Policjant z Kłomnic ponownie najszybszy na mecie

Data publikacji 08.09.2020

W miniony weekend, na terenie powiatów oświęcimskiego oraz wadowickiego, odbyły się Mistrzostwa Polski Masters „Osiek 2020” w kolarstwie szosowym, nad którymi honorowy patronat objął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie oraz wyścig amatorów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Pierwsze miejsce wśród policjantów zajął asp. Piotr Ścigała z Komisariatu Policji w Kłomnicach, który zwyciężył także w klasyfikacji generalnej wyścigu amatorów na dystansie 60 km.

Na starcie zameldowało się ponad pięciuset kolarzy z całej Polski, wśród których sporą grupę stanowili policjanci uprawiający kolarstwo szosowe jako swoją pasję. Kolarze startujący w różnych kategoriach, mieli kilkukrotnie pokonać 30-kilometrową trasę biegnącą przez powiaty oświęcimski i wadowicki.

Nagrody zwycięzcom pierwszego dnia wyścigu wręczyli inspektor Roman Kuster - Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, młodszy inspektor Urszula Martyniuk - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz Wójt Gminy Osiek.

Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie otrzymały trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników wyścigu w kategorii OPEN.

W zawodach rywalizowali także policjanci. Pierwsze miejsce wśród nich zajął Piotr Ścigała z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, który zwyciężył także w klasyfikacji generalnej wyścigu amatorów na dystansie 60 km. Drugie miejsce wśród stróżów prawa zajął Wiktor Tolala z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, natomiast trzecie miejsce przypadło Adrianowi Firek, reprezentującemu Komendę Powiatową Policji w Krakowie.

Źródło: KWP Kraków