Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego narkotykowego dilera
Nie ma tygodnia, by policjanci z Rudy Śląskiej nie zatrzymywali osób mających powiązania z narkobiznesem. Tym razem w ich ręce wpadł 26-letni rudzianin. W czasie przeszukania jego mieszkania śledczy znaleźli amfetaminę, z której można było wydzielić ponad 3 tys. porcji.
Ruda Śląska Przestępczość narkotykowa -
Nielegalne sterydy w mieszkaniu 36-latka
Kryminalni z gliwickiego I komisariatu przejęli sporą ilość nielegalnych farmaceutyków. W mieszkaniu 36-latka policjanci znaleźli kilka tysięcy opakowań ze środkami anabolicznymi. Mężczyźnie, oprócz dotkliwej kary finansowej, grożą dwa lata więzienia.
Gliwice Przestępczość farmaceutyczna
-
Policjanci z ruchu drogowego eskortowali ranną kobietę do szpitala
Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego pomogli wczoraj kierowcy suzuki szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala. Liczyła się każda minuta, ponieważ kierowca wiózł kobietę, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła opuszki dwóch palców u ręki. Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli eskortę rannej pasażerki do częstochowskiego szpitala.
Częstochowa Interwencje, Ruch Drogowy -
We właściwym miejscu i czasie. Policjanci uratowali desperata
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej uratowali 33-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który chciał popełnić samobójstwo, wieszając się na drogowym wiadukcie. Mundurowi patrolowali bielską ul. Wyzwolenia, gdy zauważyli siedzącego na barierce wiaduktu mężczyznę z pętlą na szyi. Natychmiast zatrzymali radiowóz i ruszyli z pomocą. Powstrzymali desperata w ostatniej chwili…
Bielsko-Biała Interwencje, Samobójstwa -
Policjanci ostrzegają piratów drogowych: nie ma dla was taryfy ulgowej!
Osoby przekraczające dozwoloną prędkość stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Tym, którzy pojadą za szybko o ponad 50km/h w terenie zabudowanym, oprócz ukarania mandatem, z urzędu zatrzymywane są uprawnienia. Przekonało się o tym dwóch rybniczan, którzy urządzili sobie na drodze wyścigi nie wiedząc, że ich „popisy” utrwalane są przez policyjny wideorejestrator. Obaj zapłacili mandaty i na trzy miesiące stracili prawa jazdy...
Gliwice Ruch Drogowy
-
Podziękowania od małej Suzany
"Policjant to przyjaciel bliski, który myśli życzliwie o wszystkich.." - to fragment listu, który 5-letnia mieszkanka Orzesza napisała do miejscowych mundurowych. Do listu dołączony był obrazek, który dziewczynka przekazał policjantom podczas kolejnej już kontroli kwarantanny w jej rodzinnym domu. Stróże prawa dziękują i zgodnie podkreślają, że te drobne przejawy wdzięczności i dzięcięcej radości napawają ich niesamowitym entuzjazmem i przynoszą wiele satysfakcji w codziennej służbie.
Mikołów Opinia publiczna -
Przewoził 74 kg „lewego” tytoniu
Sosnowieccy policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który w kierowanym przez siebie samochodzie przewoził 74 kg tytoniu i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Sprawca wpadł przypadkiem podczas rutynowej kontroli drogowej.
Sosnowiec Przestępczość gospodarcza -
Odpowie za posiadanie narkotyków
Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu stróże prawa znaleźli marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Lubliniec Przestępczość narkotykowa -
Zdążyli w ostatniej chwili, ratując życie desperata
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z rudzkiej „czwórki” uratowali 35-letniego mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu trasy N-S. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny raz, gdy stróże prawa ratują ludzkie życie.
Ruda Śląska Ofiarni i odważni, Samobójstwa -
Zamieszkali w cudzym domu. Wpadli dzięki czujności sąsiada
Policjanci z bielskiej czwórki zatrzymali 53-latka i jego 44-letnią partnerkę, którzy zamieszkali w cudzym domu. Para sprowadziła się na teren niezamieszkałej posesji i przychodziła tam, kiedy nie miała gdzie nocować. Kiedy właściciel założył nowe zamki, postanowili włamać się, aby zabrać swoje przyniesione tam wcześniej rzeczy. Wpadli dzięki reakcji czujnego sąsiada, który wezwał Policję, sądząc, że jest świadkiem włamania. Za naruszenie miru domowego grozi im teraz kara nawet roku więzienia.
