Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany sam zgłosił się na Policję
W miniony weekend do aresztu śledczego trafił 24-letni mieszkaniec Żor, który od pewnego czasu figurował na liście osób poszukiwanych. Mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy i wskazał miejsce swojego pobytu.
Żory Poszukiwani -
Pracownicy lotniska okradli bagaż pasażerki
Policjanci z Pyrzowic zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy okradli bagaż pasażerki. Skradziony portfel z walutą, w przeliczeniu ok. 9 tysięcy złotych, został zwrócony właścicielce. Nieuczciwym pracownikom grozi teraz 5 lat więzienia. Kierownictwo lotniska zwolni ich także z pracy.
Tarnowskie Góry Kradzieże -
Kradzież i narkotyki
Zawierciańscy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież i posiadanie narkotyków. Mężczyzna został ujęty przez personel placówki handlowej i przekazany w ręce policji. W samochodzie, którym przyjechał śledczy zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
Zawiercie Przestępczość narkotykowa -
Policjant po służbie pomógł zatrzymać złodziei
Dzięki interwencji częstochowskiego policjanta, który wracał ze służby, zatrzymano dwóch złodziei, którzy wracali właśnie z włamania. Okazało się, że zatrzymani mężczyźni okradli dom Siedlcu, a do drugiego próbowali się włamać. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara wieloletniego więzienia, gdyż dopuścili się ich w warunkach recydywy.
Częstochowa Kradzieże z włamaniem -
Kursanci ze szkoły policji w akcji
Po raz kolejny, wspólnie z chorzowskimi policjantami, służbę w mieście pełnią słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach. Na efekty pracy łączonych patroli nie trzeba było długo czekać. Mundurowi zatrzymali w nocy nietrzeźwego kierującego i poszukiwanego listem gończym.
Chorzów Akcje policyjne -
Groził żonie nożem, trafił do aresztu
Policjanci z Koziegłów zatrzymali 51-latka, który znęcał się nad rodziną. Agresywny mąż podczas ostatniej interwencji rzucił się na żonę z nożem grożąc, że ją zabije. Zatrzymany ma już na swoim koncie wcześniejsze wyroki za podobne przestępstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował domowego oprawcę.
Myszków Profilaktyka -
Policjanci na konkursie o bezpieczeństwie "Jestem Pomocnikiem Sierżanta Hektora"
Policjanci z Łazisk Górnych uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego o bezpieczeństwie „Jestem Pomocnikiem Sierżanta Hektora”. Bohaterem prac maluchów była maskotka mikołowskich mundurowych, pluszowy miś – policjant. Nagrody wręczył zwycięzcom komendant łaziskiego komisariatu, a o zagrożeniach i właściwym zachowaniu porozmawiał z dziećmi dzielnicowy.
Mikołów Profilaktyka
-
Pseudokibic zatrzymany za race na meczu hokeja
Policjanci z Bytomia zatrzymali pseudokibica, który odpalił race na meczu hokeja na lodzie. 16-latek podczas trwania drugiej tercji będąc pod tzw. „sektorówką” odpalił pirotechnikę. Teraz „polonista” odpowie przed sędzią rodzinnym.
Bytom Pseudokibice -
Sprawca napadów na banki w rękach policjantów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach wpadli na trop sprawcy trzech napadów na placówki bankowe, do jakich doszło w ubiegłym roku na terenie Śląska. Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Zatrzymanemu 26-letniemu obywatelowi Mongolii, za napad z bronią w ręku, grozi teraz do 12 lat więzienia.
KWP w Katowicach Napady na banki
-
Kontrabanda w tapczanie
Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli ponad 13 tys. sztuk papierosów oraz 18 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Jak szacują śledczy, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego wynoszą około 22 tys. zł. Dwóm właścicielom „lewego towaru” grozi kara 3 lat więzienia.
