Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Powiat mikołowski "świeci przykładem"
Sezon jesienno-zimowy od zawsze należy do trudnych pod względem bezpieczeństwa pieszych. Policjanci robią co w ich mocy, aby do zdarzeń z udziałem niezmotoryzowanych uczestników ruchu nie dochodziło wcale, jednak zdarzeń z ich udziałem wciąż nie brakuje. Zorganizowana przy współpracy policjantów oraz rozgłośni radiowych "EXPRESS FM" i "Radio Bielsko" akcja "Świeć przykładem" trwa na Śląsku już od kilku tygodni. Wczoraj odbyła się w powiecie mikołowskim.
Mikołów Profilaktyka -
Sprawcy pobicia szybko ustaleni i zatrzymani
Sosnowieccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali dwóch sprawców pobicia młodego mężczyzny, do jakiego doszło na jednej z ulic dzielnicy Pogoń. Z nieustalonych przyczyn zaatakowali oni nieznanego sobie 23-latka. Napastnikom grozi teraz do 3 lat więzienia.
Sosnowiec Bójki i pobicia -
Szczęśliwy finał poszukiwań. Pomogły lokalne media i mieszkańcy Bielska-Białej
Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców miasta, dzielnicowi bielskiej „dwójki” w ostatniej chwili odnaleźli pacjenta, który zbiegł z zamkniętego oddziału bielskiego szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna na boso, właśnie zbliżał się do granicy masywu leśnego Dębowca, kiedy trafili na niego mundurowi. 20-latek powrócił do szpitala. Dziękujemy za zaangażowanie lokalnym mediom i czujnym mieszkańcom Bielska-Białej.
Bielsko-Biała Współpraca Policji z innymi podmiotami, Zaginięcia i poszukiwania -
Jazda bez uprawnień zakończona dachowaniem
O ogromnym szczęściu może mówić nieodpowiedzialny 19-latek, który jadąc swoim bmw uderzył w skrzynkę energetyczną, a następnie spadł ze skarpy. Kierowca z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia, jednak w wyniku działań stróżów prawa, tego samego dnia stawił się do jednostki w Piekarach Śląskich. 19-latek odpowie teraz nie tylko za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, ale także za jazdę bez uprawnień.
Piekary Śląskie Ruch Drogowy -
W ciągu pół godziny zatrzymali trzech kierowców
Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali trzech kierowców, którzy w ogóle nie powinni prowadzić samochodu. Żaden z nich nie miał prawa jazdy, a dwóch z nich prowadziło pod wpływem narkotyków. O dalszym losie dąbrowian zadecyduje sąd.
Dąbrowa Górnicza Ruch Drogowy -
Podziękowania dla dzielnicowego za wsparcie podczas izolacji domowej
Każdego dnia, w związku z COVID-19 mundurowi otrzymują setki adresów do sprawdzenia. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń, policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. To właśnie doceniła mieszkanka miasta i napisała podziękowania dla dzielnicowego za pomoc w czasie izolacji.
Tychy Opinia publiczna -
Znaczna ilość narkotyków nie trafi na rynek
Kryminalni z jaworznickiej komendy, w trakcie działań przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę, który posiadał w garażu znaczną ilość narkotyków. 34-latek usłyszał już zarzuty, sąd aresztował go na dwa miesiące.
Jaworzno Przestępczość narkotykowa -
Oddali krew dla chorego na COVID-19 kolegi
Policjanci, mundurowi emeryci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz ich rodziny oddali honorowo krew dla swojego kolegi policjanta, który walczy z COVID-19. W akcji uczestniczyło prawie 30 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 13 litrów życiodajnej substancji, która trafi do młodszego inspektora Marka Swędraka z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Siemianowicki policjant oddał osocze- zrób to też!
Tak niewiele potrzeba, aby pomóc osobom zakażonym wirusem odzyskać zdrowie. Wystarczy, że osoba, która przebyła zakażenie COVID-19 i spełnieni odpowiednie wymogi, odda swoje osocze. Są w nim przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie. Tą cenną cząstką siebie postanowił podzielić się policjant z siemianowickiej komendy asp. Łukasz Jaworski. Policjant zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddał osocze.
