Wiadomości

Bądź bezpieczny – zabezpiecz swój dom i mieszkanie

Data publikacji 19.06.2024

Przed nami wakacje i okres urlopowy. Wielu z nas wyjedzie zostawiając swoje domy czy mieszkania, które, o ile nie zabezpieczymy ich w sposób prawidłowy, mogą stać się łatwym łupem dla włamywaczy. Właśnie o tym mówi spot profilaktyczny, zrealizowany przez policjantów z Wydziału Prewencji żywieckiej Komendy Policji. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Zapobiegania Włamaniom do Domów, dlatego zachęcamy do obejrzenia spotu!

Przestępstwa przeciwko mieniu, a dokładniej kradzieże z włamaniem, dotykają wielu obywateli. Pociągają za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiążą się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Zdaniem psychologów ofiary włamań mogą doświadczać stanów lękowych, cierpieć na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż utrata kosztowności.

Dlatego, własnie dzisiaj, już po raz kolejny obchodzony jest Europejski Dzień Zapobiegania Włamaniom do Domów, w ramach którego realizowana jest kampania „Stop włamaniom do domów”. Jej celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu. 

Mając to na uwadze policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu prowadzą program profilaktyczny „Bądź bezpieczny”. Partnerem działań jest Urząd Miasta w Żywcu oraz Żywiecki Uniwersytet Trzeciego  Wieku. W ramach programu powstały trzy spoty profilaktyczne, w których mowa jest o odpowiednim zabezpieczaniu swojego mienia. Bo pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. W Dniu Zapobiegania Włamaniom do Domów zachęcamy do obejrzenia kolejnego z nich!  

Za pomoc i wsparcie w realizacji spotu dziękujemy:
Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, z Komisariatu Policji w Jeleśni oraz Komisariatu Policji w Gilowicach.  

W spocie udział wzięli:
Barbara Kotlarska, Anna Marciniak, Paweł Bąk, Mariusz Jarosz, Łukasz Majerz oraz Patryk Szeląg.  

Montażem i realizacją spotu zajęli się: Piotr Mizia oraz Barbara Kotlarska. 

Film Spot profilaktyczny "Bądź bezpieczny"

Pobierz plik Spot profilaktyczny "Bądź bezpieczny" (format mp4 - rozmiar 47.71 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 2.24 MB)

Powrót na górę strony