Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017
Dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Spotkanie było okazją do wręczenia orderów, odznaczeń i aktów mianowania na kolejne stopnie policyjne.
KWP w Katowicach Uroczystości
-
Bezmyślność 32-latka postawiła na nogi służby ratunkowe
Kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukiwało w sobotnią noc 32-latka, który postawił na nogi służby ratunkowe informując, że zamierza popełnić samobójstwo. Podczas, gdy ratownicy przeszukiwali rejon niemal 10 km w okolicy Jaworzyny, mężczyzna na dobre spał w wynajmowanym mieszkaniu w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Fałszywe alarmy -
Zabezpieczyli mecz na stadionie im. Ernesta Pohla inaugurujący rozgrywki Ekstraklasy
Policjanci z zabrzańskiej komendy, wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji z Katowic, zabezpieczali w sobotę mecz piłki nożnej. W inauguracji rozgrywek Ekstraklasy Górnik Zabrze podjął drużynę Legii Warszawa. Stadion ugościł ponad 22, 5 tys. kibiców. Spotkanie cechowało się pozytywnym dopingiem. W trakcie piłkarskich zmagań doszło jednak do kilku naruszeń przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.
-
Taksówkarz na „podwójnym gazie” wiózł pasażera
Nietrzeźwy taksówkarz, został zatrzymany po telefonie od zdenerwowanego klienta. Policjanci z „trójki” zatrzymali taksówkę chwilę po tym, jak wysiadł z niej pasażer. 22-letni kierowca miał w swoim organizmie 1,65 promila, a stężenie alkoholu ciągle rosło.
Ruda Śląska Nietrzeźwi kierujący -
Tymczasowy areszt za rozbój i śmiertelne ugodzenie śrubokrętem
Policjanci z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej i kryminalni z rudzkiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój i śmiertelne ugodzenie śrubokrętem 53-latka. Śledczy potrzebowali zaledwie jednego dnia, aby ustalić przebieg zdarzenia i zatrzymać podejrzanego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Ruda Śląska Pobicia -
Bestialsko zabił psa... bo denerwował go biegając po domu
Stróże prawa z wojkowickiego komisariatu w sobotni wieczór zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta, który w mieszkaniu ze szczególnym okrucieństwem pozbawił życia własnego psa. Pijany oprawca zadał kundelkowi kilka uderzeń w głowę drewnianym trzonkiem siekiery. Jak tłumaczył mężczyzna, pies miał go denerwować bieganiem po domu. Dalszym losem 39-latka zajmie się teraz prokurator i sąd. Grożą mu 3 lata więzienia.
Będzin Przestępczość przeciwko zwierzętom -
Świętochłowiccy mundurowi wspierali akcje charytatywne
Świętochłowiccy policjanci wsparli organizację dwóch charytatywnych imprez, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci. W piątek i sobotę mundurowi przygotowali dla uczestników pokaz sprzętu policyjnego oraz wspólnie ze Strażą Miejską przekazywali najmłodszym uczestnikom wiedzę na temat bezpieczeństwa. Gościem specjalnym była maskotka Śląskiej Policji pies "Sznupek".
Świętochłowice Akcje policyjne -
Pseudokibicom nie powiodła się „promocja”
W niektórych grupach kibiców, przemieszczających się na imprezy sportowe autokarami, pojawiają się zachowania wynikające ze zjawiska tzw. psychologii tłumu, generujące zachowania przestępcze. Takimi są „promocje”, czyli kradzieże na stacjach benzynowych i w sklepach znajdujących się na trasach przejazdu. Tym zjawiskom zapobiegają policjanci. Wczoraj zatrzymali i rozliczyli pięciu sprawców kradzieży na stacji benzynowej.
Gliwice Kradzieże -
Pobili, okradli i nagiego zostawili przy torach
Policjanci mikołowskiej patrolówki wraz z kryminalnymi zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, którzy przypadkowo napotkanego 45-latka pobili, okradli, a na koniec zabrali mu wszystkie ubrania i nagiego pozostawili przy torach. Sąd zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im za to do 12 lat więzienia.
Mikołów Rozboje -
Wideorejestrator utrwalił pirata podczas akcji "Prędkość"
Policjanci chorzowskiej drogówki podsumowali weekendowe działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości, która wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Na dowód tego prezentujemy zapis z kamery policyjnego wideorejestratora, na którym kierowca, podczas o wiele za szybkiej jazdy nie słyszał nawet, że ściga go radiowóz na sygnałach.