Siemianowice Ofiarni i odważni -
Po ciężkiej chorobie związanej z COVID-19 zmarł asp. szt. Robert Marchelak
Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że w dniu 23 listopada 2020 roku w następstwie powikłań związanych z COVID-19 zmarł nasz kolega asp. szt. Robert Marchelak. Będziński policjant pozostawił pogrążoną w żalu rodzinę oraz przyjaciół. W imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych KPP w Będzinie, jego najbliższym i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Będzin -
Zabezpieczyli materiały pirotechniczne
Katowiccy policjanci zabezpieczyli materiały pirotechniczne, które posiadał 35-letni mężczyzna. Tuż przed interwencją policyjnych wywiadowców, mężczyzna zdetonował na swojej posesji ładunki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czynności w sprawie trwają.
Katowice Materiały wybuchowe, Wybuchy -
Rodząca kobieta dotarła do szpitala... policyjnym radiowozem
Bywa, że przez korki na drogach czy inne zdarzenia losowe rodzice przychodzącego na świat maleństwa potrzebują pomocy policjantów. W Rudzie Śląskiej przyszli rodzice potrzebowali tej pomocy w środku nocy, gdy w czasie podróży do szpitala przebili oponę w swoim samochodzie. Przyszła mama mająca już skurcze porodowe trafiła do policyjnego radiowozu, którym szybko dotarła do szpitala.
Ruda Śląska Interwencje -
Pijani kierowcy- ogromne zagrożenie na drodze
Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy utracili panowanie nad kierownicą z powodu krążącego w organizmie alkoholu. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.
Tarnowskie Góry Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Dozór dla sprawcy zuchwałej kradzieży
Dzielnicowy wspólnie z żołnierzem zatrzymali złodzieja. 29-latek wpadł w ich ręce chwile po tym, jak ukradł starszej kobiecie torebkę. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut za kradzież szczególnie zuchwałą. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.
Bytom Kradzieże -
Dzielnicowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Dzielnicowy z piątego komisariatu w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 21-latek kierował samochodem osobowym, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Tragiczny wypadek na DK - 46 w gminie Janów
W poniedziałek na drodze krajowej nr 46 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło 2-letnie dziecko. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Apelujemy o ostrożność.
Częstochowa Wypadki śmiertelne -
Śmiertelny wypadek na DK1 w Kobiórze
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj, po godzinie 22. Kierujący samochodem Renault Master najechał na tył samochodu służby drogowej, którego pracownicy przygotowywali się do prac porządkowych. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.
Pszczyna Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Znieważyła policjanta, kiedy patrol zatrzymał jej koleżankę za posiadanie narkotyku
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 23-letnią mieszkankę Bielska-Białej, która posiadała przy sobie narkotyki. Podczas jej zatrzymania do stróżów prawa podeszła jej 22-letnia znajoma. Na wieść o policyjnym zatrzymaniu koleżanki znieważyła policjantów wulgarnymi obelgami. Obie młode kobiety trafiły do policyjnego aresztu i niebawem odpowiedzą za swoje występki przed bielskim sądem.
Bielsko-Biała Ataki na policjantów, Przestępczość narkotykowa -
W palącym się aucie była dwójka małych dzieci - pomogli policjanci
O wielkim szczęściu może mówić kierowca mercedesa, którego samochód zaczął się palić podczas jazdy. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych, ani mężczyźnie ani jego dzieciom nic się nie stało. Ogień został ugaszony zanim zdążył się rozprzestrzenić.
Częstochowa Pożary i podpalenia, Ruch Drogowy -
Pokonał Covid-19, a teraz oddał osocze
Śląski policjant sierż. szt. Szymon Godula przebył zakażenie koronawirusem. Po wyzdrowieniu postanowił pomóc innym chorym i zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, gdzie oddał osocze. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta z aktywnym zakażeniem. Jest więc bardzo przydatne w leczeniu osób chorych na Covid-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Jeśli kwalifikujesz się do oddania osocza, nie zwlekaj – możesz uratować komuś życie!
KWP w Katowicach Ofiarni i odważni, Opinia publiczna, Współpraca Policji z innymi podmiotami