Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Złodziej ukrył się w toalecie
Śledczy z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 20-latka, który podejrzany jest o dokonanie kradzieży w jednym z punktów gastronomicznych w centrum miasta. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna ukrył się w toalecie i zaczekał do zamknięcia lokalu, a następnie ukradł z kasy pieniądze i uciekł. Jak się okazało, był poszukiwany listem gończym. W sprawie o rozbój ciążył na nim bowiem obowiązek stawiania się na dozór, który zignorował.
Częstochowa Kradzieże -
Na ojca z siekierą
Na najbliższe 2 miesiące trafił do aresztu 57-latek, podejrzany o znęcanie się nad swoim 81-letnim ojcem. Policjanci z komisariatu III ustalili, że mężczyzna, podczas jednej z awantur, zaatakował starszego mężczyznę siekierą. Na szczęście cios trafił w rękę pokrzywdzonego i nie spowodował ciężkich obrażeń. Agresor usłyszał zarzuty znęcania się i uszkodzenia ciała.
Częstochowa Przemoc domowa -
Schował się z łupem w rzepaku
Tuż po kradzieży schował się w rzepaku. W ten sposób chciał uniknąć konfrontacji z przejeżdżającym tamtędy patrolem prewencji. Wychylił jednak na chwilę głowę, co nie umknęło uwadze policjantów. Został zatrzymany wraz z całym łupem godzinę po zgłoszeniu.
Pszczyna Kradzieże -
Kontrabanda nie trafi na rynek
Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 88 tys. papierosów o czarnorynkowej wartości niemal 60 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Odpowiedzą za czynną napaść na policjantów
Trzej mężczyźni zostali zatrzymani za czynną napaść na interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce na kąpielisku miejskim. Ponadto jeden z zatrzymanych odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i grożenie ratownikowi wodnemu, który upomniał go za nieodpowiednie zachowanie. Wszyscy mężczyźni byli nietrzeźwi. Grozi im do 10 lat więzienia.
Zabrze Ataki na policjantów -
Areszt za śmiertelne pobicie
Wywiadowcy z chorzowskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.
Chorzów Pobicia -
Krople na czole, mętne oczy i puste puszki po piwie
Aż cud, że brawurowa jazda młodego kierowcy nissana zakończyła się tylko kontrolną wizytą u lekarza. 24- latek z Łazisk Górnych przejeżdżał przez Kobiór z przeszło 2 promilami alkoholu w organizmie i obowiązującym go zakazem sądowym. Swoją podróż zakończył na przydrożnym drzewie, wcześniej jednak uderzając w inny samochód. Świadkiem zdarzenia był policjant z tyskiej drogówki, który zadbał o wszystko do czasu przyjazdu kolegów z pszczyńskiej jednostki.
Pszczyna Ruch Drogowy, Nietrzeźwi kierujący -
Włamywali się do budki z hamburgerami
Dwaj młodzi mężczyźni usiłowali włamać się do kiosku z hamburgerami przy bielskiej ul. Warszawskiej. Jednego z nich ujął pracownik ochrony i przekazał w ręce policjantów z komisariatu III w Bielsku-Białej. Drugi został zatrzymany przez mundurowych z Mysłowic. Za próbę kradzieży z włamaniem sprawcom grozi teraz do 10 lat za kratami.
Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Policjanci odwiedzili podopiecznych świetlicy środowiskowej
Policjanci z Raciborza odwiedzili podopiecznych ze środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu. Stróże prawa rozmawiali z uczestnikami o bezpiecznych wakacjach oraz udzielali rad, jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Dużą atrakcją dla wychowanków świetlicy był pokaz wyposażenia policjanta, który jest używany w trakcie codziennej służby.
Racibórz Profilaktyka -
Kierownik posterunku po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Kierownik Posterunku Policji w Kozach st.asp Roman Szybiak udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Wracając do domu, w czasie wolnym od służby, zauważył jadącego zygzakiem opla, którego kierowca wykonywał niekontrolowane manewry i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymał kierującego, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
„Wnuczek” oszukał, „policjant” wpadł
86-letnia gliwiczanka straciła 25 tys. zł. Podczas kolejnej próby inny oszust nie miał jednak tyle szczęścia i wpadł w policyjną zasadzkę. Wszystko dzięki bystrości umysłu 82-letniej gliwiczanki i współpracy z jej córką.
