Wiadomości

Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP na lotnisku w Pyrzowicach

Data publikacji 25.06.2021

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystym odsłonięciu tablicy Wojciecha Korfantego - patrona lotniska w Katowicach-Pyrzowicach. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości dbało kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, w tym Służby Ochrony Państwa. Podczas uroczystości nie odnotowano żadnych zakłóceń porządku.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice imienia Wojciecha Korfantego - właśnie tak, od czwartku 24 czerwca brzmi pełna nazwa lotniska w Katowicach-Pyrzowicach. Nowy patron lotniska był między innymi przywódcą III Powstania Śląskiego, od którego mija właśnie 100 lat. W uroczystości brał udział między innymi Prezydent RP, Andrzej Duda, który wraz z prawnukiem Wojciecha Korfantego dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy.

Zabezpieczenie wizyty wymagało od policjantów precyzyjnego i profesjonalnego przygotowania. Przyjazd Prezydenta RP poprzedził rekonesans, który został przeprowadzony wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Wówczas szczegółowo omówiono zaplanowany przebieg wizyty oraz rozdzielono zadania do wykonania dla wszystkich policjantów, zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwali tarnogórscy policjanci pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego wspierani przez policjantów z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic oraz funkcjonariuszy innych formacji w tym Służbę Ochrony Państwa.

Dzięki mobilizacji policyjnych sił i koordynacji działań wizyta głowy państwa przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Po zakończonej uroczystości na lotnisku, policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach eskortowali Prezydenta RP z lotniska w Pyrzowicach do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Nad zabezpieczeniem przejazdu kolumny, jak również dbałość o płynność ruchu na drogach i bezpieczeństwo mieszkańców czuwało kilkudziesięciu policjantów.

 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego wraz z innym policjantem, który rozmawia przez radiostację.
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego wraz z innym policjantami podczas odprawy służbowej odbywającej się przed terminalem lotniska.
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego wraz z policjantem z drogówki.
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego podczas odprawy służbowej. Za Komendantem widać policyjne radiowozy.
 • Na zdjęciu widać grupę policjantów przemieszczających się w kolumnie, wzdłuż terminalu lotniczego.
 • Na zdjęciu widać policjantów sprawdzających pomieszczenia terminalu
 • Na zdjęciu widać policjantów stojących przed portem lotniczym w Katowicach- Pyrzowicach.
 • Na zdjęciu widać policyjne radiowozy znajdujące się przed portem lotniczym w Katowicach- Pyrzowicach.
 • Na zdjęciu widać policjanta stojącego wewnątrz budynku. W tle przez szybę widać policyjny radiowóz.
 • Na zdjęciu widać policjanta stojącego obok radiowozów znajdujących się na parkingu lotniska.
 • Na zdjęciu widać policjanta stojącego obok radiowozów znajdujących się na parkingu lotniska.
 • Na zdjęciu widać tablicę Wojciecha Korfantego - patrona lotniska w Katowicach-Pyrzowicach.
Powrót na górę strony