Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wojewódzkie obchody Święta Policji 2023
Dzisiaj na placu przed Pomnikiem Walki i Pracy – „Żyrafa” w Tychach odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który objął wydarzenie swoim patronatem oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Ceremonia, podobnie jak w ubiegłych latach, była okazją do awansów na wyższe stopnie oraz wyróżnienia i nagrodzenia najbardziej zasłużonych.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Ukradł karty płatnicze z samochodu
Świętochłowiccy kryminalni namierzyli, a następnie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który ukradł portfel pozostawiony w otwartym samochodzie. Złodziej aż 5 razy wykorzystał znalezioną w skradzionym portfelu karty płatnicze do zapłaty za zrobione zakupy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
Świętochłowice Kradzieże -
Dozory za dotkliwe pobicie obywateli Gruzji
40-letni obywatel Gruzji został dotkliwie pobity przez 4-osobową grupę napastników. Kilka minut po zdarzeniu pijani sprawcy byli już w rękach jaworznickich policjantów. Cała czwórka została objęta policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia na 3 lata.
Jaworzno Bójki i pobicia
-
Jaworzniccy policjanci pomogli kajakarzom
Jaworzniccy policjanci udzielili pomocy na zbiorniku wodnym OWR Sosina, po tym jak zauważyli przewrócony kajak. Dwóch mężczyzn wpadło do wody i traciło siły, próbując odwrócić kajak. Mundurowi natychmiast podjęli akcję ratunkową, dzięki czemu nikomu nic się nie stało.
Jaworzno Interwencje -
Błyskawiczne zatrzymanie sprawców rozboju
Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju na obywatelu Mongolii. Dwóm mieszkańcom Częstochowy, za kradzież z użyciem przemocy fizycznej, grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Decyzją sądu obaj zostali już tymczasowo aresztowani.
Częstochowa Rozboje -
Weź udział w zajęciach otwartych i sprawdź czy masz szansę zostać jednym z nas!
Już 29 lipca br. zainteresowani służbą w Policji będą mieli kolejną szansę, by zmierzyć się z torem przeszkód, który należy pokonać w policyjnym teście sprawności fizycznej. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zajęciach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach? Wystarczy wysłać nam zgłoszenie! Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.
KWP w Katowicach Kadry -
„Pomagamy i chronimy” - raciborska drogówka pilotowała samochód do szpitala
Wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, to bardzo nierozsądne i niebezpieczne zachowanie na drodze. Wczoraj radiowóz policjantów z raciborskiej drogówki został jednak w ten sposób wyprzedzony przez kierującego audi. Jak się okazało, kierowca wiózł do szpitala mężczyznę z bardzo silnym bólem ręki. Aby szybko i bezpiecznie dotrzeć do placówki medycznej, mundurowi przepilotowali pojazd.
Racibórz Pomagamy i chronimy -
Aresztowany za posiadanie i handel narkotykami
Kryminalni z komisariatu V w Katowicach zatrzymali pseudokibica, który posiadał dużą ilość narkotyków i nimi handlował. Policjanci zabezpieczyli 7200 porcji dilerskich amfetaminy. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Katowice Przestępczość narkotykowa -
Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej
Będący po służbie żorski policjant zatrzymał mężczyznę, który ukradł alkohol w sklepie i szarpał się z ochroniarzem. Zatrzymany został na gorącym uczynku, kiedy zaatakował pracownika ochrony. Na wniosek prokuratury sąd aresztował go na 3 miesiące, grozi mu do 10 lat więzienia.
Żory Kradzieże, Rozboje -
Bezpieczna jazda quadem
Jazda quadem może być przyjemnością. Z tego typu pojazdów mogą korzystać podczas letniego wypoczynku osoby, które ukończyly 14 lat. Do bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z tych pojazdów potrzebne są jednak odpowiednie uprawnienia, doświadczenie oraz umiejętności.
Katowice Ruch Drogowy -
Przewoźnicy fałszowali oświadczenia przy zakupie węgla
Mikołowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przedstawili przewoźnikom węgla zarzuty podrabiania dokumentów niezbędnych do zakupu opału w cenach preferencyjnych dla odbiorców indywidualnych. Sprawa wyszła na jaw tuż po tym, jak kopalnia skierowała do rzekomych klientów informacje o wyczerpaniu wskazanego ustawą limitu. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.