Chorzów Przestępczość gospodarcza -
Policjanci odzyskali sprzęt zastawiony w lombardach
Policjanci z Sosnowca zatrzymali nieuczciwego pracownika, który przywłaszczył sobie mienie firmy o łącznej wartości 37 tysięcy złotych. Mężczyzna w przeciągu dwóch dni zdążył zastawić użytkowane elektronarzędzia o wartości prawie 5 tysięcy złotych. Policjanci odnaleźli je w lombardach na terenie miasta. Sprzęt niebawem wróci do właściciela. Sosnowiczanin usłyszał wczoraj zarzut przestępstwa, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Sosnowiec Kradzieże -
Uczcili rocznicę śmierci podinspektora Bogdana Laskowskiego
Policjanci biorący udział w misjach pokojowych, przedstawiciele związków zawodowych i uczniowie klasy policyjnej technikum mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej uczcili rocznicę śmierci podinsp. Bogdana Laskowskiego, dowódcy polskiego kontyngentu misji ONZ, który poniósł śmierć podczas misji w Liberii w 2005 roku.
Bielsko-Biała Uroczystości -
Nominacja i nagrody
W Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się podwójna uroczystość. Na stanowisko wprowadzony został nowy wiceszef gliwickiej policji, nagrodzono też wyróżniających się w służbie stróżów prawa. Nominację i nagrody wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz wraz ze swoimi zastępcami.
-
Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w garnizonie śląskim
W województwie śląskim przeprowadzono kolejną akcję "Trzeźwość". Prawie 300 policjantów sprawdziło stan trzeźwości ponad 22 tysięcy kierujących. Niestety w 46 przypadkach wynik badania był dodatni...
KWP w Katowicach Nietrzeźwi kierujący -
Wyróznieni za obywatelska postawę
Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyróżniło małżeństwo, które w drodze na wieczerzę wigilijną, przyczyniło się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Z odważnymi rodzicami spotkał się wiceszef śląskiej policji insp. Roman Rabsztyn. Upominki otrzymały również dwie dziewczynki, które razem z rodzicami uczestniczyły w pościgu.
KWP w Katowicach Nie reagujesz - akceptujesz -
Bezpieczne Bogucice. Spotkanie policjatów z mieszkańcami
Razem bezpiecznie, razem o bezpieczeństwie, razem o przyszłości. Wczoraj w Gimnazjum nr 10 im. Jerzego Kukuczki, policjanci z Katowic, funkcjonariusze Straży Miejskiej, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Bogucic. Gośćmi specjalnymi byli Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp.Zbigniew KLIMUS oraz Zastępca Komendanta Głównego Straży Pożarnej nadbryg. Jerzy Skulich
Katowice Profilaktyka
-
Nie pojechali na wymarzone wakacje
Prawie 3 miliony złotych przywłaszczyły dwie oszustki zatrzymane przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Bielsku-Białej. 43-letnia właścicielka biura podróży i jej 47-letnia współpracownica pobierały pieniądze od klientów mimo, iż wiedziały, że nie wywiążą się z zawartych umów. Zamiast pojechać na wymarzone wakacje i zachować w pamięci cudowne chwile, klienci biura toczą teraz batalię o odzyskanie pieniędzy.
Bielsko-Biała Oszustwa
-
Matka z promilami
Po raz kolejny w tym tygodniu jastrzębscy stróże prawa interweniowali wobec nietrzeźwej matki. Tym razem "opiekująca" się rocznym chłopcem 37-latka miała w organizmie 1,5 promila alkoholu. Maluchem zajęli się już lekarze. Kobieta może trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Jastrzębie Zdrój Nietrzeźwi opiekunowie -
Policjanci na samoobronie dla kobiet
Wczoraj policjanci z wodzisławskiej komendy gościli podczas otwartych zajęć z samoobrony dla kobiet w Rydułtowach. Podczas spotkania mundurowi przekazali informacje o zagrożeniach, wsparli wiedzą dotyczącą przemocy w rodzinie a nawet wspólnie z instruktorem i uczestniczkami ćwiczyli techniki samoobrony.
Wodzisław Śląski Profilaktyka
-
Handlowali papierosami bez akcyzy
Policjanci z Rybnika oraz funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali 5-cio osobową grupę, która zajmowała się handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 3500 papierosów oraz 12 kilogramów tytoniu. Za ten nielegalny proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.
Rybnik Przestępczość gospodarcza