Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Złodziejki zatrzymane.
Kryminalni z Komisariatu II zatrzymali dwie mieszkanki Katowic, które między innymi w Chorzowie okradły kilka mieszkań. Dotarcie do złodziejek, było możliwe dzięki doskonałej współpracy dzielnicowego z mieszkańcami jednej z dzielnic. Najbliższe 8 lat kobiety mogą spędzić w więzieniu.
Chorzów Kradzieże -
Darmowe przeglądy wiosenne
Ponad 150 kierowców z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic wzięło udział w akcji „Zrób darmowy przegląd wiosenny”. Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami z bielskich i czechowickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do wiosennego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który pod osłoną nocy, na terenie stacji paliw włamał się do ciężarówki i ukradł 300 litrów oleju napędowego. Następnie, tej samej nocy, mieszkaniec Palowic ukradł dwa akumulatory z innego samochodu ciężarowego. Jak się okazało, mężczyzna złamał także orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
Mikołów Kradzieże z włamaniem -
Śląscy policjanci na podium w zawodach narciarskich
Śląscy policjanci stanęli na 2 stopniu podium w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej podczas III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody odbyły się Maniowach na Podhalu, a zorganizowane zostały przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Zwycięzcom gratulujemy!
KWP w Katowicach Nagrodzeni policjanci, Sport -
Tymczasowo aresztowani za rozbój
Na 3 miesiące do aresztu trafili 28-letnia kobieta i jej 34-letni kolega. Para na dyskotece poznała 21-letniego chłopaka. Po imprezie zaprosili go do mieszkania, gdzie pobili i okradli. Sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani przez policjantów z Katowic. Jak się okazało, zatrzymany 34-latek był poszukiwany listem gończym. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.
Katowice Rozboje -
XVIII edycja Młodzieżowej Szkoły Liderów
Szef mikołowskiej jednostki podinsp. Rafał Głuch oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy. nadkom. Anna Musioł gościli na "XVIII Edycji Powiatowej Młodzieżowej Szkoły Liderów". Podczas wizyty wykład inauguracyjny pt. "Widzę, słyszę, reaguję..."w kontekście prawnokranych aspektów odpowiedzialności nieletnich wygłosiła nadkom. Anna Musioł. Twórcą szkoły i aktywnym działaczem jest Pan Tadeusz Rosa.
Mikołów Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Zaatakowali sąsiada nożem i "tulipanem", bo zwrócił im uwagę
Już wkrótce przed obliczem sądu staną dwaj mieszkańcy Będzina, którzy pobili swojego sąsiada. 38-latek został zaatakowany nożem i stłuczoną butelką na klatce schodowej, gdy wracała z zakupów. Powodem agresji podchmielonych napastników, było zwrócenie im uwagi przez sąsiada, że blokują przejście.
Będzin Przestępczość kryminalna, Przestępczość przeciwko życiu -
Poszukujemy sprawców włamania do kantoru
Policjanci z Bytomia poszukują sprawców włamania do kantoru. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 10/11 października 2016 roku przy ul. Dworcowej. Publikujemy zapis z monitoringu oraz zdjęcia ukazujące prawdopodobnych sprawców włamania.
Bytom Kradzieże z włamaniem
-
Uroczystość ślubowania klasy o profilu policyjnym
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy ul. Traugutta 1 odbyła się uroczysta akademia oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych technikum o profilu mundurowym. Było to już drugie tego typu wydarzenie w zabrzańskiej szkole. Klasy o profilach policyjnym i wojskowym są w niej prowadzone od roku szkolnego 2015/2016.
Zabrze Uroczystości, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Chciał zatrzymać autobus... plecakiem
Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 31-letni czeladzianin, który w sobotni poranek wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej. Mężczyzna chcąc najprawdopodobniej zatrzymać autobus, rzucił w jego przednią szybę swój plecak. Wandal przyznał się do przestępstwa i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, za zniszczenia mienia grozi mu nawet kilka lat więzienia.