Bielsko-Biała Interwencje, Nie reagujesz - akceptujesz, Przestępczość kryminalna -
Zatrzymani sprawcy dotkliwego pobicia 42-latka
Świętochłowiccy dzielnicowi zatrzymali cztery osoby, które pobiły 42-letniego mieszkańca Świętochłowic. Oprawcy kopali i uderzali pokrzywdzonego ostrym narzędziem. Decyzją prokuratora trzej mężczyźni w wieku od 27 do 62 lat oraz 39-letnia kobieta objęci zostali policyjnym dozorem, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Grozi im nawet 8 lat więzienia.
Świętochłowice Bójki i pobicia
-
Eskortowali do szpitala dziecko wymagające natychmiastowej pomocy medycznej
W niedzielę patrol częstochowskiej drogówki udzielił policyjnej eskorty rodzinie z 1,5-roczną dziewczynką, która miała problem z oddychaniem. Dziecko znajdowało się w stanie zagrażającym życiu. Dlatego mundurowi błyskawicznie zdecydowali o pilotażu i na sygnałach pomogli rodzinie jak najszybciej dotrzeć do szpitala.
Częstochowa Interwencje -
Policjanci w hołdzie medykom podczas Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej
12 maja przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji wszyscy policjanci składają całej służbie medycznej najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za codzienny trud i oddanie w niesieniu pomocy chorym oraz potrzebującym. W imieniu kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, zastępca naczelnika wydziału prewencji wraz z policjantami, osobiście wręczył pielęgniarkom i położnym symboliczne kwiaty, okazując tym samym szacunek dla ich trudnej pracy.
Częstochowa Uroczystości -
Wpadł 34-letni diler narkotyków
Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 34-letniego dilera i przejęli znaczną ilość środków psychotropowych. Mieszkaniec Zabrza wpadł w swoim mieszkaniu. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Za posiadanie i handel narkotykami, grozi mu do 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Podziękowania dla bielskiego dzielnicowego od weterana Armii Krajowej
Takie podziękowania to dla nas największy zaszczyt. Pan Tadeusz, 90-letni Weteran Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, kapitan Szarych Szeregów i Armii Krajowej w liście do Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podziękował za codzienną, zwykłą pomoc, jaką w trudnym czasie walki z epidemią dostał od swojego dzielnicowego. My natomiast dziękujemy za wszystko, co Pan Tadeusz i inni weterani II Wojny Światowej zrobili dla nas. List Pana Kapitana do dla nas największy zaszczyt.
Bielsko-Biała -
Odpowie za posiadanie narkotyków
Ponad 150 działek dilerskich mógł przygotować 28-latek z amfetaminy, jaką w minioną sobotę znaleźli przy nim zawierciańscy wywiadowcy. Mężczyzna posiadał przy sobie jeszcze inny środek odurzający. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.
Zawiercie Przestępczość narkotykowa -
Policjanci pomogli odnaleźć właściciela zgubionej gotówki
Sosnowieccy policjanci dotarli do 80-letniego mężczyzny, który pozostawił w jednym z dyskontów w dzielnicy Kazimierz portfel, w którym było 4000 zł. Do komisariatu policji V przyniosła go 72-letnia mieszkanka Sosnowca, która znalazła zgubę, jednak nie wiedziała do kogo należy. Dzięki pomocy policjantów gotówka wróciła do właściciela.
Sosnowiec Interwencje -
Podszyła się pod pracownika przychodni lekarskiej i oszukała seniorkę
Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Dlatego oszuści ciągle modyfikują metody swojego działania, chcąc szybko wyłudzić pieniądze i często pozbawić seniorów oszczędności życia. Policjanci ostrzegają przed złodziejami i oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę, aby dokonać przestępstwa.
Tarnowskie Góry Kradzieże, Oszustwa -
Policjanci grupy SPEED nie zwalniają nawet podczas przerwy
Policjanci grupy Speed znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Podczas przerwy w służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 60-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą 2 lata więzienia.
Tychy Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy
-
Chcieli odjechać z kradzioną maszyną budowlaną, ale ugrzęźli w błocie
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież. Sprawcy zakradli się na prywatną posesję, z której chcieli wywieźć na lawecie wartą 10 tys. maszynę budowlaną. Ich plan skończył się jednak fiaskiem, bowiem w trakcie ucieczki laweta z ciężkim sprzętem ugrzęzła w błocie. Mężczyznom grozi 10 lat więzienia.
Częstochowa Kradzieże