Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pomogli ocalić kolejne zwierzę...
Tym razem mowa o pisklęciu pustułki, znalezionej na terenie jednej z lokalnych firm. Znalazł je pracownik ochrony, który powiadomił policję. Choć ratowaniem dzikich zwierząt, jakie znalazły się w opałach zajmują się odpowiednie służby, to mundurowi nie odmówili pomocy i przekazali ptaka leśnikom prowadzącym Ośrodek Rehabilitacyjny dla takich zwierząt. To kolejny przypadek, gdy stróże prawa udowodnili, że nie są obojętni i na los naszych braci mniejszych.
Żory Interwencje -
Sprawca pozostawił na miejscu niecodzienny ślad
Sosnowieccy kryminalni z Komisariatu Policji I zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z dyskontów. Złodziej ukrył swój łup w plecaku i zamierzał wyjść niezauważenie ze sklepu. Kiedy ochrona próbowała go zatrzymać, doszło do szamotaniny, a wtedy rabuś wyrwał się i uciekł ze sklepu. W rękach pracownika ochrony pozostał jednak plecak, a w nim niecodzienna wizytówka sprawcy...
Sosnowiec Kradzieże, Rozboje -
Znamy już najlepszego policjanta drogówki województwa śląskiego!
Zakończył się wojewódzki finał jubileuszowej - XXX - edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Mariusz Chrząstek z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który gratulacje przyjął z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Z prawie 3 promilami jechała po dziecko
Zabrzańscy policjanci zatrzymali kierującą, która miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta przyznała policjantom, że jedzie po dziecko do przedszkola. Kierującej za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Kradzionym autem, na zakazie ulicami miasta...
Kolejny raz, dzięki spostrzegawczości i prawidłowej reakcji, być może udało się uniknąć tragedii. Tym razem chodzi o 27-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował peugeotem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Ponadto jastrzębianin poruszał się ulicami miasta skradzionym uprzednio samochodem i najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających. Teraz mężczyzna nie pozostanie bezkarny.
Jastrzębie Zdrój Kradzieże, Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Dzielnicowi na olimpiadzie osób niepełnosprawnych
Dzielnicowi z Wodzisławia Śląskiego gościli dzisiaj na XV Powiatowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Mieli czuwać nad bezpieczeństwem uczestników, a stali się atrakcją dla dzieci i młodzieży, która nie odstępowała ich na krok. Były pokazy policyjnego radiowozu, wspólne zdjęcia i dużo ciekawych rozmów.
Wodzisław Śląski Zabezpieczenie imprez masowych -
"... dam wam dwa tysiące złotych..."
Do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mieszkańcowi Orzesza. Mężczyzna w maju br. został zatrzymany przez mundurowych mikołowskiej drogówki, kiedy w stanie nietrzeźwości prowadził samochód. Wtedy to, chcąc uniknąć konsekwencji - usiłował wręczyć policjantom dwa tysiące złotych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
Mikołów Korupcja -
Charytatywna sztafeta policjantów na półmetku
Strumieńscy policjanci przejechali już ponad 700 km i odwiedzili 65 jednostek Policji w śląskim garnizonie. Do tej pory w sztafecie uczestniczyło ponad 120 cyklistów. Towarzyszyli im policjanci, pracownicy cywilni policji, funkcjonariusze straży pożarnej, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, żołnierze oraz mieszkańcy śląska. Najmłodszy uczestnik sztafety miał dwa lata! Dla ciężko chorej Wiktorii zebrali już ponad 16 tysięcy złotych. Dziś mundurowi rozpoczęli 8 etap charytatywnej sztafety – przed nimi Częstochowa.
Cieszyn Nowe inicjatywy, Ofiarni i odważni -
Finał Akademii Młodego Kibica 2017
Wczoraj przed południem stadion miejski miał szczególnych gości. Na trybunach zasiedli uczniowie gliwickich podstawówek. Mecz rozegrali tym razem nie zawodowi piłkarze, a dzieciaki. Rozdano nagrody dla młodych futbolistów i grup tanecznych cheerleaderek. To kolejna edycja programu profilaktycznego, realizowanego m.in. przez gliwicką policję.
Gliwice Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Pedofil umówił się z 13-latką
Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 51-latka, który przez internet składał propozycje seksualne 13-latce. Zatrzymany wczoraj mężczyzna umówił się z małoletnią i przyjechał na spotkanie do Katowic z Wielkopolski. Dzisiaj usłyszy prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.
Ruda Śląska Pedofilia, pornografia dziecięca
-
Kradzież nie popłaca!
