Policjanci z komisariatu IV w Zabrzu, zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Jak wynika z posiadanych przez policję informacji, zabrzanin miał grozić byłej konkubinie pozbawieniem jej życia, a następnie podpalić altankę należącą do jej matki. Za te przestępstwa może grozić mu do 5 lat więzienia.
Zabrze Pożary i podpalenia -
Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika
Zakończył się VII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, reprezentujących różne instytucje. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca policję z Katowic. Imprezie patronował Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof JAROSZ.
KWP w Katowicach Sport
-
Zgłosił się w obawie o konsekwencje
Do zabrzańskiej komendy zgłosił się 38-letni mężczyzna, który przyznał się do jazdy samochodem pomimo obowiązującego go zakaz sądowego. Zgłosił także, że kilka godzin wcześniej był uczestnikiem kolizji drogowej. W chwili zgłoszenia się do jednostki Policji, 38-latek był nietrzeźwy.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący