Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP
Już jutro w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Debata społeczna w Mykanowie
W minioną środę, w auli Domu Kultury w Mykanowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komisariatu Policji w Kłomnicach zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie poświęcono bezpieczeństwu mieszkańców w gminie Mykanów. Jego głównym celem było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i lokalnego samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.
-
Zatrzymany za kradzieże paliwa na Śląsku
Policjanci ze Skoczowa zatrzymali 33-latka, który kradł benzynę na stacjach paliw w Cieszynie. Mieszkaniec Czeladzi podejrzany jest o kolejne dwie kradzieże w Bielsku-Białej i Wodzisławiu Śląskim. Sprawca wykorzystując kilka kompletów skradzionych tablic rejestracyjnych tankował paliwo i odjeżdżał nie płacąc za benzynę. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Cieszyn Kradzieże -
Okradł rodziców i pobił brata
Tyscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę. Tyszanin ukradł rodzicom pieniądze i tablet, a następnie zaatakował brata, który chciał go powstrzymać. Wyrodny syn odpowie za kradzież rozbójniczą. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Tychy Rozboje -
Maluchy w komisariacie
Komisariat IV Policji przy ulicy Policyjnej odzwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Sobańskiego. Maluchy rozmawiały z policjantami o z policjantami o bezpieczeństwie. mogły też poznać tajniki policyjnej pracy.
-
Na podwójnym gazie
Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali przeprowadzoną wczoraj akcję „Trzeźwość”. Skontrolowano stan trzeźwości ponad 1000 kierowców. Zatrzymano 5 osób znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu. Jak się okazało było to międzynarodowe towarzystwo, gdyż jeden z zatrzymanych kierowców jest Duńczykiem, a jeden obywatelem Niemiec.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Wybuch gazu w Wilamowicach
Policjanci ze skoczowskiego komisariatu wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu gazu w Wilamowicach. W wyniku eksplozji uszkodzony został budynek i jedna osoba została ranna. 80-latek został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala w Krakowie.
Cieszyn Pożary i podpalenia
-
Trwa remont komendy wojewódzkiej
Widoczne są już kolejne efekty modernizacji cieplnej siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ze ściany budynku „C” znikają już rusztowania, demontowane sukcesywnie po instalacji warstwy ocieplenia i paneli elewacyjnych. Całkowity koszt tego zadania wynosi 22.440.340 zł, a Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansował termomodernizację budynku kwotą 22.217.210 zł.
KWP w Katowicach Logistyka, wyposażenie -
Dozór dla włamywacza
Bytomscy policjanci zatrzymali 20-latka, który włamał się do mieszkania w dzielnicy Miechowice. Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Bytom Kradzieże z włamaniem
-
Odpowie za posiadanie narkotyków
Ponad 150 gramów marihuany, krzewy konopi i kradziony telefon komórkowy zabezpieczyli policjanci z komisariatu I podczas przeszukania jednej z posesji w Bielsku-Białej. Mundurowi zatrzymali 23-letniego właściciela nielegalnej plantacji, któremu za przestępstwa te może grozić nawet do 8 lat więzienia.
-
Na przepustce włamał się do sklepu
Policjanci z wydziału prewencji wspólnie z kryminalnymi zatrzymali 18-latka z zakładu poprawczego, który w czasie pobytu na przepustce włamał się do sklepu spożywczego i skradł towar o wartości 3.000 złotych. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Zatrzymani złodzieje paliwa
Policjanci z Częstochowy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść paliwo z tira zaparkowanego na parkingu jednej z częstochowskich stacji paliw. Zamiary sprawców pokrzyżował wracający do auta kierowca, który spłoszył złodziei. Już następnego dnia, 42-latek i jego 23-letni wspólnik wpadli w ręce policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.
Częstochowa Kradzieże z włamaniem -
Kierowcy autobusów na "podwójnym gazie"
Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców autobusów komunikacji miejskiej, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich wpadł podczas wtorkowych działań „trzeźwe przewozy”, a drugi dzisiaj rano.
Chorzów Nietrzeźwi kierujący -
Poszukiwany zatrzymany z narkotykami
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 39-letniego częstochowianina, który w samochodzie posiadał ponad 3 gramy heroiny. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania, celem odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Teraz musi się liczyć z dodatkową odpowiedzialnością za posiadanie środków odurzających.
Częstochowa Poszukiwani -
Podejrzana o przywłaszczenie pieniędzy na zasiłki
Policjanci z Sosnowca zatrzymali pracownicę ośrodka pomocy społecznej. Kobieta przywłaszczyła z kasy ponad 17 tys.złotych, które były przeznaczone na zasiłki celowe. Grozi jej do 3 lat więzienia.
Sosnowiec Przestępczość kryminalna -
Policjanci zatrzymali włamywaczy
Policjanci z Mikołowa zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy z posesji i garażu ukradli piłę elektryczną, przyczepę samochodową oraz metalowe elementy warte blisko 2,5 tys. złotych. Dzielnicowi szybko namierzyli rabusiów i odzyskali skradzione łupy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
Mikołów Kradzieże z włamaniem
-
Pijany kierowca prywatnej karetki zatrzymany
Policjanci wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy Policji zatrzymali 61-letniego mieszkańca Mysłowic. Mężczyzna mając w organizmie prawie promil alkoholu, przewoził pacjentkę prywatną karetką pogotowia.
Katowice Nietrzeźwi kierujący -
Obowiązkowe odblaski dla pieszych
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Wandal zatrzymany dzięki monitoringowi
W ręce będzińskich policjantów trafił 37-latek, który kilka godzin wcześniej zdewastował drzwi wejściowe do windy w jednym z bloków mieszkalnych na będzińskim osiedlu Syberka. Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki zapisowi obrazu z monitoringu wewnątrz budynku. Za zniszczenie mienia wandalowi grozi teraz kara nawet 5 lat więzienia.
Będzin Wandalizm -
Niszczył samochody, bo chciał odreagować stres
Policjanci z wydziału prewencji na gorącym uczynku zatrzymali wandala, który zniszczył kilkanascie aut. Fiat, rover, kia, toyota, chevrolet ,opel, nissan, renault, toyota, to marki samochodów, które uszkodził 26-latek z Rudy Śląskiej. Mężczyzna kamieniem niszczył powłokę lakierniczą aut zaparkowanych w rejonie Doliny Trzech Stawów. W sumie do komisariatu przy ulicy Żwirki Wigury wpłynęło wczoraj 9 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.
Katowice Wandalizm