Wiadomości

Zarzuty za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dla 32-latka

Data publikacji 12.02.2024

Policjanci zatrzymali wczoraj 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Sosnowca. Zatrzymany usłyszał dzisiaj prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu od wczoraj prowadzą czynności, by ustalić dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sosnowieckiej dzielnicy Środula.

W niedzielę około godziny 11:00 w jednym z domów jednorodzinnych policjanci ujawnili zwłoki małżeństwa (66 - letniego mężczyzny i 67 - letniej kobiety). Zwłoki nosiły obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych wskazujące, że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Również tego dnia, poza granicami województwa śląskiego, do sprawy zatrzymany został 32-letni mieszkaniec Sosnowca. Zatrzymany w przeszłości nie był karalny za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a w miejscu zamieszkania denatów policja nie podejmowała interwencji związanych z przemocą domową, nikt nie zgłaszał też innych interwencji związanych z zagrożeniem dla życia lub zdrowia ze strony 32-latka.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 32-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 15 do 30 lat albo dożywocie.

Film doprowadzenie.mp4

Pobierz plik doprowadzenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 21.7 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 339.59 KB)

Powrót na górę strony