Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pożar i ewakuacja szpitala – ćwiczenia
Pożar w szpitalu, ewakuacja pacjentów i pracowników – taki był scenariusz ćwiczeń. Policja wraz ze służbami ratowniczymi przeprowadziła je w Szpitalu Miejskim przy ul Strzelców Bytomskich. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.
Chorzów Szkolenia i ćwiczenia
-
„Oblicza bezpieczeństwa” z bielską Policją
Ponad 150 uczniów bielskich szkół uczestniczyło w przedsięwzięciu pod hasłem „Oblicza bezpieczeństwa”, które zostało zorganizowane przez Bielską Szkołę Menedżerów oraz Wyższą Szkołę Finansów i Prawa z udziałem służb mundurowych. Policjanci z Bielska-Białej rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie, zaprezentowali sprzęt używany w codziennej służbie. Grupa Szybkiego Reagowania dała pokaz taktyk i technik interwencji, a policyjny technik kryminalistyki zademonstrował, jak zabezpiecza się ślady.
Bielsko-Biała Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Tychach
W ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo", tyscy policjanci uczestniczyli w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pod czujnym okiem policjantów, uczestnicy zmierzyli się w konkursie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności jazdy jednośladem. Policjanci przypominali młodym miłośnikom jednośladów o dbaniu o swoje bezpieczeństwo m.in. poprzez podróżowanie w w kasku i odblaskowej kamizelce.
Tychy Ruch Drogowy
-
Dzielnicowi w służbie mieszkańcom
Podczas obchodów swoich rejonów żywieccy dzielnicowi rozpowszechniają informacje o nowoczesnych formach kontaktu z Policją. Aplikacja „Moja komenda” czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstały po to, aby służyć mieszkańcom. Bowiem to właśnie możliwość łatwego i szybkiego kontaktu ze stróżami prawa powoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa.
Żywiec Nowe inicjatywy -
Walczyli o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach
Blisko 100 osób wzięło udział w IX Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mistrzostwa odbyły się na terenach rekreacyjnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. O tytuł najlepszego biegacza walczyli policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy więzienni, strażacy, żołnierze i sympatycy służb mundurowych oraz młodzież z częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Częstochowa Sport
-
Policjant po służbie zatrzymał fałszywego "wnuczka"
Bytomski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał fałszywego „wnuczka”. W ręce kryminalnego z bytomskiej komendy wpadł 20-latek, który oszukał emeryta. 90-latek stracił 20 tys. złotych. Prokurator objął bytomianina policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.
Bytom Oszustwa -
Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.
Bielsko-Biała Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Nietrzeźwy, bez uprawnień kradzionym samochodem
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna spod jednego ze sklepów ukradł samochód. To jednak nie jedyne przewinienie 27-latka. Jak ustalili policjanci, kierował nim, nie posiadając do tego uprawnień, za to mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty.
Żywiec Kradzieże, Nietrzeźwi kierujący -
Turniej szachowy o puchar komendanta Świętochłowic – II edycja
Wczoraj odbył się drugi turniej szachowy o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach. Po raz kolejny elementem imprezy była adresowana do młodzieży kampania profilaktyczna „RAZEM BEZPIECZNIEJ”. Celem turnieju oprócz dobrej zabawy była chęć promowania wśród dzieci i młodzieży alternatywnych, bardziej twórczych sposobów na spędzanie wolnego czasu.
Świętochłowice Profilaktyka
-
„Bądź bezpieczny na drodze: od przedszkola do seniora”
Spotkanie z kierowcą rajdowym, tor przeszkód w alkogoglach i symulator dachowania - takie atrakcje czekały na uczestników warsztatów „Bądź bezpieczny na drodze: od przedszkola do seniora”. Warsztaty po raz kolejny w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” zorganizował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie.
Chorzów Ruch Drogowy -
Podzielili się cząstką siebie – oddali ponad 12 litrów krwi
Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddawali honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W akcji uczestniczyło ponad 30 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 12 litrów życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących.