Mikołów Oszustwa -
Ponad 3 tysiące zarzutów za oszustwa i podrabianie podpisów
Do Sądu Rejonowego w Jaworznie trafił akt oskarżenia przeciwko 51-letniej pracownicy jednej ze spółek akcyjnych w Jaworznie. Kobieta zatrudniona jako kasjer podrabiała dokumenty rachunkowe i dokonywała szeregu oszustw, powodując straty na 62 tys. zł. Policjanci przedstawili jej ponad 3 tysiące zarzutów.
Jaworzno Oszustwa -
Zaproszenie na uroczyste obchody Święta Policji
W dniu 14 lipca br. o godz. 12.00 na placu przed Pomnikiem Walki i Pracy – „Żyrafa” w Tychach odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji. Jest to okazja, aby awansować policjantów na wyższe stopnie, wyróżnić najbardziej zasłużonych i nagrodzić ich za zasługi. Patronat honorowy nad uroczystością objął Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk. Serdecznie zapraszamy policjantów, pracowników cywilnych Policji wraz z rodzinami oraz media do udziału w uroczystości.
KWP w Katowicach Uroczystości
-
Sprawdzanie obozów harcerskich
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Policjanci, Straż Pożarna i Straż Leśna sprawdzali obóz harcerski podczas wakacji. Skauci Europy z Polski, Francji, Litwy i Ukrainy stacjonują na terenach zielonych naszego miasta.
-
Pijany 42-letni kierowca spowodował kolizje i chciał przekupić raciborskich mundurowych
Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali 42-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Aby uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna obiecał mundurowym za darmo… zbudować trzy drewniane altanki ogrodowe. Teraz odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę przekupienia policjantów, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia.
Racibórz Korupcja -
Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa
Wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów są czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami, wiążą się jednak też z zagrożeniami w ruchu drogowym. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z operatorem jednego z komunikatorów oraz firmą dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju, prowadzi akcję ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa. Działania te mają uświadomić wszystkim, jak ważną funkcję spełniają pasy bezpieczeństwa, stanowiące niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów.
Komenda Główna Policji Akcje policyjne, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Sprawa twórców piramidy finansowej trafiła do sądu
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zakończyli śledztwo przeciwko założycielom piramidy finansowej. Sprawcy oferowali rzekomo bardzo korzystne inwestycje w branży deweloperskiej. Działając w latach 2018-2019 w Jaworznie, Nowym Sączu, Warszawie i innych miastach, oszukali co najmniej 177 osób na łączną kwotę około 12 milionów złotych. Akt oskarżenia w ich sprawie właśnie trafił do sądu.
KWP w Katowicach Oszustwa, Przestępczość gospodarcza -
Skuteczni w służbie i poza służbą
Młodszy aspirant Piotr Pomietło i starszy sierżant Artur Zawada na co dzień pełnią służbę w Zespole Kryminalnym Komisariatu Policji w Rajczy. Swoją skuteczność wielokrotnie potwierdzili podczas prowadzonych spraw procesowych, doprowadzając do skazania sprawców przestępstw. Równie skuteczni są po służbie. Kilka dni temu zatrzymali nieletnich sprawców zniszczenia mienia oraz złodzieja roweru.
Żywiec Policjanci po służbie, Policjantem jest się zawsze -
Policjanci z częstochowskiego garnizonu dla Oskara
Starszy sierżant Oskar Wojciechowski to młody policjant z częstochowskiej drogówki, który nagle zachorował na rzadki zespół Guillaina-Barrégo. Choroba w bardzo krótkim czasie zmieniła jego życie uniemożliwiając zarówno pełnienie służby jak i normalne funkcjonowanie. Koledzy z częstochowskiego garnizonu uczestniczą w zbiórkach pieniędzy na rehabilitację, która pomoże mu wrócić do zdrowia.
-
W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjant z tyskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mundurowy uniemożliwił 36-latkowi dalszą jazdę i wezwał stróżów prawa. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad promil. Reakcja i czujność policjanta udowadnia, że policjantem jest się zawsze, także poza służbą.
Tychy Nietrzeźwi kierujący, Policjanci po służbie, Policjantem jest się zawsze, Ruch Drogowy