Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uprawiał konopie w szafie.
Piekarscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który w swoim mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. ZPoza sadzonkami śledczy zabezpieczyli ponad 40 gramów narkotyku. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.
Piekary Śląskie Przestępczość narkotykowa -
Generał nagrodził prymusów kursu podstawowego
Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz nagrodził prymusów kursu podstawowego, który na początku sierpnia zakończył się w katowickiej szkole policji. Nagrodzeni policjanci już pełnią służbę w swoich macierzystych jednostkach w Gliwicach i Katowicach. Taki system motywowania młodych stróżów prawa funkcjonuje w śląskiej policji od końca 2013 roku.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Policjanci przejęli kontrabandę
Policjanci z Bytomia przejęli 1290 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to prawie 13 tysięcy złotych. Zatrzymany 21-latek usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia oraz grzywna.
Bytom Przestępczość gospodarcza
-
Policjanci zabezpieczali Rajd Wisły
Kilkudziesięciu policjantów garnizonu cieszyńskiego, funkcjonariusze straży pożarnej, kilkanaście załóg pogotowia ratunkowego oraz siły porządkowe organizatora czuwały nad bezpieczeństwem uczestników 60 Rajdu Wisły. zabezpieczali oni drogi dojazdowe i trasy odcinków specjalnych. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy wszystkich służb impreza przebiegła bez zakłóceń.
Cieszyn Zabezpieczenie imprez masowych
-
Nieletni jeździli rowerami po pijanemu
Policjanci z Kłobucka zatrzymali do kontroli dwóch 16-latków, którzy jechali rowerami przez Ostrowy nad Okszą. Przeprowadzone badanie wykazało, że obaj znajdują się w stanie po użyciu alkoholu. O dalszym losie nastolatków zadecyduje teraz sąd rodzinny.
Kłobuck Nietrzeźwi kierujący -
Dzień Dawcy Szpiku w Myszkowie
Myszkowscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję profilaktyczną pod hasłem „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Jej organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myszkowie. Celem przedsięwzięcia była pomoc dla 29-letniej mieszkanki powiatu myszkowskiego, która od 3 lat walczy z nowotworem krwi.
Myszków Akcje policyjne
-
Nie zauważyli, że dziecko wypadło przez okno
Małżeństwo z Żor urządziło sobie libację alkoholową. Ich 6-letni synek wypadł z okna i trafił do szpitala. 20-miesięczna córka przebywa w rodzinnym pogotowiu opiekuńczym. Nieodpowiedzialni rodzice trzeźwieją, a śledczy badają okoliczności wczorajszego zdarzenia. Dziś sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie rodziny.
Żory Nietrzeźwi opiekunowie -
Narodowe czytanie w Będzinie
Amfiteatr na będzińskim wzgórzu zamkowym stał się wczoraj areną ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Zainicjowana w 2012 roku, przez Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego, akcja ma na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa w Polsce. Wspólne narodowe czytanie wzmacnia także poczucie kulturowej i narodowej więzi.
Będzin Profilaktyka
-
Utonął w Jeziorze Żywieckim
Żywieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności utonięcia, do którego doszło wczoraj po południu w Międzybrodziu Bialskim. Kolejna ofiara wody to 34-letni mieszkaniec Bielska-Białej.
KWP w Katowicach Utonięcia -
Uczestniczyli w pikniku "Rodzina Razem"
Policjanci z zabrzańskiej komendy wzięli udział w pikniku rodzinnym, który odbył się pod hasłem „Rodzina Razem”. Niespodzianki przygotowane przez mundurowych z drogówki i wydziału prewencji cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych uczestników imprezy jak również ich rodziców. Funkcjonariusze wykorzystali zaproszenie do udziału w pikniku do promowania realizowanych programów prewencyjnych.