Bielsko-Biała Akcje policyjne -
Bytomscy policjanci na Targach Edukacyjnych
Bytomscy stróże prawa zachęcali młodzież do nauki w szkołach o profilu policyjnym. Policjanci uczestniczyli w Targach Edukacyjnych organizowanych w ramach 10. Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Mundurowi odpowiadali o służbie w policji oraz przypomnieli, że co roku kilku uczniów takich szkół otrzymuje indeks do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Stróże prawa omówili z młodzieżą aplikację mobilną „Moja Komenda” oraz kampanię "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".
Bytom Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Podejrzana o oszustwo "na członka rodziny" aresztowana
Jaworzniccy policjanci, wspólnie ze śledczymi z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu KWP w Katowicach, zatrzymali kobietę, podejrzaną o oszustwo metodą na tzw. "członka rodziny". Seniorka z Jaworzna przekonana, że pomaga w trudnościach finansowych swojej córce, przekazała nieznanemu posłańcowi 150 tys. zł. Podejrzana 50-latka została już tymczasowo aresztowana.
Jaworzno Oszustwa -
Policjanci na konferencji poświęconej bezpieczeństwu
Zagrożenie ze strony cyberprzestępców, choć ma miejsce w świecie wirtualnym, może wyrządzić szkodę w świecie rzeczywistym. Problem ten dotyczy praktycznie wszystkich, jednak szczególnie wzmożone działania profilaktyczne i ochronne muszą być kierowane do najmłodszych. Z tego też powodu, już po raz piąty, policjanci wraz z psychologami i przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej dzielili się swoją wiedzą w tym zakresie z nauczycielami i pedagogami szkolnymi.
KWP w Katowicach Szkolenia i ćwiczenia -
Para oszukała 118 osób
Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę serii oszustw, jakich dopuściło się dwoje mieszkańców Wielunia. Para 36-latków, za pośrednictwem jednego z popularnych portali ogłoszeniowych, pod pozorem sprzedaży sprzętu elektronicznego lub wynajmu apartamentów wypoczynkowych, wyłudziła pieniądze od 118 osób. Suma strat poniesionych przez pokrzywdzonych sięga 100 tysięcy złotych.
Sosnowiec Oszustwa -
Agresja na drodze zakończona zarzutami
Zarzuty zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała usłyszał 27-latek, który jako pasażer samochodu postanowił w brutalny sposób „wyjaśnić” nieporozumienie na drodze z kierującym innym pojazdem. Mężczyzna uderzył pokrzywdzonego w twarz, szarpał za koszulę i rzucił o asfalt jego telefonem komórkowym.
Częstochowa Ruch Drogowy -
Chcieli okraść kantor?
Dzięki zabrzańskiemu dzielnicowemu, który ostrzegł przed oszustami pracownicę kantoru, nie doszło do wyłudzenia dużej ilości gotówki. Najpierw do placówki zadzwonił obcokrajowiec, który chciał wymienić pieniądze, a później fałszywy policjant, który chciał „zabezpieczyć” gotówkę, aby nie padła łupem oszusta. Apelujemy, aby podobne sytuacje zgłaszać Policji.
Zabrze Oszustwa -
Zarzuty dla kolejnych pseudokibiców
Do 14 wzrosła liczba pseudokibiców, którzy usłyszeli zarzuty za czynny udziału w zbiegowisku, w trakcie którego wspólnie z innymi osobami dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie. Do zdarzenia doszło podczas listopadowego meczu Górnika Zabrze z Miedzią Legnica. Wśród stadionowych agresorów jest dwoje nieletnich, którzy w tej sprawie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.
Zabrze Pseudokibice -
Policjanci przejęli blisko 3400 działek dilerskich amfetaminy
Policjanci wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy miejskiej, wspólnie z wywiadowcami z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przejęli amfetaminę, z której można przygotować blisko 3400 działek dilerskich. Kryminalni zatrzymali 46-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat wiezienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.
Katowice Przestępczość narkotykowa -
Inauguracja kampanii śląskiej drogówki "Nie bądź następny"
W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię "Nie bądź następny". Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji. Towarzyszy mu przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Na konferencji prasowej wystąpili policjanci, partnerzy programu oraz bohater filmu Patryk Chmielowiec, którzy przedstawili uczestnikom założenia tej kampanii promującej bezpieczeństwo motocyklistów.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami, Ruch Drogowy, Akcje policyjne