Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Rybniccy policjanci uratowali małżeństwo z płonącego bloku
W sobotę wieczorem, w jednym z mieszkań przy ulicy Lompy w Rybniku wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu w Rybniku- Boguszowicach. Mundurowi w obawie o ludzkie życie, postanowili interweniować jeszcze przed przybyciem strażaków. Z mieszkania na ostatni piętrze, sąsiadującym z tym, w którym wybuchł pożar, ewakuowali dwie osoby.
Rybnik Pożary i podpalenia -
Sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym aresztowany
Mysłowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o śmiertelne pobicie mężczyzny. Sprawca usłyszał już zarzut za przestępstwo, którego następstwem była śmierć człowieka. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Mysłowicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Mysłowice Bójki i pobicia -
"Szczęka opadła", to fragment podziękowań za pracę dzielnicowego
Na ręce szefa siemianowickich policjantów wpłynęły bardzo szczere i ujmujące podziękowania dla dzielnicowego od jednego z mieszkańców. St. asp. Tomasz Gabryś podczas rozmowy z synem starszej pani dowiedział się, że kobieta przed wejściem do klatki schodowej została okradziona. Dzielnicowy natychmiast udał się do seniorki i porozmawiał z nią o zdarzeniu. Za kilka godzin poinformował rodzinę, że zna sprawców tej zuchwałej kradzieży.
Siemianowice Interwencje, Kradzieże -
Wypadek na stoku narciarskim
Policjanci z wiślańskiego komisariatu wyjaśniają okoliczności wypadku 20-letniego narciarza. Mieszkaniec Chojnic został ciężko ranny po upadku na stoku narciarskim w Wiśle Malince. Mężczyzna zmarł w szpitalu.
Cieszyn Wypadki śmiertelne -
Zdobył najwyższy szczyt Afryki Północnej
Sierż. Michał Paliga z katowickiego oddziału prewencji podczas niedawnego pobytu w Maroku zdobył najwyższą z gór Atlas. Dżabal Tubkal, bo o niej mowa, mierzy dokładnie 4167 metrów n.p.m. i jest najwyższym marokańskim szczytem. Co więcej, pod względem wysokości trudno znaleźć mu konkurenta w całej Afryce Północnej. Policjantowi w wyprawie towarzyszyła małżonka Pani Karolina Paliga, która miała spory udział w tym sukcesie.
KWP w Katowicach Policyjne pasje -
Oddał na złom kradzione samochody
W ręce jastrzębskich kryminalnych wpadł 23-letni złodziej samochodów. Mężczyzna ma na swoim koncie dwie kradzieże. W obu przypadkach właścicielem pojazdów była jedna i ta sama osoba. Skradzione samochody 23-latek oddał na złom. Mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju grozi 5 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Kradzieże -
Policjanci uratowali pijanego snowboardzistę
Policjanci pełniący służbę na stoku uratowali nietrzeźwego snowboardzistę, który zjechał z trasy i utknął w śnieżnej zaspie. Mundurowi dotarli do mężczyzny, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Pomogli mu wydostać się z lasu i udzieli pomocy. 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zamiast jednak podziękować za uratowanie mu życia, zaatakował interweniujących policjantów.
Bielsko-Biała Ataki na policjantów -
Mieszkańcy reagują na nielegalny pobór prądu
Dzięki informacji mieszkańców miasta, tyscy dzielnicowi w ostatnim czasie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież energii elektrycznej. Za to przestępstwo grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu. Przypominamy, że „lewe” instalacje, to śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.
Tychy Nie reagujesz - akceptujesz -
Policjanci rozdawali odblaski seniorom
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się na drogach naszego miasta z przesłaniem dla pieszych. „Dojrzali…Wspaniali… bo WIDOCZNI” – tak brzmiała nazwa akcji, której jednym z celów, było uświadamianie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Z uwagi na obchody Dnia Babci oraz Dnia Dziadka seniorzy otrzymali od policjantów odblaski.
Katowice Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Dzielnicowy pomaga przetrwać zimę
Dzielnicowy z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają potrzebującym mieszkańcom gminy. Jeszcze jesienią sierż.szt. Paweł Grzesiak zwrócił się do urzędników z prośbą o pomoc dla bezdomnego przebywającego w jego rejonie służbowym. Współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny mężczyzna otrzymał lokal i niezbędną pomoc.
Kłobuck Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Policjanci zabezpieczali miejsce wykolejenia wagonów
Piekarscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku kolejowego, do którego doszło w sobotę nad ranem. W wyniku wykolejenia się kilku wagonów pociągu towarowego uszkodzona została infrastruktura kolejowa. Na szczęście nikt nie został ranny. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku trwają nadal.
Piekary Śląskie Katastrofy, klęski żywiołowe -
Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy
Wczoraj w Orzeszu policjanci z mikołowskiej jednostki zabezpieczali "II Zimowym Bieg Orzeski". Mikołowscy policjanci kontrolowali trasę, w obrębie której poruszali się uczestnicy tego sportowego wydarzenia. Mundurowi troszcząc się o prawidłowy przebieg imprezy dbali o ład i porządek publiczny oraz czuwali nad bezpieczeństwem sympatyków i uczestników zabawy.
Mikołów Ruch Drogowy
-
Dzielnicowy dba o historię
Na codzień dba o bezpieczeństwo. Jest dzielnicowym rejonu miasta Lędziny. Młodszy aspirant Michał Mamoń, obok służby, która jest jego największym wyzwaniem, i której poświęca najwięcej czasu, ma też ciekawe zainteresowania. Wielką pasją mundurowego jest historia sztuki i kolekcjonowanie jej pamiątek.
Bieruń Policyjne pasje -
Gdzie diabeł nie może, tam dzielnicowego pośle
Dzielnicowy – kto to taki? To ten policjant, który jest najbliżej ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego!
KWP w Katowicach Kadry -
"Bezpieczne Ferie” na tarnogórskich półkoloniach
Tarnogórscy policjanci gościli w Hali Sportowej – jednym z najnowocześniejszych w regionie ośrodków sportowych, gdzie zorganizowane zostały półkolonie. Przeprowadzona przez mundurowych prelekcja na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Na koniec spotkania, policjanci wręczyli uczestnikom kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych.
Tarnowskie Góry Profilaktyka
-
Dzielnicowi blisko ludzi
Dzielnicowi bardzo często określani są jako „policjanci pierwszego kontaktu”, co związane jest z charakterem pełnionej służby. Budowanie i utrzymanie dobrego kontaktu ze społeczeństwem, to jedno z ich głównych zadań.
Lubliniec Profilaktyka