Zabrze Profilaktyka
-
Zatrzymani nastoletni rozbojarze
W ręce czeladzkich stróży prawa wpadła para nastolatków, sprawców rozbojów dokonanych w pobliżu jednej z miejskich szkół. Przestępczy duet dział od początku września, typując na ofiary swoich rówieśników. Łupem ich, w dwóch przypadkach, padły telefony komórkowe. Za rozboje nastolatkom grozi teraz nawet 12-letni pobyt za kratkami.
Czeladź Rozboje -
Krótko cieszyli się skradzionymi łupami
O wyjątkowym pechu mogą mówić trzej złodzieje, którzy tuż po kradzieży ponad 1000 złotych, telefonu komórkowego oraz kilku kart płatniczych, wpadli w ręce wywiadowców z oddziału prewencji. Zatrzymani mężczyźni okradli właściciela jednego z punktów gastronomicznych mieszczących się na dworcu PKP w Katowicach. Teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.
Katowice Kradzieże -
Dbają o bezpieczeństwo w czasie dąbrowskich dożynek miejskich
Mundurowi z dąbrowskiej komendy, oddziału prewencji Policji, strażnicy miejscy, służby porządkowe organizatora oraz strażacy i ratownicy medyczni dbają o bezpieczeństwo uczestników dożynkowych festynów w Parku Hallera. Dzięki ich staraniom weekendowa impreza upływa pod znakiem bezpieczeństwa.
Dąbrowa Górnicza Zabezpieczenie imprez masowych
-
Policjanci zatrzymali bandytów, którzy rok temu napadli na dziennikarza
Do napadu doszło we wrześniu zeszłego roku. Trzech bandytów wypatrzyło w jednym z salonów gier 65-letniego dziennikarza jednej z agencji prasowych. Dwóch sprawców policjanci namierzyli w zakładach karnych, a trzeciego w Krakowie
Katowice Rozboje -
Areszt za pozbawienie wolności i usiłowanie zgwałcenia
Policyjni wywiadowcy z tarnogórskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna, na terenie naszego powiatu pozbawił wolności, zmusił do określonego zachowania i usiłował zgwałcić młodą kobietę. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.
Tarnowskie Góry Zgwałcenia -
Dozory dla pseudokibiców
W minioną środę podczas meczu piłkarskiego pomiędzy „ŁKS Tempo Stolarzowice” a „Polonią Bytom” grupa 100 osób wdarła się przez ogrodzenie na teren stadionu. Policjanci ustalili już tożsamość 20 pseudokibiców. Wobec sześciu prokurator zastosował dozór policyjny. Grozi im kara do roku pozbawienia wolności.
Bytom Pseudokibice
-
O krok od tragedii
To zdarzenie mogło mieć tragiczny finał – tak mówią bezpośredni świadkowie wydarzeń do jakich doszło wczoraj na zabrzańskim odcinku Drogi Krajowej nr 88. Pijany kierowca zasiadający za kierownicą opla omegi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w ścianę wiaduktu. Pochodzący z Bytomia 25-latek usiłował zbiec z miejsca zdarzenia. Ujęli go kierowcy, którzy jechali DK 88.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
O bezpieczeństwie z przedszkolakami
Policjanci z kłobuckiej drogówki odwiedzili dzisiaj dzieci z Przedszkola nr 2 w Kłobucku. Najmłodsi poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska policyjny sprzęt i małą maskotkę śląskich stróżów prawa – Sznupka.
Kłobuck Profilaktyka
-
Prawie tona złomu w osobowym seacie
Kryminalni z tarnogórskiej komendy zatrzymali złodziei elementów metalowych. W ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lata. Mężczyźni zostali zatrzymani przy ul. Siewierskiej w Tarnowskich Górach. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Tarnowskie Góry Kradzieże -
Sprawca napadów na sklepy w rękach policji
Mężczyznę, który w ciągu minionego tygodnia dokonał czterech napadów na sklepy zatrzymali kryminalni z bytomskiej komendy. Sprawca trafił do aresztu, gdyż był poszukiwany sądowym nakazem doprowadzenia. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu nawet 12 lat więzienia.