Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dlaczego warto nosić odblaski?
Policjanci z Kłobucka odwiedzili Zespół Szkół w Ostrowach nad Okszą. Najmłodsi uczniowie podstawówki wysłuchali pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w szkole i domu. Mundurowi przekonywali dzieci dlaczego warto nosić odblaski i jak bardzo wpływają one na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Kłobuck Profilaktyka
-
Sprawcy rozboju zatrzymani
Bielscy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, mieszkańców Bielska-Białej, którzy w niedzielę dokonali rozboju na swoim rówieśniku. Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego pistoletem, a następnie skradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Nieletni sprawcy zostali zatrzymani w policyjnej izbie dziecka. Policjantom udało się rozpracować całą grupę, która ma na swoim koncie także inne przestępstwa.
Bielsko-Biała Rozboje
-
Nowe radiowozy dla dąbrowskich policjantów
Policjanci z Dąbrowy Górniczej otrzymali 2 nowe radiowozy. Kia cee'd trafiła do techników kryminalistyki obsługujących zdarzenia na terenie miasta, opel astra zasilił wydział prewencji. Nowe pojazdy służbowe zostały przekazane dąbrowskiej komendzie decyzją kierownictwa Śląskiego Garnizonu Policji.
Dąbrowa Górnicza Logistyka, wyposażenie
-
Przejęli 6 tys. pachnących podróbek wartych 2,5 mln złotych
Policjanci z Katowic wspólnie z kolegami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Mikołowa zlikwidowali magazyn nielegalnych perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli około 6 tysięcy sztuk opakowań z pachnącą kontrabandą o wartości rynkowej szacowanej na blisko 2,5 miliona złotych. W sprawie zatrzymany został 44-letni mężczyzna.
Mikołów Przestępczość gospodarcza
-
Miał być szybki skok... ale zepsuł się samochód
Przebijają oponę ostrym przedmiotem i okradają auta, gdy kierowcy są zajęci wymianą koła. W Międzyświeciu na drodze S1 odnotowano kolejny przypadek kradzieży metodą „na koło”. Lecz tym razem złodziejom nie udała się kradzież torebki pozostawionej w samochodzie. Rabusiom z Czech zepsuł się samochód.
Cieszyn Kradzieże -
Przy szkole z narkotykami
Policjanci z referatu ds. przestępczości nieletnich zatrzymali 18-letniego zabrzanina, który posiadał przy sobie marihuanę. Do zatrzymania doszło w okolicach jednej ze szkół przy ulicy 3-go Maja. W czynnościach związanych z ujawnieniem 18-latka uczestniczyli także pedagog szkolny oraz strażnik miejski, którzy wraz z policjantami od wielu lat realizują w Zabrzu program profilaktyczno – interwencyjny „Lepiej Razem niż Osobno”.
Zabrze Przestępczość narkotykowa -
Odpowie za posiadanie marihuany
Blisko 11 gramów marihuany znaleźli przy 20-latku jastrzębscy kryminalni. Za posiadanie substancji zabronionej grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.
-
Festyn "IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014"
W minioną sobotę w bytomskim parku odbyła się impreza plenerowa w ramach wojewódzkiej kampanii edukacyjnej „IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014”. Jest to profilaktyczny cykl działań mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych. W trakcie uroczystości przeprowadzono liczne zawody, w których uczestniczyło około 130 osób. Wśród uczestników wylosowano nagrody specjalne.
Bytom Ruch Drogowy -
Ugodził nożem syna
Policjanci z komisariatu przy ulicy Stolarzowickiej zatrzymali mężczyznę, który w trakcie sprzeczki kilkakrotnie pchnął nożem swojego syna. Decyzją sądu 59-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość przeciwko życiu
-
Sprawdzili oznakowanie przy szkołach
Za nami pierwszy tydzień szkoły. Aby dzieci i kierowcy mogli czuć się bezpiecznie, mikołowscy mundurowi w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzili lustrację znaków w okolicach szkół. Sprawdzono ich prawidłowość, czytelność i umiejscowienie.
Mikołów Ruch Drogowy
-
Policjanci i Sznupek pomagają dzieciom w bezpiecznej drodze do szkoły
W ramach ogólnopolskiej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z ruchu drogowego częstochowskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Częstochowie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali rad policjanta, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Niewątpliwie jednak największą atrakcją był Sznupek, z którym maluchy szybko się zaprzyjaźniły.
Częstochowa Profilaktyka
-
Doigrał się
Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 25-latka, który włamał się do pracowni stomatologicznej przy ulicy Trocera. Podejrzany dokonał przestępstwa bezpośrednio po wyjściu z pobliskiego komisariatu, gdzie był „rozliczany” w związku z innym przestępstwem. Na wniosek policji i prokuratury młody zabrzanin decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Zabrze Kradzieże z włamaniem
-
Zatrzymani złomiarze
Policjanci z Łaz zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby podejrzane o włamania i kradzieże. Zatrzymana grupa specjalizowała się w kradzieży złomu. Mężczyźni zdemolowali budynek wyrywając ze ścian wszelkie metalowe elementy. Zarzuty usłyszał także paser, który nabywał skradzione mienie.
Łazy Kradzieże
-
Policjantki na Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego
W cieszyńskim Teatrze A. Mickiewicza odbył się II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone policjantki z cieszyńskiej komendy, które reprezentowały kobiety w mundurach w służbie na rzecz bezpieczeństwa i przeciw przemocy.
Cieszyn Profilaktyka -
Uroczystość nadania sztandaru dla KPP w Lublińcu
W piątek 5 września 2014 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu. To jedna z najważniejszych uroczystości dla jednostki policji. Ceremonię nadania sztandaru ściśle określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ceremoniał Policyjny.
Lubliniec Uroczystości
-
Kierowca z trzema promilami zatrzymany dzięki zgłoszeniu
Staranowany radiowóz i zatrzymany kierowca „bez prawka” z trzema promilami alkoholu w organizmie. To finał pościgu po katowickich ulicach, do którego doszło w piątkowe popołudnie. 44-latek wpadł w ręce stróżów prawa dzięki zgłoszeniu jednego z kierowców, który był świadkiem jego „wyczynów” na drodze.
Nietrzeźwi kierujący -
Podrobione towary i narkotyki
Bielscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kóz, który przez internet sprzedawał podrobione perfumy i odzież renomowanych firm.
Bielsko-Biała Przestępczość gospodarcza
-
Sprawcy rozboju w rękach stróżów prawa
Tyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na 18-latku. Sprawcy pobili swoją ofiarę dla telefonu komórkowego i karty bankomatowej. Jednym z nich okazał się być kuzyn napadniętego nastolatka.
Tychy Rozboje
-
Ratunek przyszedł na czas
Policjanci z Myszkowa uratowali 70-latkę. Dyżurnego KPP w Myszkowie zaalarmowała jej rodzina. Dzięki zdecydowanemu działaniu mundurowych, mieszkająca samotnie kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Myszków Akcje policyjne -
Zatrzymani pseudokibice
Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn sympatyzujących z jastrzębską drużyną piłkarską, którzy znieważyli mundurowych oraz naruszyli ich nietykalność cielesną. 19-latek odpowie także za posiadanie narkotyków. Grozi im kara 3 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Pseudokibice