Gliwice Oszustwa -
Dzielnicowy zatrzymał sprawców rozboju
Dobre rozpoznanie rejonu służbowego często skutkuje szybkim zatrzymaniem sprawców przestępstw. Tak też było w przypadku 29-latka oraz jego młodszego o 6 lat kolegi, którzy pobili i okradli przechodnia. Sprawcy zostali zatrzymani przez dzielnicowego.
Mysłowice Rozboje -
Areszt dla nożownika z Częstochowy
Zatrzymany przez policjantów 28-letni podejrzany o zabójstwo mężczyzna, został na wniosek śledczych tymczasowo aresztowany. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca wybrał swoją ofiarę przypadkowo. Prowadzący sprawę wyjaśniają motywy jego działania.
Częstochowa Zabójstwa -
Śląscy policjanci ostrzegają przed oszustami
W dalszym ciągu do jednostek policji garnizonu śląskiego docierają sygnały o kolejnych przypadkach oszustw, przez osoby podszywające się pod funkcjonariuszy policji. Prowadzona w tym zakresie działalność profilaktyczna przez policjantów, ukierunkowana na podniesienie świadomości związanej z działalnością oszustów na terenie województwa śląskiego, zmusza osoby trudniące się tym procederem do modyfikowania sposobów swojego działania.
KWP w Katowicach Oszustwa, Profilaktyka -
Zabezpieczenie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę
Policjanci zabezpieczali XXVI pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwało blisko 160 stróżów prawa. Mundurowi dbali o porządek, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, służyli pomocą, wskazywali drogę oraz prowadzili działania profilaktyczne. Zabezpieczenie przebiegło bez incydentów i zdarzeń mogących zakłócić przebieg spotkania.
Częstochowa Zabezpieczenie imprez masowych
-
Ukradł rower, aby naprawić swój jednoślad
Policjanci z Komisariatu Policji w Tworogu zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower stojący przy przystanku autobusowym. Jak się okazało, złodziej chciał rozmontować jednoślad na części, by naprawić swój dwukołowiec. Amator kolarstwa odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Tarnowskie Góry Kradzieże -
Wspólne służby tyskich i katowickich wodniaków
Sezon wypoczynku nad wodą już się rozpoczął. Jak co roku tyscy policjanci przy wsparciu strażników miejskich patrolują zbiorniki wodne. W ten sposób dbają o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających na kąpieliskach. Podobnie jak w latach ubiegłych, także podczas tegorocznych wakacji, wspierać ich będą koledzy z katowickiego oddziału prewencji.
Tychy Jakość i zarządzanie, Kadry -
Zagrali o Puchar Komendanta
Reprezentacje drużyn piłkarskich spotkały się na towarzyskim turnieju, walcząc o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie. Drużyny strażaków, ojców paulinów, starostwa powiatowego i policjantów rywalizowały o miano najlepszej podczas pikniku policyjnego z okazji Święta Policji. Mundurowi z Myszkowa zajęli II miejsce.
Myszków Kadry, Sport, Uroczystości, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Swoją ofiarę napadli w lesie
Kryminalni z Mikołowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat, którzy na początku czerwca w Łaziskach Górnych napadli 33-letniego mieszkańca miasta. Ich łupem padł zegarek oraz telefon. Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Wobec sprawców sąd zastosował dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Grozi im do 12 lat więzienia.
Mikołów Rozboje, Napady
-
Zatrzymana za fałszywy alarm bombowy w galerii handlowej
Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci z Dąbrowy Górniczej aby ustalić i zatrzymać kobietę, która powiadomiła o bombie podłożonej w dąbrowskiej galerii handlowej. Alarm okazał się fałszywy. Teraz za wszczęcie fałszywego alarmu i wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratowniczych kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Fałszywe alarmy