Będzin Wandalizm -
Okradła towarzyszkę podróży
W sobotnie przedpołudnie jedna z pasażerek międzynarodowego autobusu rejsowego, który zakończył bieg przy ul. Pionierów w Gliwicach, zgłosiła kradzież portfela. Pokrzywdzona nie znała okoliczności utraty dokumentów i krat płatniczych. Policjanci natychmiast wszczęli czynności śledcze, które szybko doprowadziły do zatrzymania sprawcy.
Gliwice Kradzieże -
Spotkania z młodzieżą w bieruńskim zespole szkół
Policjanci z bieruńskiej komendy, wsparci przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili cykl profilaktycznych prelekcji. Wzięła w nich udział młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. Kilkudniowe spotkania z mundurowymi skierowane były zarówno do najmłodszych uczniów szkoły, jak i tych, którzy już wkroczyli lub niebawem wkroczą w dorosłość.
Bieruń Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Policjanci pomogli mężczyźnie-liczyła się każda minuta
O tym, że pozory często mylą wiedzą tyscy policjanci, którzy do żadnej kontroli drogowej nie podchodzą rutynowo. Tak było również wtedy, gdy mundurowi dostali zgłoszenie o pijanym kierowcy na drodze. Na miejscu dzięki czujności, szybkiej reakcji i trafnej ocenie sytuacji stróże prawa pomogli mężczyźnie, który jak się okazało, był chory na cukrzycę. Nagły spadek cukru mógł się dla niego skończyć tragicznie...
Tychy Interwencje, Nie reagujesz - akceptujesz -
Za rozbój trafili do aresztu
Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował trzech mężczyzn, zatrzymanych przez mysłowickich policjantów. Podejrzani są oni o dokonanie rozboju w Mysłowicach. Za to przestępstwo grozi im teraz do 12 lat więzienia.
Mysłowice Rozboje
-
Pijana matka przewróciła wózek z dzieckiem
Jastrzębscy stróże prawa interweniowali wobec matki, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się niespełna 1,5-roczną córką. Kobieta była tak pijana, że przewróciła się razem z wózkiem, w którym było dziecko. 33-latka miała w organizmie blisko cztery promile. Dziewczynka oraz jej starsza siostra trafiły do placówki wychowawczej. Nieodpowiedzialnej matce grozi 5 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Nietrzeźwi opiekunowie -
Pijany motorowerzysta wjechał w radiowóz
Po nocnym pościgu policjanci z Jasienicy zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który w czasie ucieczki doprowadził do kolizji z radiowozem. 30-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat za kratami.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Wojewódzkie mistrzostwa w koszykówce
Od dziś do środy w Bielsku-Białej rozgrywane będą Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Koszykowej. Zawody odbywają się w ramach XVI Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. Do udziału zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących Szkołę Policji w Katowicach oraz jednostki policji garnizonu śląskiego.
KWP w Katowicach Sport -
Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za 30 tys. złotych
Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 43 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mężczyznę. Za to przestępstwo grożą mu nawet 3 lata więzienia.
Tychy Przestępczość gospodarcza
-
X jubileuszowy Memoriał im. Tadeusza Bartosika za nami
W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji odbywał się jubileuszowy X Memoriał im. podkomisarza Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W zawodach rywalizowało osiem drużyn reprezentujących różne środowiska i instytucje. W ścisłym finale spotkały się drużyny Policji z Katowic i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Katowicach.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami, Uroczystości, Sport -
Panie ćwiczyły na kursie samoobrony
Dwie sale gimnastyczne Centrum Sportowego Kamienna w Katowicach wypełniły się kobietami, chcącymi zagłębić tajniki samoobrony. Było to już kolejne spotkanie z cyklu profilaktyki bezpieczeństwa. W mini kursie samoobrony wzięło udział blisko 60 kobiet, które poznały zarówno aspekty teoretyczne, jak i praktyczne obrony przed atakami agresywnych napastników. Podczas spotkania uczestniczki przeszły również krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Katowice Profilaktyka, Sport, Współpraca Policji z innymi podmiotami