O tym, że kradzież nie popłaca przekonał się 33-letni katowiczanin, który na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Katowicach - Pyrzowicach ukradł torebkę należącą do podróżującej z rodzicami dziewczynki. Złodziej został namierzony przez kryminalnych z Pyrzowic, którzy odzyskali skradziony łup warty 4,5 tys. zł. Rabusiowi za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
Tarnowskie Góry Kradzieże -
Kolejny pseudokibic z zarzutami za przestępstwa z nienawiści
Kolejny pseudokibic, który dopuścił się napaści na przedstawicieli mniejszości etnicznej, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Chociaż do zdarzenia doszło pod koniec marca, zabrzańscy policjanci wspólnie z prokuraturą okręgową nadal prowadza intensywne czynności. W tej sprawie już dziesięciu pseudokibiców dwóch śląskich drużyn piłkarskich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.
Zabrze Pseudokibice -
Do porodu na sygnałach
W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy przychylne spojrzenie na popełnione wykroczenie i sprawna pomoc mundurowych w wyścigu z czasem, są na wagę życia. Nowego życia. Przekonali się o tym policjanci z Bielska – Białej. Stróże prawa eskortowali samochód z rodzącą kobietą, aby rodzice i zbliżające się na świat maleństwo mogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala.
Bielsko-Biała Interwencje, Ruch Drogowy -
Policjanci gościli kadetów z Dąbrowy Górniczej
Licealiści z klasy mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego z Dąbrowy Górniczej odwiedzili dzisiaj Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Po wizycie w Izbie Pamięci i pod „Grobem Policjanta Polskiego” przeszli szkolenie w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Pobyt w jednostce policji tylko utwierdził ich w przekonaniu, że wybór klasy mundurowej było słuszną decyzją.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami -
29-latek zatrzymany za wywołanie alarmu bombowego w raciborskim szpitalu
Policjanci z Raciborza ustalili i zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. 29 - latek zadzwonił na numer alarmowy policji i powiedział, że "jest bomba w szpitalu”. Kilka godzin później trafił w ręce policjantów. Grozi mu do 8 lat więzienia i wysokie koszty finansowe związane z akcją służb ratowniczych.
Racibórz Fałszywe alarmy -
Wyłudzali VAT i „prali brudne pieniądze”
Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali troje mieszkańców województwa lubelskiego, działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym przedstawiono zarzuty wyłudzania 23 mln zł nienależnego zwrotu podatku VAT i „wyprania” 24 mln zł „brudnych pieniędzy”. Prokurator zastosował wobec całej trójki środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczenia kraju i poręczeń majątkowych w kwocie od 100 do 120 tys. zł.
KWP w Katowicach Przestępczość gospodarcza -
Sosnowiecka policjantka ponownie na podium Mistrzostw Europy
Sosnowiecka policjantka st. sierż Agnieszka Bergier- Karkosz ponownie zdobyła medal Mistrzostw Europu w Jiu -Jitsu. Tym razem jest to medal brązowy, ale sosnowiecka kryminalna ma na swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Wielokrotna Mistrzyni Świata w ubiegłym roku podczas walki o podium doznała poważnej kontuzji kostki. Dzięki ogromnej determinacji udało się jej jednak w niespełna pół roku wrócić na matę i ponownie zdobyć medal.
Sosnowiec Kadry, Nagrodzeni policjanci, Sport -
Dzielnicowy- wodniak szkoli kolegów z zespołu
W powiecie pszczyńskim znajdują się dwa duże zbiorniki wodne. Każdego roku nad bezpieczeństwem wypoczywających tam osób czuwają policjanci. Dzielnicowy Szmukier- będący jednym z bardziej zasłużonych i doświadczonych wodniaków w jednostce, przypomniał swoim kolegom z zespołu podstawowe zasady bezpieczeństwa na akwenie. Teraz, z nadejściem sezonu, nie tylko on będzie mógł służyć pomocą wypoczywającym nad wodą turystom, ale także pozostali dzielnicowi w swoich rejonach.
Pszczyna Szkolenia i ćwiczenia
-
W szczytnym celu...
Podczas festynu na Muchowcu zbierano datki na podopiecznych Hospicjum Św. Franciszka w Katowicach. Na festynie pojawiła się również katowicka policjantka st.asp. Adrianna Mazur wraz z maskotką policyjną Sznupkiem. Maluchy otrzymały bransoletki bezpieczeństwa, na której można zapisać numer telefonu do rodziców i opiekunów.
Katowice Profilaktyka -
Rowerzysta widoczny, to rowerzysta bezpieczny!
Blisko 350 kompletów oświetlenia roweru rozdali policjanci na jaworznickim rynku. Mundurowi rozmawiali także z właścicielami jednośladów na temat obowiązkowego wyposażenia i przepisów dotyczących jazdy rowerem. Akcja przeprowadzona została wspólnie z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Fantastyczne zestawy oświetleniowe zakupiła Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej".
Jaworzno Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami