Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policyjna akcja "SPEED VI" w Katowicach
Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się w strefach ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przeprowadzone działania pn. „SPEED VI” były reakcją na spostrzeżenia mieszkańców oraz członków Rady Społecznej przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, w związku z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości w strefie "TEMPO 30". Prawie 40 kierujących pojazdami odebrało mandaty za niestosowanie się do ograniczeń prędkości.
Katowice Ruch Drogowy
-
Wprowadzała do obrotu „lewy towar”
Policjanci z Tychów zabezpieczyli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Łączną sumę strat producentów oszacowano wstępnie na około 100 tys. zł. Właścicielce „lewego towaru” może grozić do 2 lat więzienia.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Akcja „Widoczni=Bezpieczni” w powiecie kłobuckim
W piątek wieczorem kłobucka drogówka przeprowadziła działania „Widoczni=Bezpieczni”. Stróże prawa rozdawali kamizelki i odblaski oraz tłumaczyli jak bardzo wpływają one na bezpieczeństwo na drodze. W profilaktycznej akcji wziął udział redaktor audycji „Za kierownicą” emitowanej w Polskim Radiu Katowice.
Kłobuck Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Raciborscy kryminalni przejęli prawie 650 porcji narkotyków
Raciborscy policjanci przejęli prawie 650 porcji narkotyków. Zatrzymali również 36-letniego mężczyznę, który amfetaminę i marihuanę ukrywał w garażu przy ul. Ogrodowej. Raciborzanin został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Racibórz Przestępczość narkotykowa -
Tymczasowo aresztowani za przestępstwa z nienawiści
Zatrzymana przez zabrzańskich policjantów dziesiątka pseudokibiców dwóch śląskich drużyn piłkarskich, podejrzana jest o udział w zbiegowisku, w trakcie którego jej uczestnicy dopuścili się napaści na przedstawicieli mniejszości etnicznej. Zabrzański sąd, na wniosek prokuratury, aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.
Zabrze Bójki i pobicia
-
Policjantka z przedszkolakami na spotkaniu z ratownikiem medycznym
Czy przedszkolak może udzielić pierwszej pomocy rówieśnikowi czy też dorosłemu? Dzieci biorące udział w programie „Bezpieczny Maluch” katowickiej komendy po spotkaniu z ratownikiem medycznym są o tym przekonane. Przedszkolaki pod czujnym okiem policjantki, Sznupka oraz ratownika medycznego dzielnie ćwiczyły bezpieczne ułożenie osoby nieprzytomnej oraz wzywanie pomocy dzwoniąc pod numer alarmowy 999.
Katowice Profilaktyka
-
Policjanci zabezpieczali XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego
Policjanci z żywieckiej drogówki zabezpieczali XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego, który rozgrywany jest "O Puchar Starosty Żywieckiego". Jest to największa tego typu impreza na południu Polski. Stróżów prawa z Żywca wspierali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska – Białej. Dzięki ich zaangażowaniu sportowe zmagania przebiegły bezpiecznie.
Żywiec Zabezpieczenie imprez masowych
-
Dzielnicowi na spotkaniu z dyrekcją i nauczycielami
Dzielnicowi z Pszowa spotkali się z dyrekcją i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2, by porozmawiać o zagrożeniach związanych z internetem. W spotkaniu wzięło udział w sumie 60 osób.
Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Zapraszamy do udziału w Półmaratonie Górskim o Puchar Komendanta Głównego Policji
19 maja br. w miejscowości Ostre odbędą się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich rozegrane o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wzięcia udziału w sportowej imprezie!
Żywiec Sport -
Policjanci z wizytą u niepełnosprawnych dzieci
Tarnogórscy policjanci odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ziemięcicach, gdzie na co dzień uczą się niepełnosprawne dzieci. Podczas wizyty, stróże prawa przedstawili dzieciom jak wygląda praca policjanta. Milusińscy mięli okazję zobaczyć wyposażenie, jakim posługują się policjanci w służbie oraz zakładając policyjną czapkę, przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.
Tarnowskie Góry Profilaktyka -
23-latek uprawiał marihuanę
Kryminalni z komisariatu w Stroszku zatrzymali 23-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu przy ul. Rydza – Śmigłego ukrywał narkotyki oraz uprawiał sadzonki marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Dzielnicowi i straż rybacka z kontrolą na pojezierzu dąbrowskim
Dzielnicowi z Dąbrowy Górniczej, których rejony służbowe obejmują akweny wspólnie z funkcjonariuszami społecznej straży rybackiej kontrolowali pojezierze dąbrowskie. Głównym celem wspólnych działań było ujawnienie osób trudniących się nielegalnym odłowem ryb. Współdziałający policjanci i strażnicy zapowiadają kolejne tego typu działania w oberębie dąbrowskich jezior.
Dąbrowa Górnicza Współpraca Policji z innymi podmiotami