Chorzów Ruch Drogowy
-
Minister Mariusz Błaszczak wyróżnił 82-latkę, która nie dała się "metodzie na policjanta"
- Mam nadzieję, że w razie potrzeby każdy będzie umiał zachować się tak jak Pani – napisał szef MSWiA w liście do 82-letniej mieszkanki Gliwic, która wciągnęła w pułapkę oszusta działającego „metodą na policjanta”. List od ministra wręczyli odważnej gliwiczance policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, wśród nich funkcjonariusze, którzy zatrzymali fałszywego policjanta pod jej domem.
KWP w Katowicach Oszustwa -
W Żorach powstał reportaż z okazji Święta Policji
Co wiedzą na temat funkcjonowania żorskiej komendy, jak oceniają pracę mundurowych, a także czego im życzą z okazji nadchodzącego Święta Policji? - o to zapytano mieszkańców Żor, którzy w specjalnym reportażu postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Materiał filmowy nawiązuje nie tylko do lipcowego święta mundurowych, ale i jest ewokacją wniosków z majowego raportu Eropolis "Bezpieczne i otwarte miasta" przedstawiającego Żory jako jednego z liderów w kraju. Zapraszamy do obejrzenia.
-
Bezpieczne wakacje dla dzieci w komendzie wojewódzkiej
Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odwiedziła liczna grupa dzieci. Podczas spotkania maluchy zwiedziły komendę, a także zapoznały się z pracą stróżów prawa. Zgodnie z kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" mundurowi przekazali dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpiecznych zachowań m. in. podczas wakacji, w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, a także poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
KWP w Katowicach Profilaktyka
-
Uciekał przed policją... miał powód, był pijany
W ręce sławkowskich stróżów prawa wpadł kolejny sprawca obowiązującego od niedawna w kodeksie karnym przestępstwa. 31-letni mieszkaniec gminy Bolesław, jadąc skuterem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli jaką prowadzili mundurowi w Sławkowie przy ulicy Młyńskiej. Jak się okazało mężczyzna miał powód, w jego ciele znajdował się bowiem ponad promil alkoholu.
Będzin Nietrzeźwi kierujący -
Trwają policyjne działania "Prędkość"
Od dziś do niedzieli na terenie całego kraju prowadzone będą działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie własnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Dodatkowe policyjne patrole w Raciborzu
Wczoraj w Urzędzie Miasta w Raciborzu odbyło się spotkanie kierownictwa raciborskiej policji z Prezydentem Miasta Raciborza Mirosławem Lenkiem. Raciborską jednostkę reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Krzysztof Żołądek wraz z naczelnikami Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Spotkanie dotyczyło dodatkowych policyjnych patroli w mieście.
Racibórz Jakość i zarządzanie, Kadry, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Odpowiedzą za zniszczenie 3 samochodów
Pourywane tablice rejestracyjne, wgniecenia na pokrywach silnika i bagażnikach, to skutki działań dwóch pijanych wandali. Mężczyźni przedwczoraj wieczorem uszkodzili 3 samochody zaparkowane przy ulicy Orzegowskiej. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Grozi im kara 5 lat więzienia.
Bytom Wandalizm -
Policjantka z Niemiec na praktykach w Cieszynie
Policjantka Komissaranwarterin Nicola Cieslawski z Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech rozpoczęła czterotygodniową praktykę w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Na miejsce policyjnych praktyk policjantka wybrała Cieszyn, gdyż jej rodzice pochodzą z tego miasta. To już trzeci rok z rzędu, kiedy funkcjonariusz z zagranicy odbywa staż w cieszyńskiej komendzie.
Cieszyn Współpraca międzynarodowa -
Odpoczynek nad wodą... przede wszystkim bezpieczny
O to by wypoczynek nad wodą był bezpieczny zadbali będzińscy stróże prawa, którzy wspólnie z ratownikami wodnymi zorganizowali nad Zalewem w Rogoźniku akcję profilaktyczną wpisującą się w założenia tegorocznej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Towarzysząca mundurowym maskotka policyjna, smoczyca Klara promowała wśród najmłodszych plażowiczów zasady bezpiecznej zabawy nad wodą.
Będzin Profilaktyka
-
Osadzony podpalił Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach osadzony podpalił jeden z budynków. Na szczęście ogień został szybko ugaszony, a podpalacz zatrzymany. Tak w skrócie wyglądał przebieg przeprowadzonego ćwiczenia, w którym brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Kłobuck Współpraca Policji z innymi podmiotami