Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny przedszkolak
Policjanci odwiedzili dzisiaj dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach akcji "Idź, jedź, żyj - Rok Pieszego", mundurowi przypomnieli najmłodszym o najważniejszych zasadach w ruchu drogowym. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu, każde dziecko otrzymało odblaskową bransoletkę oraz kamizelkę.
Jastrzębie Zdrój Profilaktyka
-
Zatrzymana poszukiwana listem gończym
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 32-letnią mieszkankę Terespola. Kobieta była poszukiwana listem gończym wydanym przez lubelską prokuraturę. Jest podejrzana o dokonywanie oszustw i wyłudzanie kredytów. Trafiła do tymczasowego aresztu.
KWP w Katowicach Poszukiwani -
Odtworzyli twarz kobiety ze znalezionej czaszki
Biegli odtworzyli wygląd twarzy nieznanej kobiety, której czaszkę odnaleziono marcu 2012 roku w kanale ciepłowniczym. Należała ona najprawdopodobniej do kobiety w wieku około 40 lat. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości.
Katowice -
Zatrzymani sprawcy włamań metodą „na śpiocha"
Chorzowscy policjanci z komisariatu II ustalili i zatrzymali dwóch seryjnych włamywaczy. Mężczyźni, działając w ten sam sposób, okradali domy jednorodzinne, w czasie gdy ich właściciele spali. Jeden z nich został wczoraj tymczasowo aresztowany, a o losie drugiego sprawcy dzisiaj zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat więzienia.
Chorzów Kradzieże z włamaniem
-
Poszukujemy pokrzywdzonego
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło dziś w nocy przy ulicy Religi. Operator miejskiego monitoringu zauważył jak dwóch sprawców bije i kopie po całym ciele leżącego na ulicy młodego mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego policji obaj podejrzani zostali zatrzymani. Poszukujemy pokrzywdzonego, który oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policjantów.
Zabrze Pobicia
-
Po włamaniu zasnął w samochodzie
Zabrzańscy policjanci zatrzymali 17-latka, który włamał się do samochodu. Schwytanie przestępcy nie stanowiło dla stróżów prawa problemu, gdyż włamywacz "po robocie" zasnął w aucie. Za to co zrobił grozi mu do 10-lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Zabrze Kradzieże z włamaniem -
Po raz dziewiąty na "podwójnym gazie"
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 38-latka, który kierował autem mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało już po raz dziewiąty jechał on na tzw. "podwójnym gazie". Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.
Częstochowa Nietrzeźwi kierujący -
Policyjne zabezpieczenie II fazy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Katowice 2014
Wczoraj w katowickim Spodku rozegrano kolejne mecze II fazy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Nad bezpieczeństwem czuwali katowiccy policjanci. Stróże prawa dbali o bezpieczeństwo zawodników, kibiców, a także mieszkańców i innych osób odwiedzających stolicę Górnego Śląska.
Katowice Zabezpieczenie imprez masowych -
Policjanci zatrzymali groźnego przestępcę
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 38-latka, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez katowicki sąd. Na swoim koncie ma rozboje oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego.
KWP w Katowicach Poszukiwani
-
Promile, łapówka i groźby
Policjanci ze Sławkowa zatrzymali 39-latka, który kierował autem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany po pościgu mężczyzna próbował przekupić mundurowych, aby odstąpili od dalszych czynności służbowych. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.
Będzin Korupcja -
700 odblaskowych kamizelek dla dzieci z powiatu kłobuckiego
Policjanci z Kłobucka wzięli udział w spotkaniu z uczniami szkół we Wręczycy Wielkiej i w Parzymiechach. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mundurowi przekonywali najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest ich noszenie.
Kłobuck Profilaktyka
-
Policjant czujny i po służbie
Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Bytomiu pijanego kierowcę. Badanie trzeźwości 53-letniego kierującego fiatem uno wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Dzięki zatrzymaniu być może uniknięto poważnych konsekwencji, do jakich mógł doprowadzić nieodpowiedzialny mężczyzna.
Tarnowskie Góry Nagrodzeni policjanci, Nietrzeźwi kierujący -
„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” w Sosnowcu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj w Sosnowcu, podczas kontroli drogowych, policjanci rozdawali, głównie pasażerom, niebieskie serduszka – rekwizyty kampanii, które mają przypominać kierowcy o tym, że osoby kochające go czekają na jego bezpieczny powrót do domu.
Sosnowiec Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Samorządowcy debatowali w murach dąbrowskiej komendy
Radni z dąbrowskiego magistratu na zamiejscowym posiedzeniu, które odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej debatowali o bezpieczeństwie mieszkańców miasta. Gości podjął zwierzchnik policjantów insp. Artur Klimek.
Dąbrowa Górnicza Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny. Kobieta była bita i wielokrotnie cięta nożem. Jej wołanie o pomoc usłyszał sąsiad. 30-latek dzisiaj usłyszał zarzut. Grozi mu nawet 25 lat więzienia.
Bytom Przestępczość przeciwko życiu -
Podsumowanie działań "Pasy" w śląskim garnizonie
Wczoraj na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję pn. "PASY". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy
-
Śmiertelny wypadek motocyklisty
24-letni motocyklista poniósł śmierć w wypadku, do którego doszło wczoraj około 17.00 w Bielsku-Białej na drodze S-1 w kierunku na Cieszyn, kilkaset metrów przed zjazdem do Międzyrzecza.
Bielsko-Biała Wypadki śmiertelne -
Zatrzymani włamywacze
Policjanci z Rybnika zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu z artykułami budowlanymi. Sprawcy wpadli w ręce policjantów bezpośrednio po włamaniu. Wszystkie skradzione przedmioty odzyskano. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Rybnik Kradzieże z włamaniem -
Włamywacz w rękach policjantów
Policjanci z Chorzowa ustalili i zatrzymali mężczyznę,który włamał się do sklepu i skradł papierosy oraz pieniądze, powodując straty ponad 11 tys. zł. Ponadto zatrzymany podejrzany jest o usiłowanie włamania do bankomatu. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia.
Chorzów Kradzieże z włamaniem -
Poszukiwany jechał na "podwójnym gazie"
Jastrzębscy mundurowi zatrzymali 20-latka, który jechał motorowerem na "podwójnym gazie". Okazało się także, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Oprócz tego, że zatrzymany będzie musiał odbyć wymierzoną mu przez sąd karę, grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Jastrzębie Zdrój Nietrzeźwi kierujący, Poszukiwani