Wiadomości

Dozór za nielegalne posiadanie broni i kłusownictwo 

Data publikacji 27.03.2024

Policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie leśnym w Kaletach, w czasie ochronnym, weszli w posiadanie łani jelenia szlachetnego. Sprawcy trafili do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszeli łącznie 4 zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę o poranku policjanci z Kalet otrzymali informację, że na terenie Nadleśnictwa Koszęcin doszło do kłusownictwa, o czym miał świadczyć znaleziony martwy płód zwierzyny leśnej oraz fragmenty narządów wewnętrznych dorosłej samicy. Na miejsce pojechał technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa, a sprawą zajęli się miejscowi policjanci.

Już następnego dnia namierzyli oni dwóch mieszkańców Tarnowskich Gór – ojca i syna w wieku 67 i 42 lat, którzy okazali się sprawcami tego czynu. W trakcie przeszukania należących do nich pomieszczeń mundurowi ujawnili nie tylko tuszę łani, ale także nielegalną broń.

Obaj noc spędzili w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie łowieckim i kodeksu karnego, związane z nielegalnym posiadaniem broni palnej. Mężczyźni przyznali się do winy. Na wniosek śledczych prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za przestępstwo kłusownictwa ustawa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za nielegalne posiadanie broni palnej mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.

 

Powrót na górę strony