Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wystartowała II edycja „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica – poznaj swojego dzielnicowego”
Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową rozpoczęła II edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod hasłem: „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Organizatorzy za cel postawili sobie współpracę na rzecz bezpieczeństwa, a mają w tym pomóc spotkania z dzielnicowymi w szkołach i klubach osiedlowych.
Dąbrowa Górnicza Profilaktyka -
Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę
Dzięki zaangażowaniu policjantów szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 68-letniej kobiety. Poszukiwania prowadzili zabrzańscy i katowiccy policjanci z oddziału prewencji przy udziale psa tropiącego. Gdy wzmożone działania prowadzone były w Zabrzu, w międzyczasie kobieta została odnaleziona na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach przez policjantów z VI komisariatu. Zauważyli oni krążącą bez celu kobietę i postanowili jej pomóc zanim jeszcze zgłoszono jej zaginięcie.
Zabrze Zaginięcia i poszukiwania -
Próbował przekupić policjantów
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 41-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, którego zatrzymali policjanci z Węgierskiej Górki. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 2,5 promile alkoholu. Dodatkowo, aby policjanci zapomnieli o sprawie zaproponował im kwotę 2 tysięcy dolarów. 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.
Żywiec Korupcja -
Ćwiczenia mundurowych na stadionie
Policjanci z Bytomia wzięli udział w szkoleniu na stadionie przy ulicy Olimpijskiej. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności mundurowych, na wypadek konieczności działania podczas zbiorowego zakłócenia ładu i porządku publicznego. Szkolenie prowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.
Bytom Szkolenia i ćwiczenia
-
27-letni oszust usłyszał ponad 300 zarzutów
Policjanci z Bytomia zakończyli sprawę 27-letniego oszusta. Mężczyźnie przedstawiono ponad 300 zarzutów wyłudzenia kwoty co najmniej 10 tysięcy złotych od osób z całej Polski. Mieszkaniec Rybnika wysyłał nic nie warte paczki za pobraniem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Bytom Oszustwa -
Nocne patrole obywatelskie z dzielnicowymi
Dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Sosnowcu wspólnie z działkowcami Rodzinnych Ogrodów Działkowych ZAGÓRZE prowadzą nocne patrole obywatelskie w okolicy działek. Chcą w ten sposób zmniejszyć ilość kradzieży i włamań do altan. Decyzja o kontynuacji pomysłu, który już wcześniej realizowany przyniósł wiele korzyści, zapadła na spotkaniach, które odbyły się w zeszłym tygodniu.
Sosnowiec Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Biegnąc w Warszawie i Wiedniu rozpoczęli biegowy sezon
Zabrzańscy policjanci, którzy w niedzielę wzięli udział w warszawskim i wiedeńskim półmaratonie rozpoczęli kolejny biegowy sezon. Wyniki jakie uzyskali pozwalają sądzić, że będzie to dobry rok. Policyjnym sportowcom życzymy tylko idealnej pogody podczas udanych startów.
Zabrze Policyjne pasje, Sport -
Naczelnik zatrzymał pijanego sprawcę kolizji
Dzięki szybkiej reakcji Naczelnika Wydziału Prewencji z będzińskiej komendy zatrzymany został kompletnie pijany kierowca, który wczoraj w nocy spowodował kolizję na ulicy Jesionowej. Siedzący za kierownicą opla vectry 65-letni będzinianin stracił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowanego volkswagena new beetle. Jak się okazało miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. O dalszym losie amatora jazdy "na podwójnym gazie" zdecyduje teraz sąd i prokurator.
Będzin Nietrzeźwi kierujący -
Portret pamięciowy "kuriera"
Na podstawie opisu świadka został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który 8 lutego w Siemianowicach Śląskich odebrał od seniorki gotówkę w wysokości 6 tys. złotych. Wcześniej 78-letnia kobieta rozmawiała telefonicznie z "córką", która prosiła ją o pomoc finansową, ponieważ spowodowała wypadek i musiała pokryć straty. Ostrzegamy przed oszustami! Takie historie dzieją się naprawdę.
Siemianowice Oszustwa, Poszukiwani -
Seniorze Uważaj! Nie daj się oszukać.
Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią oszczędności ich życia. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.
Katowice Profilaktyka -
Okradł dwa sklepy, przy trzecim został zatrzymany
34-letni katowiczanin w minioną sobotę okradł dwa sklepy na terenie powiatu tarnogórskiego. Postanowił podtrzymać dobrą passę i okraść trzeci sklep. Nie spodziewał się, że zostanie namierzony i zatrzymany przez tarnogórskich wywiadowców. Rabuś wczoraj usłyszał zarzuty, za które grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Tarnowskie Góry Kradzieże -
Dzielnicowi kontrolują place zabaw
Wraz z poprawą aury, na placach zabaw i boiskach pojawia się coraz więcej dzieci i młodzieży. W ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowi kontrolują, czy sprzęt z którego korzystają najmłodsi jest sprawny i bezpieczny. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, informują osoby odpowiedzialne za obiekt.
Lubliniec Profilaktyka -
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ
Kwestie związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżenie aplikacji Moja Komenda były tematami przewodnimi wczorajszej debaty inauguracyjnej "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ". Przedstawiciele raciborskiej komendy spotkali się z mieszkańcami Krowiarek również po to, aby przestrzec przed zagrożeniami w ruchu drogowym oraz różnymi metodami oszustw. Ponadto stróże prawa wysłuchali opinii zgromadzonych, dotyczących bezpieczeństwa w gminie.
Racibórz Profilaktyka -
Oszukiwali firmy w całym kraju
Mikołowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę przeciwko 48 i 52-latkowi, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oszukali 18 firm z całej Polski na ponad 750 tys. zł. Mężczyźni oszukiwali firmy nie płacąc im za usługi oraz pobierali zaliczki nie wywiązując się z zawartych umów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi teraz do 8 lat więzienia.
Mikołów Oszustwa -
Nowe wierzchowce w śląskiej policji
Szeregi dwóch policyjnych drużyn konnych na Śląsku zasiliły nowe wierzchowce. Jeden koń trafił do policjantów z Chorzowa, a dwa do mundurowych z komendy w Częstochowie. Koszt ich zakupu wyniósł 54 tysiące złotych, z czego połowę przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
KWP w Katowicach Logistyka, wyposażenie, Jakość i zarządzanie -
Za kradzieże klocków trafił już do więzienia
Świętochłowiccy kryminalni rozliczyli 23-letniego mieszkańca Bytomia z działalności przestępczej. Mężczyzna usłyszał w sumie 18 zarzutów. Za kradzieże sklepowe drogich klocków, wartych w sumie 11,5 tys. zł został skazany na 1,5 roku więzienia.
Świętochłowice Kradzieże