Wiadomości

Agresja na drodze zakończona zarzutami

Data publikacji 28.04.2017

Zarzuty zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała usłyszał 27-latek, który jako pasażer samochodu postanowił w brutalny sposób „wyjaśnić” nieporozumienie na drodze z kierującym innym pojazdem. Mężczyzna uderzył pokrzywdzonego w twarz, szarpał za koszulę i rzucił o asfalt jego telefonem komórkowym.

Do niecodziennego przejawu agresji na drodze doszło w częstochowskiej dzielnicy Północ. Jak ustalili policjanci, kierujący fordem, przejeżdżając przez skrzyżowanie, wymusił pierwszeństwo na kierującym volvo, który był zmuszony przez to zwolnić i zjechać na bok. Cała sytuacja nie spodobała się pasażerowi forda. Na najbliższym skrzyżowaniu wysiadł z samochodu i kopnął w volvo. Oba pojazdy zjechały wtedy na przystanek autobusowy, a tam 27-latek zaatakował kierującego volvo, uderzył go w twarz i szarpał za koszulę. Kiedy pokrzywdzony wyciągnął telefon, aby o wszystkim powiadomić policję, agresor wyrwał mu go z dłoni i rzucił o ziemię, po czym wsiadł do forda i odjechał. Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli jednak do niego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i tak zwanego lekkiego uszkodzenia ciała. Śledczy wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz prokurator.

Przed nami długi weekend majowy. To dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Apelujemy do kierujących o rozwagę i ostrożną jazdę oraz nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Przypominamy! Jeśli zarejestrowałeś agresywne zachowanie innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS!

W województwie śląskim istnieje specjalna skrzynka mailowa, na którą można przesłać nagranie: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl

Koniecznie opisz:

Data, godzina zdarzenia, miejscowość, droga/ulica, numer rejestracyjny ujawnionego pojazdu

Podaj również:

Zgłaszający: Imię i Nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy.

UWAGA!

Jeżeli załącznik z filmem przekracza rozmiar 20MB, nie dołączaj go do wiadomości e-mail – poinformuj nas tylko o tym fakcie w tej wiadomości, a my w odpowiedzi prześlemy link, który umożliwi Ci przesłanie filmu na nasz serwer. Nadal wymagane jest aby w wiadomości e-mail podać dane opisane powyżej, które opisują zarejestrowane zdarzenie i zgłaszającego.

Prosimy o nieprzesyłanie filmów na publicznie dostępne serwery "w chmurze", np. Google Drive, OneDrive.

 

Powrót na górę strony